ZJ kasa araç arıyorum. satan yada tavsıyesı olan varmı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan menecer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,594
Ynt: ZJ kasa araç arıyorum. satan yada tavsıyesı olan varmı?

Konvansiyonel otomatik sanzumanlarda ayak frendeyken araba gitmek ister o normal, arazi vitesine kibar davranmayacaksin yoksa gaaarcc gurrcc sesler gelir kiracak gibi kendine cekeceksin vites n de bosta olacak kol tam yerine oturacak sonra d ye alacaksin

Etiketler

bugun ızmıte gıdıp 2 araca daha baktım.
bırıın kendı temız döşemesi yırtık dıgerının döşemesı ıyı kaportası paslanmıştı.
atıker tuplu olanın hızlanması yavas gıbıydı ama vıtes degısıklıgı hıssettırmıyordu.
sanzuman altında yag ıslaklıgı vardı ama vıteslerı kurcaladım normal gıbıydı

nemli yerden alınan arabada pas problemi çok olur. özellikle cam fitili altından çamurluk içinden çürür. o nedenle imkanınız varsa kuru iklimli yerlerden bakın arabalara. ankara eskişehir konya vs uygundur.

vites dediğiniz gibi kasılacak zaten bu çok iyi birşey. sadece abuk subuk sesler yapmaması lazım bu esnada. fren disklerinden gelen sesleri ayrıd edin ama o kasılma esnasında o normal. dışı motoru vitesi düzgün bir araba bulduysanız döşemeleri sorun değil. yeterki göğüs kısmı çatlak olmasın. insanlar özenmiyor araçlarına.

birde yol alırken vites geçişlerini hissetmemeniz lazım.vuruntu ve titreşim normal değildir. belki biraz vuruntu ve ses hissi olabilir şafttan kaynaklı,yol yapmış arabalarda bu normal ama vites düzgünce geçecek 75 km civarında son vitese geçmesi lazım. overdrive tuşuna basınca bu son vitesi kapaması lazım. direksiyonda boşluk olmamalı. ancak aşırı yumuşak ve gezinme hissi olabilir. bu buçları değiştirince ve süspansiyon kollarını yenileyince düzelir.

keçeler kaçırabiliyor yağı. değiştirince düzelir. amerikalı bir arakadaşım Zj ler yağ kaçırmaz bölgelerini işaretlerler demişti :smiley:

vites gecısını hıssettırmıyordu ama dıreksıyon tuy gıbı hafıfdı.
bugunde bıkac arabayı ınceleyıp ılk baktıgım aracı bırde servıse gosterıcem.
aklıma en cok yatan o oldu.
maslak ve bostancı dışında topkapı hattı uzerınde bır yer bulursam kolay olacak.
kımse tum gunu aracla servısde gecmesıne sıcak bakmıycaktr

menecer' Alıntı:
bugun ızmıte gıdıp 2 araca daha baktım.
bırıın kendı temız döşemesi yırtık dıgerının döşemesı ıyı kaportası paslanmıştı.
atıker tuplu olanın hızlanması yavas gıbıydı ama vıtes degısıklıgı hıssettırmıyordu.
sanzuman altında yag ıslaklıgı vardı ama vıteslerı kurcaladım normal gıbıydı
Selamlar şuan aynı arayış içersindeyim.Geçen sene aldığım aracım gerçekten çok iyi çıkmıştı.Bazı sebeplerden dolayı satmak zorunda kalmıştım.Şimdi bende temiz 16-17 bin arası 96-97 model bir cherokee arıyorum.Merak ettim acaba izmitte hangi araçlara baktınız.Benim favorilerimde iki tane izmitten araç var.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-16-900-tl-1997-grand-cherokke-limited-edition-lpg-li-52967363/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-1996-cherysler-52716230/detay/
Acaba bunlara bakabilme fırsatınız oldumu?

yunusure' Alıntı:
Selamlar şuan aynı arayış içersindeyim.Geçen sene aldığım aracım gerçekten çok iyi çıkmıştı.Bazı sebeplerden dolayı satmak zorunda kalmıştım.Şimdi bende temiz 16-17 bin arası 96-97 model bir cherokee arıyorum.Merak ettim acaba izmitte hangi araçlara baktınız.Benim favorilerimde iki tane izmitten araç var.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-16-900-tl-1997-grand-cherokke-limited-edition-lpg-li-52967363/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-1996-cherysler-52716230/detay/
Acaba bunlara bakabilme fırsatınız oldumu?

İyi ara ,iyi ara ,bu ara. Ben 30 unda kamptayım,kumlarda dans.Yunus Bey :smiley: Masrafsız araçlara bak...

sancakor' Alıntı:
İyi ara ,iyi ara ,bu ara. Ben 30 unda kamptayım,kumlarda dans.Yunus Bey :smiley: Masrafsız araçlara bak...
Kamp ne kampı? Haberim bile yok..sen merak etme nurettincim...30 una kadar buluruz ;D.Bulamazsam arabamı geri alırım. ;D

ıkısınıde farketmemısım yoksa onlarada bakarım.
ben 2 beyaza bakıcaktım bırını gordum dıgerıyle gorusemedık.
93 beyaz olan döşeme hariç diri ve ekonomık gorunuyor

boşluk ve gezinme yoksa hafifliği normal sayılır. direksiyon kutusunun ayarı yarım tur kadar yapılabiliyor ancak aracın direksiyonu geri toplaması güçleşiyor. döşemeler yapılmaya kalktığında çok para tutar yanlız haberiniz olsun. kılıfla çözebilirseniz ne ala.

Dün 97 bır 5,2 de anlaştık.
pazartesi teslım alıcam kısmetse.
yardımlarınız için teşekkürler.

menecer' Alıntı:
Hayırlı olsun hangi aracı aldınız acaba

1. sıradaki araç temiz görünüyor fakat 2. sıradaki araç bence kazalı ..(16.500 olan) araç avrupa versiyon fakat farlar ve sinyaller amerikan versiyon ucuzları takılmış büyük ihtimal önden kazalı..

hunter06_1' Alıntı:
1. sıradaki araç temiz görünüyor fakat 2. sıradaki araç bence kazalı ..(16.500 olan) araç avrupa versiyon fakat farlar ve sinyaller amerikan versiyon ucuzları takılmış büyük ihtimal önden kazalı..
Evet haklısınız 2. sıradaki aracın,arka bagaj camıda değişik...

menecer' Alıntı:
hadi hayırlısı bakalım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-sahibinden-cok-temiz-kazasiz-orjinal-jeep-54183431/detay/

bu araçta anlaştık.
pazartesı satışını yapıyoruz.
12 tl derken bu fıyatlara cıktık.
şimdi bana 4 lastik
dodik
abs merkezi lazım.

bırde bu araçlarda yakıt ekonomısı için hangı lastık ebatı hangı dıfrensıyel mahrutı vs ıdealdır?
lastık buyutmek yakıtı artırıyormu yoksa torku kurtardıgı ıcın artı hızımı artırıyor?
guc ekonomı lastık dıfrensıyal seceneklerınde hangısı nasıl etkı yapar?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR