ZJ kasa araç arıyorum. satan yada tavsıyesı olan varmı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan menecer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,610
Ynt: ZJ kasa araç arıyorum. satan yada tavsıyesı olan varmı?

sayın menecer öncelikle hayırlı olsun

bence kilometreyi iyi bir kontrol ettirin.

bu aracın direksiyon simidi tekrar kaplanmış gibi görünüyor , radyo cd çaların tuşlarına bakılırsa ben 170-200.000 km yaptım diyor ?
bilemiyorum , iyice kontrol ettirin , içinize sinerse dediğim gibi öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın.

Etiketler

menecer' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-sahibinden-cok-temiz-kazasiz-orjinal-jeep-54183431/detay/

bu araçta anlaştık.
pazartesı satışını yapıyoruz.
12 tl derken bu fıyatlara cıktık.
şimdi bana 4 lastik
dodik
abs merkezi lazım.

bırde bu araçlarda yakıt ekonomısı için hangı lastık ebatı hangı dıfrensıyel mahrutı vs ıdealdır?
lastık buyutmek yakıtı artırıyormu yoksa torku kurtardıgı ıcın artı hızımı artırıyor?
guc ekonomı lastık dıfrensıyal seceneklerınde hangısı nasıl etkı yapar?

güzel seçim olmuş, benim de favorilerim arasında olan 3-5 zj den biridir...

lastik vs konusuna gelince bi çok yerde yazdığımı tekrar edeyim...
aracınızı alın...
tam olarak nasıl kullanacağınıza karar verin...
4 tane mt lastik takın 245-75-16 ebatta (çok az tampon ucuna sürtebilir 2 dk lık bi müdahele ile hallolur)
araziye dalın gurubunuz varsa onlara bakın, kendinize bakın, aracınıza bakın, sizin limitiniz nedir, aracın limiti nedir, grubun limiti nedir... 1 sezon sabır edin...siteyi bu sırada iyice kurcalayın, tecrübe edinin, tam nokta atışıyla en az masrafla en iyi seçimi yapın...
yanlış anlamayın bu şekilde başlalayıp, şu an siteye bile girmeyen pek çok eski off-road cı var bildiğimiz...

teşekkürler hepinize.
tecrubem olmadıgı ıcın ıddıa edemıyorum ama baktıklarım içinde en derli toplusu.
sıgortada bır kayıt bulunamadı.
200bin km altında araç yok zaten.
oyuzden pek umursamadım şüphede etsem.
döşemeye bakılırsa yıpranmamış bır araç

genelde şehır ıcıkullanıcam.
tek aracım çunku.
oyuzden full arazılık bırsey yapamam.
yakıtıyla orantılı gıtmem lazım modıfıye çok uçlara gıdemem.

997799' Alıntı:
güzel seçim olmuş, benim de favorilerim arasında olan 3-5 zj den biridir...

lastik vs konusuna gelince bi çok yerde yazdığımı tekrar edeyim...
aracınızı alın...
tam olarak nasıl kullanacağınıza karar verin...
4 tane mt lastik takın 245-75-16 ebatta (çok az tampon ucuna sürtebilir 2 dk lık bi müdahele ile hallolur)
araziye dalın gurubunuz varsa onlara bakın, kendinize bakın, aracınıza bakın, sizin limitiniz nedir, aracın limiti nedir, grubun limiti nedir... 1 sezon sabır edin...siteyi bu sırada iyice kurcalayın, tecrübe edinin, tam nokta atışıyla en az masrafla en iyi seçimi yapın...
yanlış anlamayın bu şekilde başlalayıp, şu an siteye bile girmeyen pek çok eski off-road cı var bildiğimiz...

mt-at-bf lastıkler gordum sıtede konusu gecen.
kısaca nedır bunlar?
şehır ıcı agırlıklı hafıf arazı kullanımım olacak.
orjınalınde ne kullanır bu araç?
245x75x16 arazıde ok ama şehırde nekadar yakıt ve cekış gucu etkısı olur?
şuan uzerındekıler 235x70x16 ydı sanırım

menecer' Alıntı:
mt-at-bf lastıkler gordum sıtede konusu gecen.
kısaca nedır bunlar?
şehır ıcı agırlıklı hafıf arazı kullanımım olacak.
orjınalınde ne kullanır bu araç?
245x75x16 arazıde ok ama şehırde nekadar yakıt ve cekış gucu etkısı olur?
şuan uzerındekıler 235x70x16 ydı sanırım

sitede çok bilgi var..lütfen yanlış anlamayın ama....biraz kurcalayın...aynı bilgileri yazmaktan inanın çok sıkıldı millet...

mt=mud train yani çamur lastiği...
at=all train her koşul anlamında...
tek araç olarak kullanacaksanız at tip lastik alacaksınız, yani asfalttan da çok ödün vermeden hafif gezilerde işinizi görecek lastik tipi...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=58.0

hazıra konmak degıl nıyetım.
dun gece 4e kadar arastırdım.
terımlere ve araca yabancıyım bazen okudugumu anlamıyorum.
program bıle yapmış bı arkadaş ama ben aracın oranlarını bılmıyorum daha.
tahmınım herseyı orjınal halıdır.

bu konularda zaten bu şekilde çok mesaj olduğu için acayip kavram karmaşası var...anlıyorum sizi...aracınızla bi bir hafta 10 gün gezin...bi bakın...pikniğe falan bi gidin...lastik ebadı vs kolay...
mesela at lastik denince şu desenlere benzer, her zemine az çok hitap eden türlerdir...meselaaaa.......

Bridgestone Dueler AT Revo

GeneralGrabberAT2

desenlere bakıldığında ne amaçlarla kullanıldığı, nerde iyi oldukları açık aslında...
arazide çok iyi performans istyorsanız diş derinilkleri daha agresif olmak zorunda, buna ilaveten çok daha yüksek arazi performansları için araçlarımız modifiye ediyoruz... yaniii olay büyük lastik takmak, bu lastiği sığdırabilmek için aracı yükseltmek gibi...

yaniiii...bir aracı araziye ne kadar uyarlarsanız asfalttan o kadar uzaklaşacaksınz demektir...hem arazide çok iyi olsun hemde otobanda 200 yapayım yok öyle bir dünya...bu olay lastikler için de geçerli, desen ne kadar agresifleşirse asfalt yol tutuşunuz o kadar azalacaktır...desenin agresifliği yakıtınızı, fren mesafenizi, yol tutuşunu agresifliği boyutunda etkileyecektir...

at lerde yazdığım gibi her zemin de kullanılan lastikler ama işin gerçeği de hiçbir zeminde tam tatmin edici değildir...ben herşein tadına az çok bakayım diyenler için idealdir.. yakıtı az etkiler (ebatlarda çok oynamadığınız sürece)

bu tarz seçimler için hemen para harcamayın...yanlışta anlamayın ama dodik mesajınıza rastladım, o en son bakacağınız şey...
yazdığım üzre araca binin bi aracı tanıyın...

Evet fikir edinmek için onada bakıyorum.
lastıkle bırlıkte hesaplanması gerekır dıye dodıgı arastırmak ıstedım.
daha sonra tekrar lastık degısıtmek zorunda kalmıyım dedım.
at lastık benım ıcın yeterlı.
traktör gibi şehır ıcınde gezmek zor olur sonuçta.
sızın bır lastık ılanınızı gordum ama sanırım mevcut lastıklerden daha kucuk sızdekı.
ogleden sonra noter işini bıtırıcem.
kısmetse dedıgınıuz gıbı bu hafta teorıkten zıyade pratık bilgiler daha net secım yapmamı sağlar.
Bu arada fırsat denılecek bır lastık bulursam tabı onuda kacırmak ıstemem.

merhabalar,

ben yeni 245x75x16 good year wrangler duratrac taktırdım daha once ise 245x70x16 good year dort mevsim takılı idi :smiley:

fark olarak yakıt da cokda etkilemese bile bir artma oldu ayrıca aracın cekisi ve suratı dustu gorunum olarak ise gayet hos oldu aracımda 2" get var amator olarak offroad yapıyorum yani demek istedigim benim icin en ideali su an bu

bilginize :smiley:

selamlar.

yeni aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın , anlaşılan içinize sinmiş en önemlisi de budur.

siz aracı aldıktan sonra da lastikler değişince de foto bekliyoruz.

jeep sahipleri listesine de adınızı ekleyin lütfen

menecer' Alıntı:
Evet fikir edinmek için onada bakıyorum.
lastıkle bırlıkte hesaplanması gerekır dıye dodıgı arastırmak ıstedım.
daha sonra tekrar lastık degısıtmek zorunda kalmıyım dedım.
at lastık benım ıcın yeterlı.
traktör gibi şehır ıcınde gezmek zor olur sonuçta.
sızın bır lastık ılanınızı gordum ama sanırım mevcut lastıklerden daha kucuk sızdekı.
ogleden sonra noter işini bıtırıcem.
kısmetse dedıgınıuz gıbı bu hafta teorıkten zıyade pratık bilgiler daha net secım yapmamı sağlar.
Bu arada fırsat denılecek bır lastık bulursam tabı onuda kacırmak ıstemem.

tamam da dodik deiğiniz şey, büyük lastik takılınca mecburen sağı solu kesiyorsun, birde dışa çıkıntılı yani ofsetli jant takıyorsun oradan gelen taşı çamuru engellemek için mecburen takılan parça.... standart jantla, yada az bi büyütülmüş lastiğe takılırsa millet güler...zaten kesmeden dodik takmanın hiçbir mantığı zaten yok...

noter işide tamamdır.
şansıma hiç bir işimi tek seferde halledemedım.
bankasından noterıne.
bır oncekı satışta çekı demırı mevcuttur yazılsada şuankı ruhsatta yazılmamış bunu nasıl duzelttırebılrım?

dodik hayalim çok acemice bir düşünce olmuş ozaman.

bu arada çok saoğolun umarım bırlıkte gezılere kkatılma şanşımızda olur.
bit pazarında sıma olarak az çok tanıdığım kişiler oldu ama muhabbetlere hep yabancı kalmıştım.

uygun bır ortam bulunca aracın mevcut halını öncelıkle bırde ben fotoğraflarım.
sıkıntı oluşturmazsa uzerındekı lastıklerle bıraz gezeyım ve tecrube ve bılgılerım artınca bır secım yapayım öleyse.

menecer' Alıntı:
noter işide tamamdır.
şansıma hiç bir işimi tek seferde halledemedım.
bankasından noterıne.
bır oncekı satışta çekı demırı mevcuttur yazılsada şuankı ruhsatta yazılmamış bunu nasıl duzelttırebılrım?

dodik hayalim çok acemice bir düşünce olmuş ozaman.

bu arada çok saoğolun umarım bırlıkte gezılere kkatılma şanşımızda olur.
bit pazarında sıma olarak az çok tanıdığım kişiler oldu ama muhabbetlere hep yabancı kalmıştım.

uygun bır ortam bulunca aracın mevcut halını öncelıkle bırde ben fotoğraflarım.
sıkıntı oluşturmazsa uzerındekı lastıklerle bıraz gezeyım ve tecrube ve bılgılerım artınca bır secım yapayım öleyse.

bu işlerde gaz veren, yada gel yapalım, takalım, satalım, verelim diyen çok olur...temkinli olmakta fayda var....
mesela size bir örnek vereyim garage bölümünde araç modifiye işlemim var ordada yazdım..defransiyeldeki 25 mm kayıklığı rot balanta göremiyorsunuz....yaniii araca kit taktınız, ayarları tam zannediyorsunuz ve şanzuman, defransiyel 1-2 ay içinde kucağınızda kalabilir...
şimdi gidip ne bileyim soft bir lastik aldınız çok agresif olmayan bir desen, ama takıldığınız ekip zorlu etaplara giriyor, siz de dalıyorsunuz ve o lastikler sadece başınıza bela ve o zaman kadar alınan fazla yakıt oluyor...

yaniii tekrar ediyorum...önce 1hafta 10 gün hiçbişey yapmayın...sadece binin ve aracınızı sadece normal olarak eksiklerini giderin sadece...şu an heryer kuru sayılır ufak tefek girin araziye bakın bi nasıl güzel seçim yapmışsınız, o asfaltı ağlatan araç arazide neler neler yapabiliyor, bi şakınlığınızı doya doya yaşayın...modifiye işlemleri kolay yeterki yeterli paranız olsun...
aracınızın değişmesi gereken sıvıları ve tüm gerekli gereksiz bakımını hemen yaptırmanızı tavsiye ederim..satılma kararı alınnmış bir aracın bakımlarının aksatılmış olma ihtimalini unutmayın...
şanzuman
motor
defransiyel
yağları ve filitrelerini
buji-kablo ve distribitör kapağını
değiştirmenizi öneririm...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR