Cherokee Almayı Düşünüyorum Fakat Hiçbir Şey Bilmiyorum :/ Yardımcı Olur Musunuz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cheroke-mustafa07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,065

cheroke-mustafa07

Yeni Üye
Herkese Merhabalar, Grand Cherokee'lere ilgim bulunuyor ve bütçem 400k - 500k bandından. Sizce bu fiyata düzgün büyük sorun çıkarmayacak bir Cheroke bulabilir miyim abiler? Bu forumu keşfettim. İzmir'de yaşıyorum.

Bu konularla ilgili bana yardımcı olabilecek birisi veya birileri bulunuyor mu? İç ve dış olarak bana 94 - 98 model arası Cherokee'ler görüntü olarak çok cazip geliyor.

1- Yakarı ederi nedir?
2- Sorun çıkardığında ortalama parça masrafları neler oluyor?
3- Usta masrafı çok utuyor mu?
4- Aldığımda İzmir lokasyonunda usta bulabilir miyim?
5- 2. el parça piyasası bulunuyor mu? Örnek far kırıldı muadilleri ucuza çözülebilir mi?

Bu konularda bana yardımcı olup fikir verirseniz çok çok sevinirim abiler. Herkese iyi akşamlar diliyorum.

Etiketler
cherokee

bütün soruların cevapları forumda mevcut ama izmir deyince dayanamadım:= çok kısa özet geçeyim:

1- Yakarı ederi nedir?
uzun yol 11-15 litre. şehir içi 15-20. şehir içi devamlı dur kalk 20-30 arası (bu aracın kondisyonuna ve donanımına bağlı olarak olarak değişir)
range rover tarzı lüks araçlar kadar değil. ama amerikan olduğu için çoğu parça ithal. 2024 ocak ayı itibariyle doların da 30 lira olduğunu düşünürsek, ucuz parça bekleme. artık her şey pahalı.
alacağın araç en az 26 yaşında olacak. dolayısıyla sürekli sorun çıkaracak. kendini sanayiye alıştırsan iyi edersin. ilk başlarda biraz öperler, gide gele dükkan sahibi gibi olursun, ondan sonra ufak tefek işleri bedava bile yaptırırsın.
izmir'de birkaç amerikancı usta var. ama ne kadar usta oldukları tartışılır. ben hepsini tanırım ve hepsinden iyi usta olduğumu söyleyebilirim :smiley: (mesleğim demiyorum, sadece her zj sahibinin bir süre sonra usta olmak zorunda olduğunu anlatmaya çalışıyorum).
5- 2. el parça piyasası bulunuyor mu? Örnek far kırıldı muadilleri ucuza çözülebilir mi?
izmir'de zor. ama istanbul ve ankara'dan her türlü çıkma parça temin edilebilir. sıfır dersen 2. sanayide birkaç dükkan var. ama yurtdışından getirtmek daha ucuza geliyor genelde.

bütün soruların cevapları forumda mevcut ama izmir deyince dayanamadım:= çok kısa özet geçeyim:

1- Yakarı ederi nedir?
uzun yol 11-15 litre. şehir içi 15-20. şehir içi devamlı dur kalk 20-30 arası (bu aracın kondisyonuna ve donanımına bağlı olarak olarak değişir)
range rover tarzı lüks araçlar kadar değil. ama amerikan olduğu için çoğu parça ithal. 2024 ocak ayı itibariyle doların da 30 lira olduğunu düşünürsek, ucuz parça bekleme. artık her şey pahalı.
alacağın araç en az 26 yaşında olacak. dolayısıyla sürekli sorun çıkaracak. kendini sanayiye alıştırsan iyi edersin. ilk başlarda biraz öperler, gide gele dükkan sahibi gibi olursun, ondan sonra ufak tefek işleri bedava bile yaptırırsın.
izmir'de birkaç amerikancı usta var. ama ne kadar usta oldukları tartışılır. ben hepsini tanırım ve hepsinden iyi usta olduğumu söyleyebilirim :smiley: (mesleğim demiyorum, sadece her zj sahibinin bir süre sonra usta olmak zorunda olduğunu anlatmaya çalışıyorum).
izmir'de zor. ama istanbul ve ankara'dan her türlü çıkma parça temin edilebilir. sıfır dersen 2. sanayide birkaç dükkan var. ama yurtdışından getirtmek daha ucuza geliyor genelde.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR