Yurt Dışından Bıçak Siparişi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Doğu. Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,183

Etiketler
Ynt: Yurt Dışından Bıçak Siparişi ?

Türkiye gerçekten çok garip bi ülke.Bugün şehrin göbeğinde yürürken üst üste 4-5 satıcının boy boy bıçaklar (Sustalı,kelebek vs. yasak olan kesici aletler)muştalar vs. envai çeşit sattığını gördüm. Sonra da gümrükte izin alınmadığından dolayı takılır bıçaklar muhafazada. Üstelik yasak olmayan bıçaklar. Batılı zihniyetle izne tabii tutuyoruzda doğulu zihniyetimizle hala sokaklarda böyle şeylere izin veriyoruz..
Saygılar , Deniz.

aslında yasak değilde izin almak lazımmış ama sokaklarda bu tarz şeylerin satılması dunyanın her yerinde aynı farklı zannetmeyin batılı veya doğulu olmakla alakası yok..

bizim satıcılar çok insafsız bence... insan biraz ucuza satar bu guzelleri CNC boşa çıksın işlecem kendime gore bir tane :D

simyaci' Alıntı:
aslında yasak değilde izin almak lazımmış ama sokaklarda bu tarz şeylerin satılması dunyanın her yerinde aynı farklı zannetmeyin batılı veya doğulu olmakla alakası yok..

bizim satıcılar çok insafsız bence... insan biraz ucuza satar bu guzelleri CNC boşa çıksın işlecem kendime gore bir tane :D

6136 sayılı kanun; kama, hançer, saldırma, şişli baston, sustalı çakı, pala, kılıç,kasatura, süngü, sivri uçlu ve oluklu bıçaklar, topuz, topuzlu kamçı, boğma teli veya zinciri, muşta ile salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere özel nitelikteki benzeri aletleri yasaklamıştır.Taşıması bile yasakken satışı hayli hayli yasaktır herhalde. :smiley:

musta falan tamam da herkes yanında çakı taşımalı bence her ihtimale karşı :D

zaten mustanın kaçak silahtan çok cezası var...

Deniz ve ömer arkadaşlarım...
Bizim bu bahsettiğimiz konunun dışında bir konudur bu bahsettiğiniz "satılabilir ama taşınamaz olması..."
Bizler saldırı yada kendimizi savunmak amaçlı vs. gibi bir sebep ile istemyoruz bu bıçakları...
Biz bu bıçakları doğa sporları ekipmanı olarak görüyor ve de bu sebepten dolayı ihtiyaç duyuyoruz...
Günlük olarak yanımızda taşımak vs. değil amacımız...
Hepimiz şehir hayatı yaşıyoruz.. Çakı, bıçak...vs. taşımayı gerektirecek bir sebep şahsım adına göremiyorum...
Ben bir denizciyim ve denizcilerin hiçbir zaman yanından ayırmayacağı el feneri, çakı ve düdük; Gemide her zaman üzerimdeyken, karada(şehir hayatında) cep telefonum haricinde hiçbirine ihtiyaç duymuyorum... Yalnız doğa sporları ile ilgliiysen, ihtiyaç listesinin en başında çakı ve bıçak gelir...

Sizin bahsettiğiniz taşımak yasak ama satmak serbest konusuna gelince; (Şahsi yorumum)
Satmak serbest; Çünkü alıp evinde bulundurabilirsin yada doğa sporları ile ilgiliyken doğa şartlarında taşıyabilirsin...
Taşımak yasak; Çünkü şehir hayatında çakı veya bıçak taşımayı gerektirecek bir sebep yok! Eğer ki şehir hayatında bıçak yada çakı taşıyorsan zaten farklı amaçların var demektir... İyikide yasak... Herkesin yanında çakı yada bıçak taşıdığını düşünsenize...
Bir anlık kızgınlıkla, nelere sebebiyet olabileceğinide göz önünde bulundurun...
Siz kendi sinirinize sahip olabilecek kadar aklınız başınızda olabilir ama herkes sizin gibi değil...
O çakı yada bıçak taşıyanlardan biri kötü bir amaç ile belki size değil, ama sizin yakınlarınıza zarar verebilir...
Bunun pekçok örneğini görüyoruz Türkiyede...
Bazı şeyleri başımıza gelmeden, yaşamadan ders çıkartmak gerekir...

Saygılarımla

halil abicim zaten herkes yanında çakı taşımalı derken tecrübe ile sabitdir.

ben 14 yaşında iken mahallede arkadaşımı hiç bir sebeb yokken arkadaşımı bacağında bıçakladılar..

ben 15 kuzenim 17 yaşındayken Devletin lisesinde bıçak zoruyla cep tlf gaspettiler..

ben 16 yaşındayken manyağın koluma cam sapladı.

18 yaşında erzurumda arkadaşımın birinin avucunun içini sallama denen bıçakla kestiler gine aynı sene erzurumda 10-15 kişi nasıl delikanlılarsa bir tek adamı dovduler...

Şimdi siz gelip diyeceksiniz ki bu ülkede çakı taşımak yasak.. Bu ülkede once bunlar giderilsin bizde ne çakı ne biber gazı taşımak zorunda kalalım..

simyaci' Alıntı:
halil abicim zaten herkes yanında çakı taşımalı derken tecrübe ile sabitdir.

ben 14 yaşında iken mahallede arkadaşımı hiç bir sebeb yokken arkadaşımı bacağında bıçakladılar..

ben 15 kuzenim 17 yaşındayken Devletin lisesinde bıçak zoruyla cep tlf gaspettiler..

ben 16 yaşındayken manyağın koluma cam sapladı.

18 yaşında erzurumda arkadaşımın birinin avucunun içini sallama denen bıçakla kestiler gine aynı sene erzurumda 10-15 kişi nasıl delikanlılarsa bir tek adamı dovduler...

Şimdi siz gelip diyeceksiniz ki bu ülkede çakı taşımak yasak.. Bu ülkede once bunlar giderilsin bizde ne çakı ne biber gazı taşımak zorunda kalalım..

Aynı şeyden bahsetmiyormuyuz.. bak sen daha bu yaşında nelere nelere tanık olmuşsun...
Biz bıçağı savunma amaçlı bile kullanmıyoruz/taşımıyoruz... Bizler doğa sporcusuyuz... Doğa sporu ekipmanı olarak kullanıyoruz..
Sen diyorsan ki ben kendimi itten çakaldan savunmak amaçlı taşıyorum, devlet beni koruyamıyor vs...
Senin gibi düşünenlerin hepsinin taşıdığını düşün... Sen istediğini yanında taşı... Karşındaki herkesinde taşıyabilir olması seni daha güvensiz yapmayacakmı?
Şehir hayatında üzerinde bıçak veya çakı vs kesici delici her türlü ekipman taşıyanlar cezalandırılmalıdır bence...

by-jingless' Alıntı:
Deniz ve ömer arkadaşlarım...
Bizim bu bahsettiğimiz konunun dışında bir konudur bu bahsettiğiniz "satılabilir ama taşınamaz olması..."
Bizler saldırı yada kendimizi savunmak amaçlı vs. gibi bir sebep ile istemyoruz bu bıçakları...
Biz bu bıçakları doğa sporları ekipmanı olarak görüyor ve de bu sebepten dolayı ihtiyaç duyuyoruz...
Günlük olarak yanımızda taşımak vs. değil amacımız...
Hepimiz şehir hayatı yaşıyoruz.. Çakı, bıçak...vs. taşımayı gerektirecek bir sebep şahsım adına göremiyorum...
Ben bir denizciyim ve denizcilerin hiçbir zaman yanından ayırmayacağı el feneri, çakı ve düdük; Gemide her zaman üzerimdeyken, karada(şehir hayatında) cep telefonum haricinde hiçbirine ihtiyaç duymuyorum... Yalnız doğa sporları ile ilgliiysen, ihtiyaç listesinin en başında çakı ve bıçak gelir...

Sizin bahsettiğiniz taşımak yasak ama satmak serbest konusuna gelince; (Şahsi yorumum)
Satmak serbest; Çünkü alıp evinde bulundurabilirsin yada doğa sporları ile ilgiliyken doğa şartlarında taşıyabilirsin...
Taşımak yasak; Çünkü şehir hayatında çakı veya bıçak taşımayı gerektirecek bir sebep yok! Eğer ki şehir hayatında bıçak yada çakı taşıyorsan zaten farklı amaçların var demektir... İyikide yasak... Herkesin yanında çakı yada bıçak taşıdığını düşünsenize...
Bir anlık kızgınlıkla, nelere sebebiyet olabileceğinide göz önünde bulundurun...
Siz kendi sinirinize sahip olabilecek kadar aklınız başınızda olabilir ama herkes sizin gibi değil...
O çakı yada bıçak taşıyanlardan biri kötü bir amaç ile belki size değil, ama sizin yakınlarınıza zarar verebilir...
Bunun pekçok örneğini görüyoruz Türkiyede...
Bazı şeyleri başımıza gelmeden, yaşamadan ders çıkartmak gerekir...

Saygılarımla
Doğrudur katılıyorum söylediklerinize. Ben zaten ilk mesajımda yanlış gümrük uygulamalarından söz ettim.Yurtdışından getirilirken izne tabii tutuluyoda şehrin göbeğinde neden satılıyor dedim.Ben de gerek kampçılık gerek izcilik gerek orienteering olsun doğada bulunan birisiyim , haliyle bıçağın doğada taşıdığı önemi biliyorum. Ben sizi eleştirmedim yanlış anlaşılma olmasın.
Saygılar , Deniz.

Not:Şehir içinde bıçağın taşınmasına karşıyım.En azından ben karşımdaki 10 kişi gelse bile o bıçağı çıkartıp başka bir insana saplayamam.Hee saplamak için değil korkutmak için taşıyorum diyorsanızda "Kaldıramayacağınız taşın altına girmeyin".

Ya abi siz kendi söylediklerinize inanıyor musunuz?

10 kişi gelcek üzerinize siz saplamayacaksınız can öyle tatlıdır yanlıs anlamayan abi bu benim içinde geçerlidir o anda elimizden gelse hepsini öldürebiliriz.

Kaptanım bizde doğa sporlarında kullanıyoruz bıçağı yanımızda taşıdığımız ufak tefek çakıdır..

Ayrıca biz Allaha şükür biz yanında silah taşımanın edebini biliyoruz öyle her şey çıkarmayız...

saygısızlık yapmak istemem abi hiçbirinize hepiniz abimsiniz seygilerimle... ::smiley:

Capture 20161210 222245
Capture 20161210 222530
Ekli dosyayı görüntüle 55312 Arkadaşlar merhaba ,
Capture 20161210 222530

Yurt dışından , amazon.com dan bıçak a lmak istiyorum . TR deki fiyatlar ile yurtdışındaki fiyatlar arasında uçurum oldugunu biliyorsunuzdur .
Merak ettiğim yurtdışından online satışta hiç bıçak almadım , gümrüğe takılma ihtimali varmıdır eğer takılırsa ne gibi işlemler yapılır ?

Netten bıçak almış arkdaşlardan yardım bekliyorum...
merhabalar ben amazondan bir survival bıçak satın aldım hemde hiç sorun çıkmadan aldığım bıçak 30 cm boyunda ve 1 kil schrade schf9 gayet sağlam ve gayet keskin kesinlikle hayran kaldım amazonda bir ürünü incelerken giriş yaptıktan sonra yani nerede bulunduğunuzu belirttikten sonra 1. fotoğraftaki yazı çıkıyor eger fotograftaki gibi yazıyorsa bu bizim ülkenin kanunkarına uymuyor demektir amazon bunları hesaplıyor benim satın aldığım bıcakta 2 numaralı fotoğraftaki yazı yazıyordu buda kanun dışı olmadığını gösterir yani sipariş edilebilir en kötü ihtimal mal gümrükten geri döner ve amazon babadan para iadenizi alırsınız ki bu yazı yazıyorsa cok cok buyuk ihtimal gelicektir bende direk sipariş verdim ve hediye paketi felan uğraşmadım diğer forumlarda ya gelmeyecek yada şans felan diyorlar hepsi yalan amazonda 2 numaralı fotoğraftaki yazı yazıyorsa o bıçak gelir ben bıçağımdan çok memnunum kesinlikle sizde sipariş vermelisiniz teşekkürler( gelen bıçakta this item ships to bursa veya başka bir şehrimiz, gelmeyen bıçakta ise this item does not ship to bursa veya başka bir şehrimiz.)

Son düzenleme:

ben amazon aracılığı ile usa'dan bıçak aldım 2015'de sanırım. bir sıkıntı olmadı ama amazon'da bazı modellerin türkiye satışı yok, ona dikkat etmelisin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR