Yurt Dışından Bıçak Siparişi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Doğu. Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,561
Ynt: Yurt Dışından Bıçak Siparişi ?

Bu ne şiddet celal ? Ka-bar Türkiye ithalatçısı mısınız ? :smiley:

Elimde hangi bıçakların olup olmadığını böyle basit tahminler öne sürerek bulmaya çalışmanız ilginç... Elimde Ka-Bar mevcut.. usmc.

Video koymuşsunuz iyi hoşta adamın elinden düşürmediği 6 sezonluk tek bıçak Sog Tigershark.. :smiley:

Gerber LMF II yerine sırf amerikan ordusunda kabar kullanılıyor diye tercih yapılacaksa kolay gelsin bişey diyemem... :smiley: gel gelelim tabikide Ka-bar'ı tercih edebilir bir ordu.. Seri üretim kolay işlenebilen bir çelik. Ama şunuda söyleyeyim Sog'un Gerber'in özel kuvvetler tarafından kullanılmadığını sanmayın. :smiley:

Etiketler

Selamlar ,

by-jingless ve sciencepeople yurt dışındaki arkdasıdan haber beklediğimi söylemiştim sizlere . Beklediğim haber sanırım çok daha geç bi süre zarfından sonra gelicek . Büyük ihtimallede olumsuz olucak .

Sciencepeople senin dediğin siteden alabiliriz bıçağı yalnız nasıl yapıcaz ayrı ayrımı almalıyız bunları yoksa böyle tanıdıgınız brilieride varmı acaba hep beraber uygun bir fiyata alabiliceğimiz ?

Mesela kargolar cok pahalı tutuyor bunların hepsını brı adrese kargolatsak daha ucuza gelmezlermı ?

by-jingless ve scienpeople fikirlerinizi bekliyorum arkdaşlar ..

Saygılar ve sevgiler ..

Selamlar

Doğukan aynı adrese kargolama yapılabilir ama maalesef benim tanıdığım yok.birde zaten ben lmf-2 yerine gerber mp 400 ve ufak tefekler getirtmeye karar verdim bu işi daha önce yapmış olan bir tanıdık veya iyi derecede ingilizce bilen biri yardımıyla yapalım derim.Aracı firma üzerine çok koyuyor ben onlardan getirtme taraftarı değilim açıkçası.Bıçak olması şart değil daha önce yurt dışından alışveriş yapan biri bizim yerimize alacak biz ücreti ona gönderecez o da satıcıya ben öyle yapalım derim.Varmı bir tanıdığın..?

Benim ingilizcem oldukça iyi o konuda sıkıntı yok . Tek sıkıntı bu bizim Türkiye gümrüklerindeki anlaşmazlık bende bir kaç parça bir şey alıcam tek bıçak değil eğer gümrüğe takılırsa çok sıkıntı yaratır .
Yurt dışında bir çok şeyin alışverişini yaptım daha geçenlerde 150$ a bi saat aldım gümrükten geçti ama bıçak konusunda ne derler hiç bir fikrim yok .
Öyle bıçak sipariş etmiş pek bir bildiğim kimsede yok .
bir kaç arkdaşım var yazın work&travel ile amerikaya gidicek ama onlarına gidip gelmesine çoookk var daha .

Aslında emniyete gidip bunu iyice bir öğrenmek lazım detayları nedir ne değildir diye ?

Hediye paketiyle falan yollama şeklinde yapsak belki hallolur ama takılma durumunda emniyetten alınan yazıyla geçirmiyorlarmı..?Aslında work&travel ile giden benimde çok arkadaşım varda gdip gelmelerine 15-20 ay var nerden baksan.

Doğukan birde saat getirttim dedin bende aslında bir saatin peşindeyim suunto x-lander yurt dışı sitelerde fiyatının düşmesi durumu varmı takip etmekmi lazım..?Yada sence en ucuz site hangisi..?

walla ben saatime http://www.nywatchstore.com/ dan bakmıştım Casion Pathfinder PAW-1100 sonra stokta tükendi dedi amazon.com dan takip edip almıştım . En iyi fiyatlar oralarda oluyor benim bildiğim .

Hediye paketi yaptırılabilir tabikide veyahutta biz sipariş i vermeden önce emniyet ile görüşülür izin alınır yada bır belge o sekılde kargoyu sıparıs ederız kargolar zaten en gec 1 hafta ıcın de bıze ulasıyorlar . Eger bır sorun cıkarsada o gumruge fakslarız ızını yalnız oncelıkle bır konusup ogrenmek lazım prosedur nasıldır ne degıldır dıye .

Bu arada saatlerde casio larıda dikkate almanı tavsiye ederim ;)

Doğukan o zaman önce emniyetle görüşüp yazı hemen alınabiliyorsa almak lazım ondan sonra siparişleri verelim.Ama dediğim gibi beraber hareket edelim kargodan büyük ucuzluk sağlarız gibime geliyor ;)

J.L.' Alıntı:
Bu ne şiddet celal ? Ka-bar Türkiye ithalatçısı mısınız ? :smiley:

Elimde hangi bıçakların olup olmadığını böyle basit tahminler öne sürerek bulmaya çalışmanız ilginç... Elimde Ka-Bar mevcut.. usmc.

Video koymuşsunuz iyi hoşta adamın elinden düşürmediği 6 sezonluk tek bıçak Sog Tigershark.. :smiley:

Gerber LMF II yerine sırf amerikan ordusunda kabar kullanılıyor diye tercih yapılacaksa kolay gelsin bişey diyemem... :smiley: gel gelelim tabikide Ka-bar'ı tercih edebilir bir ordu.. Seri üretim kolay işlenebilen bir çelik. Ama şunuda söyleyeyim Sog'un Gerber'in özel kuvvetler tarafından kullanılmadığını sanmayın. :smiley:

Böyle bir açıklama yaparsanız niye celaleneyim ki...
Önerilen bir ürün hakkında sadece "Ka-Bar almayın!" derseniz bir açıklama beklerim arkasından...
Şunuda eklemeden edmiycem ama ;) Sog Tigershark ı gerçekten kendimi tercih etti?
Yoksa yönetmen bu daha vahşi görünüyor bunu kullan filan gibi birşeymi dedi...? Bunu bilemeyiz... :smiley:
Bu durumda adamın tercihi değil yönetmenin tercihi önemli... ;)
Walla bıçak konusunda çokta titiz davranmaya gerek yok bence...
Bana mutfak bıçakları bile yeterli oluyor çoğu zaman... Savaşa girmiycem, tanto yapmıycam...
Kırılmayacak, kolay kolay körelmeyecek kadar sert, paslanmaz çelik olması yeterli... Sapınında kauçuk olup elim ıslakken dahi elimden kaymamasıda önemli...
Beni bu konuda ka-bar cezbediyor...
Herkesin kendi tercihidir tabikide... ;)

Doğu.' Alıntı:
Selamlar ,

by-jingless ve sciencepeople yurt dışındaki arkdasıdan haber beklediğimi söylemiştim sizlere . Beklediğim haber sanırım çok daha geç bi süre zarfından sonra gelicek . Büyük ihtimallede olumsuz olucak .

Sciencepeople senin dediğin siteden alabiliriz bıçağı yalnız nasıl yapıcaz ayrı ayrımı almalıyız bunları yoksa böyle tanıdıgınız brilieride varmı acaba hep beraber uygun bir fiyata alabiliceğimiz ?

Mesela kargolar cok pahalı tutuyor bunların hepsını brı adrese kargolatsak daha ucuza gelmezlermı ?

by-jingless ve scienpeople fikirlerinizi bekliyorum arkdaşlar ..

Saygılar ve sevgiler ..

Konuyu ancak gördüm...
Walla toplu bir hareket yapıp tek bir noktaya tek paket halinde almak kesinlikle daha avantajlı...
Ama 3 bıçak aynı pakeette problem olmazmı?
3 Tane için emniyetten izin almakta pek kolay olmasan gerek... eğrki varsa tanıdıklarınız alabilirz diyorsanız... benide haberdar edin mutlaka...

Az önce bir arkadasım ile görüştüm ebay dan bir çakı siparişi vermiş ve eline ulaşmış , yalnız topluca olarak 2 3 bıçak siparişi verir isek sorun çıkarabiliceğini söyledi

by-jingless' Alıntı:
Konuyu ancak gördüm...
Walla toplu bir hareket yapıp tek bir noktaya tek paket halinde almak kesinlikle daha avantajlı...
Ama 3 bıçak aynı pakeette problem olmazmı?
3 Tane için emniyetten izin almakta pek kolay olmasan gerek... eğrki varsa tanıdıklarınız alabilirz diyorsanız... benide haberdar edin mutlaka...

Doğu.' Alıntı:
Az önce bir arkadasım ile görüştüm ebay dan bir çakı siparişi vermiş ve eline ulaşmış , yalnız topluca olarak 2 3 bıçak siparişi verir isek sorun çıkarabiliceğini söyledi

Aynı fikirdeyim... Peki bir site üzerinden mi vermiş arkadaşın bu siparişi(amerikadanhemenal.com... vs. ), yoksa direk ebayden mi?
Bence çakı ile bıçağa aynı tepkiyi vermezler bence... bıçağı farklı değerlendirebilirler...

kolay gelsin takipteyim.Paylaşım için teşekürler.

Doğu.' Alıntı:
Direkman site üzerinden vermiş . Herhnagi bir site aracılığı ile vermemiş siparişi .

Çakıda bi ihtimal ama bıçak olunca konu gümrüğe takılma ihtimali yüksek... :((
Aslında tamamen oradaki gümrükçünün keyfine kalmış... isterse geçirebilir...

Selamlar açıkçası ben lmf 2 getirtecektim birazda o yüzden getirtmedim aracı firma deseniz üzerine ekliyorda ekliyor... :smiley:o yüzden gerber mp400 ve saat birde ufak tefek getirtmeye karar verdim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR