Yeni Kasa 5K Grand Vitara için Lastik Önerileriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BRAVEHEART Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 243
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 73,578
Ynt: Yeni Kasa 5K Grand Vitara için Lastik Önerileriniz

sizce bu lastik nasıl? nexen ro at/II 235/65/17 247 tl fiyatı var? acaba kullanan varmı?
teşekkürler...

Nexen

Etiketler

bir ay önce toyo open at 235 65 17 taktım,yol tutuşu iyi,gürültüden korkuyordum orjinal bridgestonlardan farkı yok,yumuşak bi lastik ,sanırım kullanım ömrü kısa olacak,olsun zaten fiyatıda 255 tl,aynı yere geliyor,ama yol tutuş ve gürültü olmaması beni şaşırttı ;)

mustafa bey yorumunuz için teşekkür ederim. sizin kullandığınız toyo 235 . toyonun şuan 225 65 17 si var. (open at)....
yeni gv içi açılan lastik ebat konusunu çok inceledim.yeni aldığım gv 2006 at/lpg için lastik araştırıyorum. 225 65R17 toyo open at ile 235 65 17 competus arasında kaldım. konuya yorum yazan arkadaşların ve sizin görüşünüz ne olabilir acaba?
eski aracım 2001 vitara idi. ilk lastiğim competus idi.orj ölçü...çok memnun kalmıştım..fakat şimdi durum değişik gv için orj ölçü bulmak zor. 235 65 17 acaba yakıtı arttırır mı?....gv 235 65 17 competus takan bir arkadaşım aracın yokuşlarda eskiye oranla zorlandığını yani lastiklerin aracı tuttuğunu söyledi. acaba toyo kullanıcısı olarak siz ne düşünürsünüz? birde aracınızın resmini gönderebilirmisiniz acaba.?
lastiğin araçta duruşunu merak ediyorum...aşağıda competusun resimlerini yüklüyorum.
teşekkürler...

011220122802

011220122802

Benim bundan önceki mesajlarımı incelerseniz yardımcı olacağını düşündüğüm bilgilere ulaşabilirsiniz..

Toyo at 235 65 17(H) lastiklerimden menum aslında ama offroad performası birazdaha iyi lastik alcağım. Orman içi kütük ve dallar üzerinden gecerken yanakta kolay çizik oldu. hatta bir ikisi biraz derindi. Gerçi sorunçıkarmadı. cooper at3için çok iyi yorumlar var. (markanın stts ve st si zaten kendni ispatlamış). BFG nin ta ko at lastiğide kendini ispatlamış diğer bir lastik. onunda asfalta yakın long terrain ve rugged terrain gibi ik modelide var.
ebat olarak 245 70 17 ye kadar takabiliyorum. Yükseltikten sonra asfalta özellikle yağmurlu günlerde benim için çok önemli. Bu nedenle asfaltta da iyi bir lastik istiyorum.

1.toyo at 245 70 17 veya 245 65 17 (kullandım memnundum. AT II modelide çıkmış.)
http://www.off-road.com/trucks-4x4/review/review-toyo-tire-open-country-allterrain-ii-53564.html
toyo at 245 70 17 S hız sınıfında 37.9 lbs = 17.2 kg

2. cooper at3 245 70 17. (stt de olur aslında ama asfaltta lasitklere yazık olur. 245/70R17 ST modelini sitedeki ilk modifiye 1.9 ddise takılmıştı. AT3 asfalt için iyi gibi görünüyor ve arazi videolarıda fena değil.)
http://www.off-road.com/trucks-4x4/review/cooper-tire-unveils-new-allterrain-and-offroad-tire-53156.html
cooper at3 245 70 17 hız olarak T sınıfı 33 lbs = 15 kg

3. BFG AT 245 70 17 (herkesin önerisi olup test sonuçlarında biraz geride kalmış durumda.) 47.9lbs= 21.7 kg ğır T sınıfı

4. pirelli atr 245 65 17 ( avrupa lasitk sınıflamasında ses ve yakıt ekonomisinde B sınıfı. Diğer markalar c ve e civarında. Ama bir yurtdışı forumlarda araziden uzak bir at lastik olduğu olduğu söyleniyor. Ayrıca pirelli a/t den pek menun olan yok. 38 lbs 17.5 kg toyo gibi yanlız bu ebat T hız sınıfı)

Ayrıca ebat olarak şuan 235 65 17 biraz küçük kaldı. 235 70 17 gibi bir alteratif yok. geriye 245 taban 65 veya 70 yanak ölçüsü kalıyor. 245/65R17 mi 245/70R17 mi?
Sizce hangi ebat hangi marka model?

Hemen hemen tum mesajlari okumama ragmen benim merak ettigim bir soru var arkadaslar. 2007 5k grand vitaram var ve standart haliyle (yukseltme yapmadan) kullanabilecegim en buyuk ebat AT lastik ne olmali? Orjinal olcu olarak kapi kenarinda 215/70/16 yaziyor. Yardimci olabilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler

serdarhappy' Alıntı:
2007 5k grand vitaram var ve standart haliyle (yukseltme yapmadan) kullanabilecegim en buyuk ebat AT lastik ne olmali?
Orjinal olcu olarak kapi kenarinda 215/70/16 yaziyor.
Kapı kenarındaki, lastik ölçüt ve basınçlarının yazdığı etikete yanlış bakmış olmayasınız?
Ben de 2007 5K GV kullanıyorum ve bu etikette 2 ölçüt yazıyor: 225/65R 17 (bu üzerindeki orjinal lastik-jant) ve 225/70R 16.
Emin olmamakla birlikte, yükseltme yapmadan ve güvenlik-stabilite sınırını aşmadan takılabilecek max boyut:
235/65R 17 olsa gerek... ::smiley:
Bu ebadın neden olacağı yükseklik artışı 12.95 mm, yani yaklaşık 1.3 cm, fark %1.76.

SELAMLAR SADECE GEZENBİLİR ÜYELERİ ÇİN YAZDIM

KDV DAHİL FİYATLAR

215 75 15 BFGOODRİCH MUD K : 250 TL

245/75R16 BFGOODRİCH MUD K : 315 TL

235/85R16 BFGOODRİCH MUD K: 325 TL

245/70R17 AT BFGOODRİCH : 310 TL,

265/70R16 AT BFGOODRİCH: 320 TL

285/70R17 AT BFGOODRİCH: 540 TL

265/70R17 AT BFGOODRİCH: 385 TL

265/70R17 BFGOODRİCH MUD K: 385 TL

255/70R16 AT BFGOODRİCH :325 TL

DAHA İYİ FİYAT YOKKK 0533 272 07 65 VEYSEL

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=88948.20#ixzz2G8kc9Ris

barisgorgun' Alıntı:
Merhaba.
Geçtiğimiz haftasonu 235/65/r17 ebatında cooper at3 A/T lastik aldım. Eski lastiklerle (pirelli scorpion A/T) değiştirdikten sonra çekiş, gürültü ve hissiyatta inanılmaz bir fark oluştu pozitif yönde. iki seneye yakın arabaya yazık etmişim dedim.
Lastik yeni üretilmeye başlanmış, sadece yurtdışı sitelerde incelemelerine rastladım. çoğunlukla olumlu değerlendirilmiş, benim de ilk izlenimlerin bu yönde.
Hafif çamur ve karda da beni üzmeyeceğini düşünüyorum.
Yeni kasa grand vitaranın 17 jantına uygun AT lastik bulamayan arkadaşlara bir incelemelerini tavsiye ediyorum..
Sağlıcakla..

Merhaba at3' ün hafif çamur ve özellikle kar üzerindeki tepkilerini deneme fırsatınız oldu ise paylaşabilirmisiniz lütfen.

YIGITEFE' Alıntı:
Merhaba at3' ün hafif çamur ve özellikle kar üzerindeki tepkilerini deneme fırsatınız oldu ise paylaşabilirmisiniz lütfen.
bunu ben de merak ediyorum.

bir de kullanan varsa Pirelli Scorpion STR ile ilgili goruslerini bildirirlerse cok memnun olurum.

Ben de dün 215, 70, 16 Cooper Discoverer A/T3 takım aldım, almaya giderken aracın üzerinde Michelin H/T lastikler vardı, kar yağmaya başladı, Michelinlerle 2H'de kaya kaya lastikçiye ulaşmayı başardım, çıkışta Cooper'larla zerre sıkıntı oluşmadı, çok stabil ve kararlı bir sürüş izlenimi yarattı bende...Çamurda henüz deneme şansım olmadı...

http://www.cooperdiscoverer.com/

Ayrıca kasislerde, çukurlarda aracın tepkisi çok daha yumuşak bir hale geldi Cooperlarla. Lassa Competusla veya üzerinde olan Michelin H/T'lerle çok sert bir şekilde girdiğim yerlerde, şimdi binek araçla ufacık bir kasisden, yavaşça geçiyormuş gibi bir izlenim bıraktı bende...Dışarısı çok rüzgarlı olduğundan asfalttaki gürültü değişimini tam anlayamadım ama, önceki H/T lastiklere alıştığımdan normal olarak şimdi biraz gürültülü gibi geliyor bana...

ilkeronat' Alıntı:
bunu ben de merak ediyorum.

bir de kullanan varsa Pirelli Scorpion STR ile ilgili goruslerini bildirirlerse cok memnun olurum.

Merhaba.
Pirelli scorpion AT kullandım 2 sene kadar. ilk yıl sonunda lastik özelliklerini kaybetti, sertleşti ve aracı hayli yormaya başladı.
Tabi bunu at3 ile değiştirdiğimde farkettim. Karda başarılı AT3. Asfalt konforu da oldukça yüksek. Hafif çamur ve bozuk arazide problem yok fakat çamur biraz yapışkansa AT3 tahliyede yetersiz kalıyor ve kaymaya başlıyor.
Genel olarak bakıldığında ve hesaba yakıt sarfiyatını Pirelliye göre azalttığı katıldığında ise benim düşüncem, başarılı bir AT olduğu yönünde...

selam,

bu gün 2008 5k grand vitarama BF 235 70 16 taktırdım hiç bir sürtme yapmadı.
daha çok yeni olmasına rağmen denemelerimde gayetde keyifli.
fiyatda 320 tl ye buldum
saygılar

İlk baharda B- B etiketli Pirelli Scorpion Verde yaz lastiği almayı düşünüyorum , bu lastik hakkında görüşleri olanlar var mı...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.