Yeni Kasa 5K Grand Vitara için Lastik Önerileriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BRAVEHEART Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 243
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 74,986
Ynt: Yeni Kasa 5K Grand Vitara için Lastik Önerileriniz

yasarergun' Alıntı:
hayırlı olsun. güle güle kazasız belasız ama çamurda karda kullanmak nasip olsun. hocam kışın kar ya da yağmur yağdığında yukarıdayız anlamına mı geliyor bu mutlu sonla biten jant ve lastik hikayesi ?
Çok teşekkür ederim Yaşar Hocam.
Çamurda kullanmayı hiç istemesem de, kazasiz, belasiz, sorunsuz,
bol bol karda (AMA kara saplanmadan ;) ) kullanmak nasip olur İNSALLAH !

Kısın hic degilse, her zaman gittigimiz guzergaha, bol bol kar yağmasını diliyorum AMA bu yıl, suriye nin basımıza sardığı terör belası bize engel olur endişesini de taşıyorum.

Etiketler

BRAVEHEART' Alıntı:
Çok teşekkür ederim Yaşar Hocam.
Çamurda kullanmayı hiç istemesem de, kazasiz, belasiz, sorunsuz,
bol bol karda (AMA kara saplanmadan ;) ) kullanmak nasip olur İNSALLAH !

Kısın hic degilse, her zaman gittigimiz guzergaha, bol bol kar yağmasını diliyorum AMA bu yıl, suriye nin basımıza sardığı terör belası bize engel olur endişesini de taşıyorum.

Hocam terörsitlerin kış hayat-ı idame eğitimi yok :smiley:

o nedenle şimdiye kadar kar inince onlar da geldikleri yer ve asıl mekanları olan şehirlere iniyorlar. Şimdiye kadar öyle oldu umarım bu sene de öyle olur. Artık terör bitsin diye beklemeyeceğim onsekiz senedir bekleye bekleye artık öğrenilmiş çaresizlik sendromu yaşar olduk.

Merhaba.
Geçtiğimiz haftasonu 235/65/r17 ebatında cooper at3 A/T lastik aldım. Eski lastiklerle (pirelli scorpion A/T) değiştirdikten sonra çekiş, gürültü ve hissiyatta inanılmaz bir fark oluştu pozitif yönde. iki seneye yakın arabaya yazık etmişim dedim.
Lastik yeni üretilmeye başlanmış, sadece yurtdışı sitelerde incelemelerine rastladım. çoğunlukla olumlu değerlendirilmiş, benim de ilk izlenimlerin bu yönde.
Hafif çamur ve karda da beni üzmeyeceğini düşünüyorum.
Yeni kasa grand vitaranın 17 jantına uygun AT lastik bulamayan arkadaşlara bir incelemelerini tavsiye ediyorum..
Sağlıcakla..

güzel lastıkmış... tşkr... ;)

barisgorgun' Alıntı:
Merhaba.
Geçtiğimiz haftasonu 235/65/r17 ebatında cooper at3 A/T lastik aldım.
Eski lastiklerle (pirelli scorpion A/T) değiştirdikten sonra çekiş, gürültü ve hissiyatta inanılmaz bir fark oluştu pozitif yönde.
Yeni kasa grand vitaranın 17 jantına uygun AT lastik bulamayan arkadaşlara bir incelemelerini tavsiye ediyorum..

Barış Bey, öncelikle yeni Cooper AT3 lastikleriniz hayırlı olsun, karlı-buzlu-çamurlu satıhta takılmadan, performansla kullanın...
Sakıncası yok ise nereden aldığınızı ve fiyatını da paylaşır mısınız?

BRAVEHEART' Alıntı:
Barış Bey, öncelikle yeni Cooper AT3 lastikleriniz hayırlı olsun, karlı-buzlu-çamurlu satıhta takılmadan, performansla kullanın...
Sakıncası yok ise nereden aldığınızı ve fiyatını da paylaşır mısınız?

Çok teşekkürler.
Benim iş biraz acil oldu. Yola çıkacağım son anda belli oldu ve değişim şarttı. Bayram arifesi cumartesi günü öğlene doğru bayileri arayıp sormaya başladım ki zaten hiçbirinin elinde yok, fabrikada var, bayramdan sonra dediler.
Atalas Lastik - Ümraniye ise elinde olmadığını fakat bizzat gidip fabrikadan getirebileceğini söyledi. Kabul ettim.
Bu durumda ben de pazarlık yapmadım-yapmak istemedim..
Lastiklerin tanesi 395 TL, kartlara 6ya bölüyorlar..

Arkadaşlar,

Müjde diyebileceğim bir haber;(Bu ebattaki seçeneksizlikten dolayı ,abartısız olarak, birkaç yıldır bu anı sabırla bekledim.. :smiley: )

Tabi ki 225/65r/17 Grand kullanıcıları için ;
Yokohoma Geolander AT-S çok yeni olarak satışa başladı,bayilerin çoğu habersiz,merkeze soralım dedikten sonta haberdar oluyorlar,diğer ebatlar da(Jimny)gümrükleme aşamasında imiş en erken satışı 10.ay olarak belirtildi...

Paylaşmak istedim

Bu güzel haber için teşekkürler Freebird(X) ;)
Ben de Yokohama 2012-Eylül Fiyat Listesinden ilgili bölümü buraya yapıştırayım.
17" jantlar için orjinal lastik ebadı 225/65R 17; Yokohama'da Y19166 stok numarası ve GO12 (GeoLander A/T-S) deseni ile:

YokohamaGeolanderAT S

Bu lastiği ön görüşme yaptıktan sonra almak (ödeme yapmak)üzere dün İzmir de bir bayiye gittim ,sipariş verip ödemesini dahi yaptım ,ertesi gün teslim edilmek üzere anlaştık ve 10 dk sonra stoktan başka bir bayi tarafından çekildiğini öğrendik,genel müdürlükle görüşmeler neticesiz kaldı ve bana lastik bulunamadigi için ücretim iade edildi , moralim bozuk bir şekilde eve döndüm .Daha sonra aklımı başıma toplayıp yaşananları tekrar irdeledim ve böyle bir durumun nasıl oluyor da yaşanabildiğini etraflıca düşündüm ve bu lastiklere hakkım olarak sahip olabilmek için akşam çook üst düzeye durumu anlatan bir mail attım.Sabah erkenden bayi tarafından aradım ve 4lastiğin bana opsiyonlandığını öğrendim .Kısmet olur ise yarın geliyor ve taktiracağim .Lastik kara borsa oldu galiba ya da stoklarda kalmadı gibi bir düşüncem var.Aranızda taktıran kimse var mı bilemiyorum ama...40 yılda bu ebatta adam akıllı bir lastik geldi dedik ulaşması da ruhu gibi zor ve maceralı oldu..Umarım hayırlısı olur ve memnun kalırım diye ümit ediyorum ki yurtdışı forum ve karşilaştirmali lastik sitelerinde çok iyi geri dönüş ve yorumlar okudum,bu da bana fazlasıyla yetiyor, tatmin ve teselli ediyor.

Ynt: 2007 Grand Vitara DDiS ve ON-Road: 225/65R/17 ? - 225/70R16 ?

freebird' Alıntı:
Kullanım şartlarına bakılırsa bence de fabrika ebat tavsiyeleri dışına çıkman çok anlamsız ve gereksiz geliyor,ben de Bridgestones ları tükettiğimde(bu markada-bu ebatlarad A/T yok sanırım,emin değilim) 225/65/17 ebatlarında alacağım lastik Yokohama Geolander A/T GO12 (şu anki fikrim) zaten, malesef bu ölçülere uyan birkaç markadan başka da seçenek yok.
Hem on-road ağırlıklı kullanımlarda 17 inch 16 ya göre herzaman daha avantaj ve konforludur..

Biraz nostalji kaç sene olmuş ...inanılır gibi değil; sağlam bir öngörü ,sabır ve beklenen mutlu son.

Gören de lastikler bedava falan dağıtılıyor sanacak.Bizi bu hale düşürenler ve H/T ye mahkûm edenler utansın ..:smiley:
Neden AT takiyorsun off road mı yapacaksın diye soranlara hep Memleket yollarının ( otoyollar hariç ) off road tan farkı olmadığını soylediğimde -orası öyle ,-doğru haklısın diye tebessümle bir geri dönüş alıyorum .Şu an İzmirin göbeğinde "evin önünü" taş döşenmiş bir yolu ilave doğalgaz hattı döşemek için samimi söylüyorum 4.defa kazıp bozuyorlar.Yüksek aracı olan ve engelleri aşan evine,garajina ulaşıyor .İlk ikisinde fiberoptik ve su bağlantıları için kazmişlardı .Memleketin her yeri aynı manzaralarla dolu.Bazı Duble yollar tamamlanmadan ufalanıyor,bozuluyor,her yer saçmasapan kasis, çukur ve bozuk satıhlarla dolu ..Ara tali yollardan bahsetmiyorum bile..Bu yaz Fethiye,Marmaris,Datça,Kuşadası,Çeşme hattinda yüzlerce km yaptım bu soylediklerim,gözlemlerim tecrübe ile sabittir.Konu nerelere geldi ama..
Gel de sen bu lastiğe sevinme şimdi .

Fiyatıda köklemişler yani,iyikide yok diye 365 lira bu lastiğe çok para :eek:amanın devamını sonra gördün 430 yuhhhh

Şu an kampanya var.3 alana 4.bedava yani 322,50tl tanesi.
Lastik hakkında bilgi sahip olmadan fiyat-kalite yorumu yapmanız yanlış ....

iyi günler,
aşağıda bahsini yapmış olduğunuz yokohama wdrive lastiklerden memnun kaldınız mı?
kış aylarında kar ve buz performansı hakkında bilgi verebilir misiniz?
vereceğiniz cevap için şimdiden çok teşekkür ederim.

osiris12' Alıntı:
Yokohama 225/65R17 V902A M+S Winter-Drive lastiği iki gün önce (09 Kasım 2009)Çorlu'da bulup taktırdım.
Lastik benim çok hoşuma gitti. Eski lastikleri de bayide stokladık. Yazın en azından bir iki sezon da olsa yeni lastiğin ömrü açısından kullanırız dedik ve yeni lastikleri taktırdım.
4 lastiğe 1.400 TL'yi 10 taksit olarak ödüyorum.

Deneyimlerimi paylaşacağım. Şimdiden yeni ve yere çok iyi tutunan bu lastiği sevdim.
Bakalım beni Uludağ / Kartepe / Kartalkaya gibi yerlere götürüp rahatça geri getirecek mi :smiley:)

Kar üzerindeki tutunma deneyimini burada paylaşacağım.
Herkese kazasız ve bol karlı, bol çamurlu bir kış mevsimi diliyorum.
Dostça kalın.

lastik bayiilerinden, biraz pazarlıkla liste fiyatı altına inenler var...

( 225 65r 17 ) Yokohama Geolander AT-S ile ilgili olarak soylemek istediklerim;
Lastikleri takali 2 ay kadar oldu ve "simdilik" on road olarak islak ve kuru zeminde denedim,lastik surus ve yol tutusu hissedilir sekilde degistirdi,amortisor ve suspansiyonda bir tokluk ve yumusaklik hissi var , kasis ve engebede bir onceki lastiklerden cok farkli tepki olusturdu farkli bir "binek arac" kullaniyormusum gibi hissediyorum keza belirttihim gibi viraj ve yol tutus cok daha iyilesti ve daha guvenli gibi oldu ,saganak altinda sert frenajda kayma yapmadi,yakitta bir artis yok diyebilirim (belki 0,1-0,2 lt/100km).Sanilanin aksine ses olayi kesinlikle yok .Bunlardan ayri olarak ilk hedefim kar ve hafif-sert yol disi kullanimlar olacak zamanla bu paylasimlari da burada yaparim..
Bu arada lastiklerdeki nitrojenin de olumlu etkileri yatsinamaz elbette.
Gercekten tavsiye edebilecegim mukemmel bir lastik.

freebird' Alıntı:
( 225 65r 17 ) Yokohama Geolander AT-S ile ilgili olarak soylemek istediklerim;
Lastikleri takali 2 ay kadar oldu ve "simdilik" on road olarak islak ve kuru zeminde denedim,lastik surus ve yol tutusu hissedilir sekilde degistirdi,amortisor ve suspansiyonda bir tokluk ve yumusaklik hissi var , kasis ve engebede bir onceki lastiklerden cok farkli tepki olusturdu farkli bir "binek arac" kullaniyormusum gibi hissediyorum keza belirttihim gibi viraj ve yol tutus cok daha iyilesti ve daha guvenli gibi oldu ,saganak altinda sert frenajda kayma yapmadi,yakitta bir artis yok diyebilirim (belki 0,1-0,2 lt/100km).Sanilanin aksine ses olayi kesinlikle yok .Bunlardan ayri olarak ilk hedefim kar ve hafif-sert yol disi kullanimlar olacak zamanla bu paylasimlari da burada yaparim..
Bu arada lastiklerdeki nitrojenin de olumlu etkileri yatsinamaz elbette.
Gercekten tavsiye edebilecegim mukemmel bir lastik.

gelismeleri takip ediyoruz tesekkurler :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR