Yeni G.Vitara'ya Off-road için Neler Yapılmalı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan murgurkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 100
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,818
Ynt: Yeni G.Vitara'ya Off-road için Neler Yapılmalı?

.

121020101755

121020101754

Etiketler

Herkese selamlar, ben grand vitaramı modifiye edip yaklaşık 1 yıl kullandım, çok da memnundum ama 2. aracımızı satmamız sebebiyle otomatik araba ihtiyacı ile modifikasyonlarını söküp std hale getirip satmak zorunda kaldım. Yükseltme kitini ve alt muhafazayı isteyene uygun rakama verebilirim, montaj işçilik maslak suzuki aksiyon otoda Murat usta tarafından yapılır, isteyen özelden mesaj atabilir

modi6.JPG

kart4.JPG

DSC01565.jpg

üzüldüm aracınızı satmanıza açıkca söylemek gerekirse aracınız ilham kaynağım diyebilirdim:=)
eğer tavan daki hellalar duruyosa müşterisi olabilirim..

alt koruma bu şekilde yapılması koruma için avataj ama aracın ağırlığı ve ısınması için dezavantaj olduğunu düşünüyorum. ki avustralya ve amerika sitelerindeki alt korumaların tamamı delikli ve motorun hava almasını sağlıyor. diğer yandan alimuyum alaşım olması nedeniyle de burada kullanılan skid plate ağırlığı fazla değil. birde aracın tamamının değilde gerekli olan yerlerin korunması daha mantıklı olur diye düşünüyorum..

alt koruma nın bu şekil tasarımı off road düşünüldügü içindir ..amac camur ve karda alt oturup takılmasın kızak gibi kaysın amacı ile bu şekil oluyor..

motor ve ön dif i carpmalara karşı koruyan kısa modeller.. şanzıman camura oturunca aracın camurda saplanmasına engel olamıyor. ;) :smiley:

yapan kişilerin adı geciyor Suzukide ve off road da ne yaptıgını bilen kişilerdir desem yeterlidir.. :smiley:

mirali' Alıntı:
üzüldüm aracınızı satmanıza açıkca söylemek gerekirse aracınız ilham kaynağım diyebilirdim:=)
eğer tavan daki hellalar duruyosa müşterisi olabilirim..
Teşekkürler, ama hellaları yeni aracımda da kullanacağım, sizinde aracınızın en güzellerinden biri olacağından eminim kazasız belasız kullanın inşallah

darkmajesty' Alıntı:
alt koruma bu şekilde yapılması koruma için avataj ama aracın ağırlığı ve ısınması için dezavantaj olduğunu düşünüyorum. ki avustralya ve amerika sitelerindeki alt korumaların tamamı delikli ve motorun hava almasını sağlıyor. diğer yandan alimuyum alaşım olması nedeniyle de burada kullanılan skid plate ağırlığı fazla değil. birde aracın tamamının değilde gerekli olan yerlerin korunması daha mantıklı olur diye düşünüyorum..

Selamlar Darkmajesty, aracı sattım ama hakkını vermem lazım bana hiç problem çıkarmadı, alt koruma 5 mm aluminyumdan ve oldukça hafif, orta differansiyelde bitiyor yani tam arkaya kadar değil, bir de yaz boyu takılıydı 38- 40 derecelerde sıkışık trafik dahil hararette en ufak rahatsızlık olmadı, yanlardan boşluklar kalıyor , ancak bana göre off road için olmazsa olmaz ekipmanlardan, hiç düşünmeyin aracınızın keyfini sürün ;)

Vecihi' Alıntı:
Teşekkürler, ama hellaları yeni aracımda da kullanacağım, sizinde aracınızın en güzellerinden biri olacağından eminim kazasız belasız kullanın inşallah

inşallah.. teşekkür ederim..

Alt muhafaza sikinti çikaraçaktir. Hiç yoktan para delikli olsaydi. Ayrica çamur geçişlerinde içine dolacak suyla beraber çamur ilerde bayagi bir agirlik yapacaktir.

Mücahit, çok doğru bir tespit .

Alt muhafaza sikinti çikaraçaktir. Hiç yoktan para delikli olsaydi. Ayrica çamur geçişlerinde içine dolacak suyla beraber çamur ilerde bayagi bir agirlik yapacaktir.

Delikli olsa bile kaza anında motorun yere düşmesine engel olup yolcu kabinine girmesine sebep olacaktır. Bence aracın yerden yüksekliği yeterli ise böyle değişikliklere hiç girmemek daha iyi, yeterli değilse bile korumanın doğru dürüst koruyamadığı önemli parçalar var, akslar ve diferansiyel bunların başında geliyor.

Bu başlığı açtıktan sonra sağolsun bir çok arkadaş çok yardımcı oldu. Bir arkadaş demiştiki gezenbilirde ihtiyacın olan her heşi bulursun başka yerde aramana gerek yok diye. Gerçekten öyle oldu. Burdan aldıklarımla araçtaki degişikliklerin ilk bölümünü tamamladım. Nerler yaptım. Yapılan işlemler ve nerelerde yapıldıkları ile fotolar aşağıda.
1. 5 cm yükseltme ( İmaj japonda tuncay usta)
2. Tam kaplamasada orjinaline oranla daha uygun allt koruma (Can otomotivden)
3. Thule sepet (Ankara Travel Republic )
4. Hella Rally 1000 black tepe lambaları (Gezenbilirde Mahmut (kasirga1) Bey)
5. Tepe lambaları için Ara atkısı (ots bagaj), montaj (imaj japonda ayhan usta)
6. Teleflex LPG kiti (Tunalı Otomativ)
7. 235/70/16 Bfgoodrich A/T lastikler (Doğulas)

22102010025

22102010026

22102010028

22102010029

22102010030

mdilek' Alıntı:
Bu port bagaj ve sis farları yakıtı nekadar arttırdı?
Önceki değerleri yok. lpg kitini yeni taktırdığım için tam bir ölçüm yapamadım ama değerler oluşunca ne kadar yaktığını bildiririm.

mdilek' Alıntı:
ben aracıma 5 mm sac tan tam arka difransiyele kadar kapattım. yakşalık 80 kg ağırlığında. Su geçişleri henüz yapmadım. Bakalım sonuçta ne olacak.
Keşke sert alüminyumdan yapsaydınız 25 kiloyu geçmez hemde pas olayını çözmüş olurdunuz...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR