Yeni Çekme Karavan Modeli (Ege Karavan)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mahmut Gümen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 63
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 71,343
Ynt: Yeni Çekme Karavan Modeli (Ege Karavan)

Bu forumda çokça hayrete düşüyorum. Yazmak istediğim çok şeyi yazmak istemiyorum.

Karavanı o kadar anlatıyorum.
"Öyle bir karavan yok. Sadece reklam" diyebiliyor insanlar.
Yani ben yalancı oluyorum.
Böyle bir yazı yazmadan önce neden Ege Karavana gidip karavanı görmüyorsunuz?
(Şu anda YAPIMI %90 BİTTİ)
Böyle bir karavanın olmadığını tahmin ediyorsunuz. Ve yine duyumlara göre fiyatını yazıyorsunuz.
Yani ortada gerçeğe dayalı hiç bir şey yok. Biri tahmin, ötekisi duyum.
1-Tahminiz yanlış;
Böyle bir karavan var. İnanmayan gidip görsün.
2-Duyumunuz da yanlış.
Fiyatı o kadar pahallı değil.
3-Ben gerçek olmayanı yazmam. Ben reklemcı değilim. 10 güne kadar İmaj kavana gideceğim.
Aydın Beyin yaptıklarını da yazacağım. Amacım karavancılara iyiyi güzeli, doğruyu, yanlışı yazmak.
Ama gerçek yazmak. Tahmini ve duyumu değil...

Etiketler

mahmut bey ben şahsen bu karavanı merak ediyorum resimleri ve hakkındaki tüm bilgiyi bu sayfada görmek istiyorum.

Arkadaşlar ben de bu karavanı merakla bekliyorum. Ege karavanın sahibi ve baş ustası Mehmet Kökçü'yü tanıyanlar bana hak verecektir. Sohbeti hoş, eli becerikli bir ustadır. Zaman zaman sırf sohbet olsun diye yanına uğrarım. Bu aralar yolum düşüp uğrayamadığımdan bu konu hakkında yorum yapamadım. Ama güzel bir imalat olduğuna gönülden inanıyorum. Maliyetine gelince arz-talep meselesi, satıcı için uygun olan bizim için fazla ya da tam tersi olabilir. Sonuçta alım-satım işinde her iki tarafın anlaştığı bir orta fiyat mutlaka vardır...

Bülent Bey
Ben sadece sizlere karavanın yapıldığını duyurdum.
Karavanın fiyatını da biliyorum ama bu gibi şeyleri, yapımcının iznini almadan yayınlamam etik olmaz.
Kendiisinin telefonu 0232 257 66 37 İsterseniz sorun. Ben arada kalmak istemem.
Karavana gelince, eğer tanıyorsanız karavancı Ali Demirkol'un Hymer'inin %90 aynısı.
Karavan fabrikası resimlerini yayınlamıyorsa, bir bildiği vardır. Belki de yoktur. Bu benim işim değil.
Ben sizlere bir haber verdim. Bazı arkadaşlar sanki ben yapımcıymışım gibi bana hesap soruyorlar.
Adam reklem yapmıyorsa, fiyat açıklamıyorsa bunun nedenini kendisine sorun.

"Böyle bir karavan yok" diye nasıl yazarsınız.
Olduğunu gördüğünüz zaman ne yazacaksınız?

Böyle bir karavan yapıldı satıldı karavanı satın alan kişi ile de tanıştım. 2. ve 3. karavanların yapına da başlandı.

Bu konuda başka yazmayacağım.

Mahmut ağabey, foruma (kendi tabirinizle) Mahmut'ça öyle bir giriş yaptınız ki, kitabınızda olduğu gibi başınıza da Mahmut'ça bir sürü iş geldi. :D Normalde burada olmaz bu tür tartışmalar. Bazen gerçekten şaşırıyorum nasıl bir anda üst üste mıknatıs gibi çekebildiğinize :D Belli ki ikinci kitaba da bu sebepten epeyce malzeme çıkacak. :D Ama buradan da sıkı dostlar edineceğiniz konusunda hiç şüphem yok. ;)
Şu an için Türkiye karavan piyasasının kalbi bölümümüzde atıyor dersem inanın abartmış olmam. Konuyu takip eden arkadaşlarımız artık satılık vasıta sitelerindeki 500 küsur ilanı ezbere biliyor. Tüm imalatçı firmaları ve hatta tedarikçilerini, ikinci el malzeme satanları tanıyor. Yabancı siteleri ve diğer forumları takip ediyor. Zaman zaman öyle spekülasyonlarla karşılaşıyoruz ki artık bir çok şeyden şüphe eder olduk. İnanır mısınız? Satış ilanı verilen bir kamper'in ilan verildikten iki saat sonra burada tartışmasını yaptığımız, yorumlarımızı gören sahibinin iki saat sonra aracın fiyatına ciddi bir zam yaptığı dahi oldu :smiley: Satan, alan, yapan, yaptıran, yaptıracakmış gibi yapan, alacakmış gibi yapıp reklam yapan, satıldı gibi gösterip kandıran, yeni almış gibi tanıtıp satılığa koyan, yapmış gibi yazıp piyasayı yoklayan... Neler gördük anlatmakla bitmez.
Şüphe duyanlar olabilir elbette. Ama biz sizi çok sevdik. Madem başınıza Mahmut'ça olaylar geliyor, sizden de bu konuda Mahmut'ça cevaplar bekliyoruz. :smiley:

Merhaba mahmut beyin bahsettiği karavanı imalat sırasında şahsen gördüm , satın aldığım karvanı tadilat için ege karavana bırakmışlar dı karavanı mehmet kökçü'den teslim aldım o zaman yaptığı karavanı görüp biraz inceleme fırsatı buldum (8 ocak ) ama benim gördüğümde tavanı kapatılmamıştı ve iç dizaynı ve döşemeleri yoktu ama gerçekten gördüğüm kadarı ile işçilik kalitesi güzel bir karavan olmuş .

mahmut Gümen' Alıntı:
Bülent Bey
Ben sadece sizlere karavanın yapıldığını duyurdum.
Karavanın fiyatını da biliyorum ama bu gibi şeyleri, yapımcının iznini almadan yayınlamam etik olmaz.
Kendiisinin telefonu 0232 257 66 37 İsterseniz sorun. Ben arada kalmak istemem.
Karavana gelince, eğer tanıyorsanız karavancı Ali Demirkol'un Hymer'inin %90 aynısı.
Karavan fabrikası resimlerini yayınlamıyorsa, bir bildiği vardır. Belki de yoktur. Bu benim işim değil.
Ben sizlere bir haber verdim. Bazı arkadaşlar sanki ben yapımcıymışım gibi bana hesap soruyorlar.
Adam reklem yapmıyorsa, fiyat açıklamıyorsa bunun nedenini kendisine sorun.

"Böyle bir karavan yok" diye nasıl yazarsınız.
Olduğunu gördüğünüz zaman ne yazacaksınız?

Böyle bir karavan yapıldı satıldı karavanı satın alan kişi ile de tanıştım. 2. ve 3. karavanların yapına da başlandı.

Bu konuda başka yazmayacağım.

eyvallah mahmut abi amaç zaten bilgi paylaşmak doğruda yalnlışta elbet çıkar kızmayalım küsmeyelim....

Yok canım, küstüğüm filan yok.
"Böyle bir karavan yok" denmesi kırıcıydı. Konuyu daha fazla uzatmak istemedim, "daha fazla yazmayacağım" dedim.
Neyse, biz 130 kiloyuz, o kadar çabuk kırılmayız.

Valla, çekme karavan düşünenlere, hele iyisini isteyenlere göre bir karavan ortaya çıkmış.
Su alma sorunu kesinlikle yok. Tuvaletinin kalıplarını bile kendisi yaptı. Mehmet Bey'in eline sağlık.
Eh fiyatı da ona göre olacak. Parası olanlar güle güle kullansınlar. Memleketimizde kaliteli mal üretenleri tebrik etmek düşer bize.

Saly karavanın 2 katlı karavan yaptığı duyumu geldi. Ne kadar doğru bilmiyorum. İmaj karavan da kaliteli işler çıkartıyor.
İki,üç sene önceden çok daha iyi yerlerdeyiz. Bunlar keyif veriyor.

Bu forumdaki arkadaşların, çeşitli etkinliklerle buluşup tanışmalarında fayda olduğuna inanıyorum.
Nisan ayında, Yalova veya İznik de sucuk partisi yapabiliriz.
Her iki şehirde de sizleri ağırlama şansım var.
Veya siz çağırın biz gelelim :smiley:

Mahmut ağabey, biz bu etkinlikleri elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz zaten. Hatta 13-14 Mart İnönü Yaylası etkinliğimiz var. Bekleriz. :smiley:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=50060.20

Martta sezonu açıyoruz, nisanda da sucuğa İzniğe davetliyiz...
Hadi bakalım bu sene bereketli olacak... :D

Günaydın arkadaşlar,
Ege karavanın yeni çekme karavanının resimleri elime ulaştı,
Sadece 4 resim var, yorumsuz olarak ekliyorum.(reklam değildir ;))
Sağlıcakla kalın

DSC02893

DSC02894

DSC02895

DSC02896

Resimleri yayınlamana çok sevindim. Çok yaşa enezege kardeşim.
Beni "Hayali Küçük Ali" olmaktan kurtardın.
Keşke karavanın tümünü gösteren bir fotoğraf da olsaydı.
Karavanın en önemli özelliği olan birleşim yerleri fotoğrafta görünmüyor.
Neyse, onu da EGE karavan yollasın.

Geçen Cumartesi sözü edilen karavanı görmek için Ege karavanda Mehmet beyi ziyaret ettim. Ama üretilen ilk karavan çoktan sahibine teslim edilmiş ve İnbükü'ne gitmişti. Ama üretim standına bir yenisi eklenmişti, bu karavan daha üretimin başında olduğundan yorum yapma imkanım ne yazık ki yok...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

SON KONULAR

Geri