Yeni Aracım Disco I; Orj. Camel Trophy 92 Model

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan altuncu57 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 425
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 94,029
Ynt: Yeni Aracım Disco I; Orj. Camel Trophy 92 Model

skaflex diye tabir edilen sanayide bulabileceğiniz silikon ile yapıştırma yaptık. takmadan önce çamurlu ağız kısımlarını falan güzelce alıştırdık. herhangi bir delme yada perçinleme işlemi uygulamadık. tamamı yapıştırıcı ile monte edildi.iş bittikten sonra ağız kısımları yine bu yapıştırıcı ile kapatıldı içine su yada çamur almaması için.

Etiketler

altuncu57' Alıntı:
ön taraftan söküp arka tarafa taktığım 9500'lük vinci sattım.bugün itibarı ile 12500'lük vincim geldi.montaj resimlerini akşam yüklerim...

Hayırlı olsun :D

nkurtkaya' Alıntı:
1989-1994 başları arasında üretilen Discovery'ler (Series 200) ile 94-99 arası üretilenler (Series 300) arasında bazı farklar mevcut.
Otomatik veya manuel vites tamamen sizin kullanımınıza göre tercih edilmeli. Off-road kullanımda düz vitesin, bence, avantajları var ama otomatik vitesin de avantajlı olduğu durumlar oluyor. Hele ki günlük kullanımda otomatik vites kesinlikle çok daha rahat.

Çok teşekkür ederim

arkadaşım ben bursadan serdar selçuk heyecanla bekledim ve hergün takip ettim bu aracı son durumu mükemmel ötesi oldu. güle güle bol çamurlu günlerde kullanmanızı dilerim. ve kararımı verdim bj60 ve disco arasında kalmıştım sizin aracı görünce kararımı disco 2,5 tdi olarak verdim ve arayış içerisindeyim tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi paylaşmak istiyorum. iyi günler ....

aracın rengi aslına dönüyor fikir olması açısından bir resim yükleyeyim.... 100 7130 100 7137 100 7125

Azmi bey, neden renk değişikliğine gittiniz? Camel rengi güzeldir de, yeşil de aracınıza yakışıyordu...

timur abi hafata sonu tavanının boyanmış halini gördüm sanayide mükenmel olmuş kafan karışmasın bence doğru seçim. yakup abide başlamış boyamaya. ben kaldım aranızda çirkin ördek yavrusu gibi. karar verdim türkiyede bir ilk olacak camel sarısı jimny hehehe :smiley:

edaghan' Alıntı:
Azmi bey, neden renk değişikliğine gittiniz? Camel rengi güzeldir de, yeşil de aracınıza yakışıyordu...
Engin yeşil renk te dediğin gibi güzeldi ama aracı toplarken yaptığım metalik renk seçimi yanlıştı. inan kaportada hasar olmadı fakat yıkanıp güneşe çıkınca çizikler moralimi bozuyor araçtan beni soğutuyordu. en azından akrilik olan bu boyada içine yan ürün olarak sadece sertleştirici katılıp yama vs. gibi işlemler çok uğraştırmadan ve ek yeri belli olmadan yapılabilmesi benim için çok iyi olacak. bir diğer hususta aracın alt rengi zaten camel sarısı.aslına dönecek bakalım ...

Hayırlı olsun. Sarı çamurlanında bence daha güzel duruyor. Boyandıktan sonra çiziklerden çok rahatsız oluyorsan şeffaf kaplama yapabilirsin.. Jantlarda siyah güzel olur mu acaba??

araba bu renkle aslına dönecek,
efsane yaşıyor :smiley:

son güncel resimler. aslında aracın boya işi biteli 1 aya yakın oldu ama ruhsat değişimi muayene vs. işlemlerle uğraştım fırsat olupta sizlerle paylaşamadım. yorumlarınızı bekliyorum ....

Maaşallah diyorum, Allah kaza bela vermesin,

tek nacizane önerim şu olabilir, yan kapı altları ve arka çamurluk altındaki kaplamaları aynı malzemenin "mat siyah" rengi ile yapsaymışsınız daha öne çıkan bir görüntü olurmuş bence, tabi bu benim şahsi fikrim, önemli olan sizin gözünüze ve gönlünüze hoş gelmesi : ))),

Sürüş esnasında kişisel güvenliğinizi "asla" ihmal etmediğiniz bol çamurlu ve keyifli sürüşler dilerim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR