Yaylada, Balıkta Kamp Yapabilme Hayali İçin Mikro Çekme Karavanım.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafayetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 247
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 110,155
Ynt: Yaylada, Balıkta Kamp Yapabilme Hayali İçin Mikro Çekme Karavanım.

Mustafa abi çalışmalarınız çok güzel Allah keyfinize keyif katsın inş. Heveslenmemek elde değil :smiley:

Etiketler

Adı her ne kadar mikro olsada işlevselliği ve sunduğu imkanlar açısından makro demek daha doğru olabilir bence :smiley: ilgiyle izliyoruz Mustafa abi.

Mçk( Mikro çekme karavan) ile 2014 yaz yayla balık sezonunu açıyoruz.Sabah benzin alıp arabayı yıkattık öğleden sonra Bolu Seben yaylasına kampa çıkıyoruz.Esas keyif yüksek rakımda kamp yapmak balık olursa olur olmaz ise hatırımız kalır.

IMG 3627

IMG 3632

Mustafa cok isabetli bir is olmus
Tabi kısa tatil ve hafta sonları tak dogru yayla veya balık cok mantıklı gule gule kullan kardesım

TUGAY58' Alıntı:
Mustafa cok isabetli bir is olmus
Tabi kısa tatil ve hafta sonları tak dogru yayla veya balık cok mantıklı gule gule kullan kardesım
Tugay abi,
Kayseri Yamula barajı çok popüler bir yer nasipse oralarada geleceğiz.

Merhabalar Mustafa abi MÇK nın ölçüleri ne kadar acaba.
Saygılarımla

Selamlarını ileten arkadaşlara teşekkür ederim.Metin bey Mçk yaklaşık 2x1 metre ebatlarında.
Bu kısa cevaplamadan sonra iki günlük Bolu Seben yaylası kamp kaçamağını anlatmak istiyorum.Geçen cumartesi saat iki gibi muaynehane randevularını bitirip yola koyulduk.
Ankara İstanbul otobanına çıkarken Adapazarı gişeleri çıkışında aşağıda görüntülerini paylaştığım Erba çekme karavancı arkadaşı gördük.Belli ki daha yeni çekme karavanını teslim almış heyecan ile evine gidiyordu.Bir süre arkadan takibe başladım.Çekme karavan 90 km hızın üzerinde gittiğiden yolda geziyordu.Hemen aracı sollayıp önüne geçtim dörtlüleri yakıp uyarmak istedim ancak arkadaşımız çekme karavan ile muhtemelen bu ilk deneyiminin verdiği heyecan ile beni görmedi.Bir süre arkadan takip ettim özellikle tır ve otobüs geçişlerinde karavandaki salınım tehlikeli boyutlara varıyordu.Bu yolda gezmenin sebebi yüksek sürat,çekme karavanın boyutları ile uyumsuz küçük kalan reno clio araba ve teknik olarak yetersiz kaplin şasi uyumu.Eğer karavancı arkadaşımız gezenbilir sitesine üye ise bu eleştirilerime kulak verip en azından imkanı olduğunda arabasını büyülmesini tavsiye eder keyifli geziler dilerim.
Seben Kıbrısçık yol ayrımında yol açmak için dinamit patlaması olduğundan jandarma yarım saat yolu kapattı.
Saat altı gibi kampımızı kurduk.

IMG 3648

IMG 3654

IMG 3659

IMG 3771

IMG 3833

Kamp alanına yerleştik.Öncelikle karavancılıktan gelen tecrübe ile Mçk ve aracımızı rampalar ile teraziye getirdik.Aksi halde en ufak eğimde araç içinde yatakta uyumak eziyete dönüşüyor.

IMG 3840

IMG 3807

IMG 3673

IMG 3809

IMG 3811

Balık için yemleme yapıp oltalarımızı suya bıraktık.Gece konaklamasına geçtik.Yayalada gece soğuk idi.Arabada yatarken üç kere yarım saat aralıklarla Eber'i çalıştırdım.Sabah açık bir havaya uyandık ve kahvaltı yaptık.

IMG 3666

IMG 3688

IMG 3788

IMG 3697

IMG 3689

Kahvaltı sonrası gezenbilir'den Mehmet abi ve Mürşide ablanın kulakları çınlasın güzel bir kuzu güveç yaptık.

IMG 3712

IMG 3731

IMG 3734

IMG 3803

IMG 3799

Bu doğa harikası yüksek rakımdaki Bolu Seben yaylasını kavurucu sıcaklarda bunalan karavancı arkadaşlara tavsiye ederim.Şimdilik bu kadar herkese selamlar.

IMG 3776

IMG 3755

IMG 3766

IMG 3750

IMG 3825

Mustafa abi imrendim size harika görünüyor. Allah kaza bela vermesin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR