yardım yeni km saati uygunluğu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan merolzö Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,452

merolzö

Kamp II
herkese iyi günler yeni tip bir saat satın aldım altta resim ve kodları olacak discovery saatiymiş bu sati defender a uygulayabilirmiyim aracımın tesisatı sıfır orjınal ikiside 1 haftaya kadarelimde olacak kısmetse defender a bu saati uygulayan varmı ?

Etiketler
Ynt: yardım yeni km saati uygunluğu

Eger defendere monte edip randımanlı calışmasını saglayabilirseniz bence harika duracaktır defenderde.
Defenderin gösterge panelleri bildiginiz gibi dikdörtgen köşeli üst kısmı biraz daha dar.
Bu gösterdiginiz gösterge paneli oval duruyor defenderin gögsüne nasıl monte edilecegini bende merak ediyorum.Bazı arkadaşlarımızın site icinde sıfırdan gögüste yaptırdıgını görmüştüm daha önce.

Km saati muhtemelen elektroniktir , çalışması için ecu gerekir veya extra bazı parçalar ... Eğer omazsa ölçüsan marka yerli malı göstergeleri önerebilirim km saati 80 tl civarında ... Sakın kalitesizdir diye düşünmeyin Almanlar bize fason yaptırıp mercedese bile takabiliyorlar sadece yazıdı vdo oluyor o zaman bir de fiyatı 1000 euro ...

bu ti km saati ECU istiyor Göktuğ arkadaşımız almıştı bundan yakında takacak azkaldı bobinli direk olarak baglanıyor olabilir.

cok zor işiniz tamamen yenı ve dijital oldugu ıcın eskı analog sısteme uydurmanız için komple yenı tesısat cekmenız gerekır ecu ısteyecek,devır ve hız gostergesı ıcın sensörlerı vs gerekecek.. yapılamaz degıl ama defender ıcın yuksek bır malıyet cıkacagından emınım attıgınız tas urkuttugunuz kurbaya degmez.. maslakta elektrıkcı soner usta var ona sormanızı tavsıye ederım..

Bu gün ölçüsan km saatim geldi , süper , orijinalinden çok daha güzel . 80 + kdv

km saati geldi resimdeki gibi ecu nasıl bir ecu almalıyım ebaydan bir örnek verebilirmisiniz

Benim aracımda da KM saati çalışmıyor. Yakıt göstergesinden de emin değilim, sürekli dolu bırakmaya çalışıyorum:smiley: Bu nedenle takip :smiley:

merolzö' Alıntı:
km saati geldi resimdeki gibi ecu nasıl bir ecu almalıyım ebaydan bir örnek verebilirmisiniz

daha önce de dedıgım gıbı ısınız cok zor attıgınız taş urkuttugunuz kurbagaya degmıcek iş km saatıyle yada ecu ıle bıtmıyor bu saatın calısması ıcın motorddan sensorler vasıtasıyla aldıgı verılerı ıslıyor ve o sekılde calısıyor dolaysıyla gaz pedalı sensorunden mazot pompanıza kadar işin içinde birçok farklı şey var komple kablo tesısaatını getırmelısınızkı göturecegınız usta bunu yapsın.. kolay kolayda bunu kımse takamaz tahmın edersınızkı bukadar analog bır arabaya böyle elektronık parcayı takmak cok sıkıntılı yapamazssınız demıyorum ama buyuk rakkamlar çıkar karsınıza.. yınede sız bılırsınız

halilugar' Alıntı:
Benim aracımda da KM saati çalışmıyor. Yakıt göstergesinden de emin değilim, sürekli dolu bırakmaya çalışıyorum:smiley: Bu nedenle takip :smiley:

arkadan telı cıkmıstır yada kopmustur :smiley: basıtce panelı sokun kendınze dogru cekın gostergeye gelen kablo baglı degılse kendınızde baglayabılırsınız.. bende yenı şamadıra almama ve ayarlamamıza ragmen fulledıgımde bıle ibre son çeyrekde kalıyor oyuzden ışık yandımı 1 çeyrek kalmıs dıye ayarlıyorum..

berk' Alıntı:
arkadan telı cıkmıstır yada kopmustur :smiley: basıtce panelı sokun kendınze dogru cekın gostergeye gelen kablo baglı degılse kendınızde baglayabılırsınız.. bende yenı şamadıra almama ve ayarlamamıza ragmen fulledıgımde bıle ibre son çeyrekde kalıyor oyuzden ışık yandımı 1 çeyrek kalmıs dıye ayarlıyorum..
Paneli söktüm, kablo takılı muhtemelen içeriden kopmuştur, sanayide km teli yapan bir usta var yanına uğrayacağım.
Yakıt göstergesinin bozukluğu farkettiğimde bir başlıkta yolda kaldığınızı okuduğumda tüylerim diken diken oldu korktum inanın :smiley:
100tl fazla alırım yolda kalmam :smiley:

halilugar' Alıntı:
Paneli söktüm, kablo takılı muhtemelen içeriden kopmuştur, sanayide km teli yapan bir usta var yanına uğrayacağım.
Yakıt göstergesinin bozukluğu farkettiğimde bir başlıkta yolda kaldığınızı okuduğumda tüylerim diken diken oldu korktum inanın :smiley:
100tl fazla alırım yolda kalmam :smiley:

:D kayalar otoyu arayın yenı km teli cok komık rakkam hıc ustayla fln ugrasmayın.. hahaha evet benım mazot şamandırası takılı kalmıstı farketmedık toros dagından ındık otobanda mersın gişelerıne 1 km kala kalmıstım buyuk rezıllık oyuzden herseyı bastan yenıden yapmamıza ragmen son kalan çeyreği kalibre edemedık :smiley:

berk' Alıntı:
:D kayalar otoyu arayın yenı km teli cok komık rakkam hıc ustayla fln ugrasmayın.. hahaha evet benım mazot şamandırası takılı kalmıstı farketmedık toros dagından ındık otobanda mersın gişelerıne 1 km kala kalmıstım buyuk rezıllık oyuzden herseyı bastan yenıden yapmamıza ragmen son kalan çeyreği kalibre edemedık :smiley:
Fazla mazot almama rağmen 1tane yedek depo ile araçta yedek bırakmak bile aklımdan geçmiyor değil, korku bu:smiley:
İşlerden fırsat kalmıyor 3 haftadır yatıyor yerinde defender, 1 2 hafta sonra döşeme için başlayacağım, o zaman onuda aradan çıkartırım kısmetse..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR