TURKUAZ TUAREG

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan leventk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 69
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,929

Etiketler
Ynt: TURKUAZ TUAREG

öncelikle hayırlı olsun,bende bu araç üzerinde araştırma yaptım özellikle klimalı olması orjinal soğutucusunun olması ve model olarakta karavan yapmaya çok uygun olması bu aracı karavan yapmak için düşünmeme neden oldu fiyat araştırmasında 45000 tl ye bu arabayı alıp karavana dönüştürülebileceğini gördüm merak ettiğim bir konu aracın yakıt tüketimi bu konu hakkında bilgi verebilirseniz memnun olurum.

Sofor kismi ustu salincakli yatak olsaydi keske. İyi olurdu. Yine de cok basarili. Otosanlarin cezaevi araclarini kesip duruyorum ben de. Maalesef otosan sadece icislerine camsizini satiyormus. Cok ideal karavan olurlar. Genis ve yukari dogru daralmiyor.
Gule gule kullanin.

İnsel tanıdık bir savcı var, hakkında bir tutuklama çıkarttırırız, silivriye kadar aracı deneyebilirsin, ama silivriden nasıl çıkarsın bilmem....

Cezaevi nakil araci

Yanma blm

Valla tehlikeli ve hüzün verici şakalar bunlar. Yine de karavan icin ne kadar uygun bir kasa oyle degil mi? Yurtdişinda cok var bu kasalara uygulanmış karavanlar. O nedenle buradaki modeli cok basarilli buluyorum. Tesekkurler.

insel' Alıntı:
Sofor kismi ustu salincakli yatak olsaydi keske. İyi olurdu. Yine de cok basarili. Otosanlarin cezaevi araclarini kesip duruyorum ben de. Maalesef otosan sadece icislerine camsizini satiyormus. Cok ideal karavan olurlar. Genis ve yukari dogru daralmiyor.
Gule gule kullanin.

Teşekkur ederim.
Biz şimdilik 2,5 kişilik bir aileyiz ve karavanda yatılı misafir bulunmasını da planlamadım. O opsiyonu aile büyüyünce düşünmek üzere tutuyorum. Şimdili karavanın içini doldurmak da istemedim.
Saygılar

suat54' Alıntı:
öncelikle hayırlı olsun,bende bu araç üzerinde araştırma yaptım özellikle klimalı olması orjinal soğutucusunun olması ve model olarakta karavan yapmaya çok uygun olması bu aracı karavan yapmak için düşünmeme neden oldu fiyat araştırmasında 45000 tl ye bu arabayı alıp karavana dönüştürülebileceğini gördüm merak ettiğim bir konu aracın yakıt tüketimi bu konu hakkında bilgi verebilirseniz memnun olurum.

Merhabalar

Aracın yakıt tüketimi ilk ölçümümde (şehir içi ve yerinde çalıştırma fazla) 18-19 litre/100 km çıktı. Ekonomik kullanıumda 15-16 litre olurmuş.

Saygılar
levent

yakıt tüketimi fala gözüküyor, ancak daha küçük araçlara göre verdiği rahatlığa değer kazasız geziler dilerim.

Levent bey hayırlı olsun güle güle kullanın. aracın arka kapı ve camların kapatılması ruhsat cıkarmada nasıl yaptınız özelıkle ruhsat cıkarma işlemleri hakında biligi verebilirseniz seviniriz.sağlıklı geziler...

ecom' Alıntı:
Levent bey hayırlı olsun güle güle kullanın. aracın arka kapı ve camların kapatılması ruhsat cıkarmada nasıl yaptınız özelıkle ruhsat cıkarma işlemleri hakında biligi verebilirseniz seviniriz.sağlıklı geziler...
Merhabalar
bu benim ikinci karavanım. birinciyi 2001 de kendim çizip, -başında durarak- ürettirmiştim. on yıldır da karavanımla geziyorum.

ikinci karavanıma başlamadan önce ve iş süresince de karavan ruhsatlandırma konusunda çalışan istanbul ve izmir deki iki büroya da danıştım. her ikisinden de olur aldıktan sonra devam ettim.
bu forumda yazılanın aksine önce ürettik, sonra projelendirdik ve ruhsatlandırmaya başvurduk. hiçbir sorun çıkmadı. şimdi ruhsatım "M1-Özel amaçlı moto karavan" olarak çıktı. ruhsat işlemlerimi izmir reha yapıcı (0533-3360913) tamamladı. istanbul daki büronun adını -kusuruma bakmasın- unuttum. ancak sanırım tüm karavancılar bilirmiş.
büyük ihtimal yol hız limitlerinde bile otomobil gurubundayım.
saygılar
levent
cunda

Merhaba Levent Bey,

Sanırım Cunda'da yaşıyorsunuz; "Cunda&motorkaravan" çok iyi bir ikili olur hani.. Buna bir de emeklilik eklenmiş ise!... :smiley:

Eski bir üye olduğunuzu gördüm; karavancılık geçmişiniz de öyleymiş, 2001. Karavancılık deneyimlerinizden yararlanmak, gezi anılarınızı okumak isteriz dilerseniz. Geçmiş 11 yılda, çok şey biriktirmiş olmalısınız derim. ;) :smiley:

Cavid Sezen

Levent Bey, karavanınızın ruhsatta azami yüklü ağırlığı ne kadar gözüküyor? Bir de kantara girip aracınızn gerçek ağırlığını öğrendiniz mi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR