TURKUAZ TUAREG

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan leventk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 69
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,988
Ynt: TURKUAZ TUAREG

aslanahmet' Alıntı:
Levent Bey, karavanınızın ruhsatta azami yüklü ağırlığı ne kadar gözüküyor? Bir de kantara girip aracınızn gerçek ağırlığını öğrendiniz mi?
Selam
Karavan ruhsatta istiap haddi 9500 kg
imalattan sonra tarttım 7400 geldi.

Etiketler

Cevap için teşekkürler. Genelde karavanlar azami yüklü 3500 kg lık araçlardan yapıyorlar. 3500 kg üzerinde olması uygulamalarda ne gibi farklılık getiriyor. (ruhsat, ehliyet, sigorta, vergi açısından) Gerçi motokaravanlarda kiloyla vergi değişmez ama yine de bilmediğiiz bir detay varsa öğrenmek isterim.

aslanahmet' Alıntı:
Cevap için teşekkürler. Genelde karavanlar azami yüklü 3500 kg lık araçlardan yapıyorlar. 3500 kg üzerinde olması uygulamalarda ne gibi farklılık getiriyor. (ruhsat, ehliyet, sigorta, vergi açısından) Gerçi motokaravanlarda kiloyla vergi değişmez ama yine de bilmediğiiz bir detay varsa öğrenmek isterim.
karavanı bitireli bir hafta oldu. ilk yolculuğa henüz çıkmadı. çıkınca öğreneceğiz, büyüklüğü ile ilgili farklılıkları.
e sınıfı ehliyeti daha önce almıştım.
ruhsat "M1" çıktı. Yollardaki hız limitleri ve şehir içlerine girişler vs ile ilgili başıma neler geleceğini bilemiyorum. Geldikçe anlıyacağız :smiley:)
Oldukça da yazarım.
Saygılar

karavanınızın hakkında teknik bilgi verebilirmisiniz enerji konusunda ne yaptınız kullandığınız aletler 220 volt mu birde camların kapatılması ve iç dizayn maliyeti hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.

suat54' Alıntı:
karavanınızın hakkında teknik bilgi verebilirmisiniz enerji konusunda ne yaptınız kullandığınız aletler 220 volt mu birde camların kapatılması ve iç dizayn maliyeti hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.

karavanda tüm elektrikli aletler (hidrofor, wc, buzdolabı, tvler vs) 24 volt alındı. kampinglere bağımlı kalmamak için 220V den uzak duruyorum. Enerji için ek akü kondu. invertör (1000W), konvertör (24den12e) ve (redresör 220den24e) de alndı. ilerde güneş enerjisi ile aküler takviye edilecek. araç 85bine alındı. 80 bin e yakın da tadilat yedi.
saygılar

mayıstosböce' Alıntı:
Daha önce yaptığınız karavan bu tarz karavanmıydı.
teşekkür ederim.
önceki karavanımı 2000 model pejo boxer van dan yapmıştım.
tr deki üreticilerin bindirme kasayı yapamadıkları inancında olduğum için, hep orjinal kasalı araçları tercih etme eğiliminde oldum. geçen hafta stutgart daki turizm fuarının içindeki karavanları topluca görünce; yine içimden "benim ülkemde karavan yaptıklarını sanan üreticiler utanmalılar." diye düşündüm.
selamlar

Fuar dan bir kaç fotoğraf koyarsanız çok iyi olur diyeceğim ama koyarsanızda mutsuz olacağım gerçekten.Acı gerçekleri kaldırmak kolay olmuyor.

mayıstosböce' Alıntı:
Fuar dan bir kaç fotoğraf koyarsanız çok iyi olur diyeceğim ama koyarsanızda mutsuz olacağım gerçekten.Acı gerçekleri kaldırmak kolay olmuyor.

Bülent, bu kötülüğü(!) ben yapacağım; çok yakında...

Cavid Sezen

Fuarda çektiğim tek resim buymuş :smiley:)

IMG 0837

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR