Trenle Türkiye Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan medford Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 390
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 98,852
Ynt: Trenle Türkiye Turu

rahhat' Alıntı:
Medford; aklında trenle gezi düşüncesi olanları heyecanlandırmışsınız ve sanırım bunu düşünmeyenleri de düşündürmeye başladınız :smiley: Size daha nice sağlıklı kmler dilerim. Ayrıca, gezdiğiniz yerlere ait fotoğraflar çekip bunları paylaşmanız, yemek yenilecek yerler hakkında fikir vermeniz de çok güzel. Bir de gezilerin maaliyetlerinden biraz daha detaylı bahsederseniz hevesimiz daha da artabilir :smiley:
birilerinin tren sevgilerini artırdıysak bu konuda harekete geçirmeye yardım ettiysek ne mutlu maliyet konusuna gelince bilet fiyatlarını yazıyorum ama onun dışındaki harcamalar degişken ben çok para harcarım kendi masraflarımı yazıp milleti caydırmak istemem ama şunu söyleyebilirim en ekonomik ve zevkli gezi aracı tren fazla sık çıkamasak da bundan sonra devam edecek gezilerim

Etiketler

(((= merhabalar...

Trenleri hep sevmişimdir...oyuncak trenim vardı (((-; Benim en uzun yolculuğum, Gaziantep' e olmuştu. Ailemde de gezgin ruhu var...evet! ailemle beraber çıkmıştık, çok çok çok eğlencelidir, uzun yolculuklar...Toroslar hep soğuk olur. Bir kaç arkadaş Kars düşünüyoruz. :smiley: Kış bitmeden gitmek lazım...

dery@' Alıntı:
(((= merhabalar...

Trenleri hep sevmişimdir...oyuncak trenim vardı (((-; Benim en uzun yolculuğum, Gaziantep' e olmuştu. Ailemde de gezgin ruhu var...evet! ailemle beraber çıkmıştık, çok çok çok eğlencelidir, uzun yolculuklar...Toroslar hep soğuk olur. Bir kaç arkadaş Kars düşünüyoruz. :smiley: Kış bitmeden gitmek lazım...
kars yolu kışın daha zevkli olabilir de ocak gibi zemheri çıkmadan yapmak lazım aslında bu konuda iz tv nin "en uzun yol doğu ekspresi" diye bir belgesel var izlemenizi öneririm internetten indirmek mümkün

Sevgili Medford;
23 Nisan gezi planı ile ilgileniyorum..
umarım yapabiliriz.Konu hk.da senin bilgine ve tecrübene güvenim sonsuz..
sevgilerimle..

Merhaba Medford,
(= teşekkür ederim... adres var mı? bu belgesel için. Ben Haberci' de izlemiştim, Kars' a gitmişti Coşkun Aral. Çok keyifliydi izlemek...
Ocağı geçeli çok oldu, ne demek istediğini anladım.

Gaziantep tren yolculuğumdan, komik bir anı paylaşmak istedim; Afyon tren istasyonunda minik bir mola olmuştu, o sırada İstanbuldan aldığımız ekmekleri hazırladık, kız kardeşimle; " babaaaa hadi Afyon kaymağı alır mısın? tren kalkmadan", dedik...babam geldi ve o kaymak, Edirne şekerinin erimiş halindeki tadıymış :O :D büyük bir hayal kırıklığıydı, ekmekle yenilecek birşey değilmiş.

Tren yolculuğunda çok kirleniyorsunuz, görsel iştahınız hala doymuyor, muhteşem bir zenginlik var, eğlenceli.

dery@' Alıntı:
Merhaba Medford,
(= teşekkür ederim... adres var mı? bu belgesel için. Ben Haberci' de izlemiştim, Kars' a gitmişti Coşkun Aral. Çok keyifliydi izlemek...
Ocağı geçeli çok oldu, ne demek istediğini anladım.

Gaziantep tren yolculuğumdan, komik bir anı paylaşmak istedim; Afyon tren istasyonunda minik bir mola olmuştu, o sırada İstanbuldan aldığımız ekmekleri hazırladık, kız kardeşimle; " babaaaa hadi Afyon kaymağı alır mısın? tren kalkmadan", dedik...babam geldi ve o kaymak, Edirne şekerinin erimiş halindeki tadıymış :O :D büyük bir hayal kırıklığıydı, ekmekle yenilecek birşey değilmiş.

Tren yolculuğunda çok kirleniyorsunuz, görsel iştahınız hala doymuyor, muhteşem bir zenginlik var, eğlenceli.
http://www.divxciler.com/yerli-veya-turkce-belgeseller-documentary/23099-anadolu-guncesi-en-uzun-yolculuk-dogu-ekspresi-tvrip.html bu link ten indirebilirsiniz foruma üye olup rapid den dosyayı indirerek izlebilirsiniz gayet güzel bir belgesel iz tv de yayınlandı

Teşekkür ederim, Medford... İz tv izleyemiyorum ))= malesef, yok!
(((=

Ege bölgesi türkiyede tren agının en gelişmiş olduğu bölge bu bölgenin de tren yolu bakımından en gelişmiş ili kütahya. Kütahyaya ankaradan izmir mavi, karesi ekspresleri ve yüksek hızlı tren baglantılı dmu setlerle istanbuldan iç anadolu mavi ve meram ekspresi ile ulaşabilirsiniz ankaradan tren yoluyla kütahya yaklaşık 320 km istanbuldan ise 400 km. Tcdd nin bu hatta kullandığı dmu setler gerçekten çok pratik bi fikir sadece 2 vagondan oluşan bu setler güney kore malı hyundai-rotem firmasının modeli sanki şehirlerarası tranway yolculuğu yapıyormuşsunuz gibi oluyor gayet hızlı ve konforlu

DSC03741

Fotoraf0252

Fotoraf0123

Fotoraf0126

Fotoraf0134

Kütahya bir ege şehri olmaktan çok iç anadolu şehri havası var çok fazla canlı bir şehir değil üniversitelilerin sayesinde şehir biraz kırpındanmaya başladıysa da şehirde bir üniversite kenti havası yok. Doğal güzellikler açısından kütahyanın pek zengin bir kent olduğunu söylemeyiz ama kütahyanın asıl zenginliği tarihi bir kent oluşu ve çok ünlü konuklara ev sahipliği yapmış olması ünlü seyyah evliya çelebi kütahyada dogdugu ev restore edilerek müze haline getirilmiş ayrıca macar özgürük savaşçısı Lajos Kossuth macar anayasasının taslağını hazırlandığı kütahyada 1850-51 yıllarında yaşamıştır. Şehrin en büyük zenginliklerinin başında da dünyaca ünlü çinileri geliyor içinde birbirinden ilginç modellerin bulunduğu bir çini müzesi bile var şehirde çini ile kaplı bir çok cami konak ve bina bulunmakta

Fotoraf0138

Fotoraf0141

Fotoraf0143

Fotoraf0249

Fotoraf0146

Kütahya'da, son Germiyan Beyi 2'nci Yakup tarafından külliye olarak yaptırılan ve uzun yıllar Vahid Paşa Halk Kütüphanesi olarak kullanılan yapı, 1999 yılından itibaren çini müzesi olarak hizmet veriyor. Müzede en ilginç eserler arasında üzerinde ünlülerin potrelerinin bulundugu çiniler hatta içlerinde atatürkün gençliğe hitabesiyle yapılmış bir atatürk potresi bile var. Germiyan beyi 2 . yakupun da çini ile kaplı türbesi de müze içinde bulunmaktadır.

Fotoraf0210

Fotoraf0212

Fotoraf0201

Fotoraf0195

Fotoraf0192

trenle gezip fotoğraf makinasının denklanşörüne basmak gibisi yok.Tren rahatlığın konforun olduğu bir ulaşım yollar ,tren rayları bir ömür gibi çok güzel o duygu çok başka birşey ,tarihten bu yana sapasağlam kalmış demekki bir farkı var diğer ulaşım icatlarından.

Medford trenleri hep severim. Eskişehir'de okuduğum yıllarda Ankara ve İstanbul'a en iyi ulaşım aracımdı.. Çok anım vardır.

Gezilerinin devamını merakla bekliyoruz. Bu arada konaklama konusunda da bilgi verebilirsen daha iyi olabilir.

Paylaşımların için teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR