Toyotacılar Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19,670
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 608,317
Ynt: Toyotacılar Muhabbet Köşesi

dogrudur ınanırım benım tek dusuncem tıpının çok kotu olusu 85 lerde ilk rc ler çiktiginda moda olmustu bu jant tipi oldum olası segmemısımdır.

Etiketler

pandipieri' Alıntı:
faruk beycim sizin resimdeki (sarı olan) aracin lastik boyutlari nedir?
serkancan maxxıs marka 8090 desen 35 lik lastiktir kardeşim son 8 yıldır bu deseni kullanıyorum tıslamadı bile ama 8080 bir modelide var tırmanma .kar çamur harika performansı var .. ama ıslak asvaltda kesin takla :-[
8080 nin bir diş modeli soğucakta hıluxs siyah antalya ekibinden lokman abimizde vardı performansını sizlere bırakıyorum..
benim kendimce tavsiyem yükseltilmiş modifiyeli bir araçta maxxıs 8090 desen 33 veya 35 lastiktir.bendeki sarıda dahil buna..

XXSİLVERADOXX' Alıntı:
mücahit şöyle bir durum var,yapma jantlarda balans tutturmak cok zor, özellikle genişliği 10 inç olanda iyice zor, faruk abi de 10inç istiyor,erkan daha iyibilir danışmak lazım
evet doğrudur ben bu güne değin mangels markayı kullandım sorunda yaşamadım..
bu yüzden var iseyi arıyorum erkan kardeşime attım topu beklemekteyim :smiley:

RedlinE' Alıntı:
faruk hoca netten buldum

Merkez:
Evren Oto Sanayii Sitesi.
2. Blok No:12
Esenyurt-İstanbul
Tel: 0212 - 672 06 11
Fax: 0212 - 672 95 90

Şube:
Dolapdere San Sitesi,
21. Ada No: 24
İkitelli-İstanbul
Tel: 0212 671 60 00

Kenan Çarpışantürk
Cep: 0532 - 244 38 64

Arif Çarpışantürk
Cep: 0532 - 769 00 68
mücahitcan zahmet ettin.. teşekkürler kardeşim.. iyiki varsın

RedlinE' Alıntı:
http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://i250.photobucket.com/albums/gg244/dron_album/teknik/land/CIMG3042.jpg&imgrefurl=http://www.gezenbilir.com/index.php%3Ftopic%3D38467.msg407925&usg=__nbLsvO00i7mEvZvxnGXadgbQZrw=&h=768&w=1024&sz=90&hl=tr&start=16&um=1&tbnid=3LXOW-ViEfnndM:&tbnh=113&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Djant%2B%25C3%25A7arpi%25C5%259Fant%25C3%25BCrk%26hl%3Dtr%26rlz%3D1T4GZEF_trTR347TR350%26sa%3DN%26um%3D1

buda yaptıgı jantların tıpi bizim forumdan buldum.
kendi sitesi calişmiyor. 600 700 cıvarıymıs jantlar kesın degıl ama bu bılgı.
mücahitcan benim markam belli aslında.. test edilmiş ve onaylanmıştır kendimce
sizlerin tecrübe ettiğiniz veya tavsiye edeceğiniz.kıymetli fikirlerinize müracatdır benimkisi..
paylaşımınızdan dolayı öncelikle sizin mücahit kardeşim ve diğer arkadaşlarımızın ilgisine teşekkür ediyorum.

abi bj60'ı İstanbul'a dönerken gördüm doğu garajının orda, sarı arabayı da aynı yerde geçip görüp merak ediyordum eskiden Antalya'da öğrenci olarak yaşadım 5 sene,
o zamanlar forumdan haberdar değildim tabi :smiley:
havaş servisindekiler garip garip baktı bana bu bj60'ı görüp ayaklanınca birden :D
o zaman da havadaydı araç 1 ya da 2 lastik vardı sanki o zamanlar (10 gün kadar önce)
arazideki resimlerini görmek dileğiyle tez zamanda

dogankeles' Alıntı:
abi bj60'ı İstanbul'a dönerken gördüm doğu garajının orda, sarı arabayı da aynı yerde geçip görüp merak ediyordum eskiden Antalya'da öğrenci olarak yaşadım 5 sene,
o zamanlar forumdan haberdar değildim tabi :smiley:
havaş servisindekiler garip garip baktı bana bu bj60'ı görüp ayaklanınca birden :D
o zaman da havadaydı araç 1 ya da 2 lastik vardı sanki o zamanlar (10 gün kadar önce)
arazideki resimlerini görmek dileğiyle tez zamanda
doğan kardeşim dileğim seninde gönlünce sağlam ama kesinlikle toyota bir arcın olsun..
bu gördüğün bj 62 11 yıldır bende ve klasmanında tek..hala karizmatik dimi.. ;D
arazideki resimleri tabiki var..antoff antalya ofroad takımında çalışmalarını sürdürmrkte. :smiley:
www.antoff.org sitesinde geriye dönük performansları var.
sevgiyle kal kardeşim.

cihanülker' Alıntı:
abi bj 60 jantımı lazım yani veya bijon aralıkları ne olacak ??? , ne demek hemende bakarım buradan
80'lerle aynı aralıksa bijonlar 6x139,7 dir. 15 Jant çok ama 10"'ini bulmak biraz zor olabilir. Atölye yapımı jantı kesinlikle kimseye tavsiye etmem.
Lastiklere gelince ben Goodyear Wrangler M/T kullanıyorum. Heytem'in kulakları çınlasın o hiç sevmez bu lastiği. Yağmur'da kötü kelimesi bile iyi kalır. Asfalttaki sessizliği çok iyi. BF Goodrich M/T alsak lastik patladı mı 2 ay sonra bir tane ancak gelir. Şu lastik konusunu hazır açmışken herkesten yorum alsak diyorum. Örneğin ST Cooper çok kullanılıyor. Ağır bir araçta nasıl sonuç veriyor merak ediyorum. Örneğin şu linke bir bakın burada MT/R cadde de iyi kar da ve kaya da kötü diyor. Ama aslında tam tersi :(

http://www.offroaders.com/tech/AT-MT-Tires/MT-Mud_Terrains.htm

OffRoader-EB' Alıntı:
80'lerle aynı aralıksa bijonlar 6x139,7 dir. 15 Jant çok ama 10"'ini bulmak biraz zor olabilir. Atölye yapımı jantı kesinlikle kimseye tavsiye etmem.
Lastiklere gelince ben Goodyear Wrangler M/T kullanıyorum. Heytem'in kulakları çınlasın o hiç sevmez bu lastiği. Yağmur'da kötü kelimesi bile iyi kalır. Asfalttaki sessizliği çok iyi. BF Goodrich M/T alsak lastik patladı mı 2 ay sonra bir tane ancak gelir. Şu lastik konusunu hazır açmışken herkesten yorum alsak diyorum. Örneğin ST Cooper çok kullanılıyor. Ağır bir araçta nasıl sonuç veriyor merak ediyorum. Örneğin şu linke bir bakın burada MT/R cadde de iyi kar da ve kaya da kötü diyor. Ama aslında tam tersi :(

http://www.offroaders.com/tech/AT-MT-Tires/MT-Mud_Terrains.htm

Sondan başlıyalım :smiley:

Linkle ilgili olarak ;)
Amerikan,Alman v.s v.s
İşte ağzı olan konuşuyor :D
Tutarsız,yanlış ratinglerdirmeler mevcut. ;)
Bu model işi,hangi koşullarda ne kadar kullanıldığı ve buna bağlı olarak hangi beklentilerin,ne kadar olduğu ile ilgili...
Neyse,bu marka-model işi beni aşıyor :smiley:

XXSİLVERADOXX' Alıntı:
mücahit şöyle bir durum var,yapma jantlarda balans tutturmak cok zor, özellikle genişliği 10 inç olanda iyice zor, faruk abi de 10inç istiyor,erkan daha iyibilir danışmak lazım

Tabi kimsenin emeğini kötülemek amacım olmadan;
Bir çok kez,yapma jantlardan ne yazıkki istediğimiz randımanı alamıyoruz.Hele birde bu yapma jantlar tek değilde iki parçalı olunca...
Mikron seviyesindeki hatalar bile ki zatan mm olsa aman diyim ;D balansta ne yazıkki sıkıntı yapıyor.Helede 10" lik bir jantta risk oldukça fazla.

THE FARUK' Alıntı:
çok sevinirim erkancan .. sana zahmet olucak kardeşim.. yoktun bu gün ortalarda.. :smiley:

Zahmet ne kelime abicim aşk olsun :smiley:
Senin rican benim için emirdir be abimmm :D

Abi,1-1,5 gündür bakıyorum,daha bitmedi bakıcamda.
Fakat, şimdilik, senin aplikasyonlarda jant işi biraz zor görünüyor.
Şu jantta TSE yine devreye girdiğinden jant işi biraz karıştı bu sene.
Fakat yılmak yok,bakmaya devam. ;)

CDM-SUBARU' Alıntı:
Zahmet ne kelime abicim aşk olsun :smiley:
Senin rican benim için emirdir be abimmm :D

Abi,1-1,5 gündür bakıyorum,daha bitmedi bakıcamda.
Fakat, şimdilik, senin aplikasyonlarda jant işi biraz zor görünüyor.
Şu jantta TSE yine devreye girdiğinden jant işi biraz karıştı bu sene.
Fakat yılmak yok,bakmaya devam. ;)
canımsın kardeşim..çok teşekkür ediyorum..

THE FARUK' Alıntı:
serkancan maxxıs marka 8090 desen 35 lik lastiktir kardeşim son 8 yıldır bu deseni kullanıyorum tıslamadı bile ama 8080 bir modelide var tırmanma .kar çamur harika performansı var .. ama ıslak asvaltda kesin takla :-[
8080 nin bir diş modeli soğucakta hıluxs siyah antalya ekibinden lokman abimizde vardı performansını sizlere bırakıyorum..
benim kendimce tavsiyem yükseltilmiş modifiyeli bir araçta maxxıs 8090 desen 33 veya 35 lastiktir.bendeki sarıda dahil buna..

cok tesekkur ederim bilgi icin, ilerde lastikleri degistirecegim zaman yine tecrubelerinizden yararlanmak isterim...

XXSİLVERADOXX' Alıntı:
faruk abi ben sana mickey thompson tavsiye ediyorum
Mickey thompson bildiğim bir marka fakat cant ve lastik ölçüleri benim araçlara uymuyor maalesef..ilginize teşekkür ederim..
sevgiyle kalın..

THE FARUK' Alıntı:
evet doğrudur ben bu güne değin mangels markayı kullandım sorunda yaşamadım..
bu yüzden var iseyi arıyorum erkan kardeşime attım topu beklemekteyim :smiley:
Bütün arkadaşlarıma ilgilerinden ötürü çok teşekkür ederim..

Erkan kardeşim sorunuma el attı ve sağolsun çözdüde..

Erkancan iyiki varsın.. Çözmeseydin yakmıştım seni var ol kardeşim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR