Toyota fj80 yapımına başlama

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jetkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,573
Ynt: Toyota fj80 yapımına başlama

Aracın rengini beyaz yapmanızı öneririm..Bu kasada süper duruyor..

Etiketler

Selamlar,
Öncelikle aracınız hayırlı olsun.Ahmet07 seçimi son derece yerinde olmuş:smiley:.Umarım kısa zamanda aracınızın yeniliklerle dolu dünyasına katılırsınız.Toyota doğru seçim Faruk abimin dediği gibide birde rengi beyaz olursa kesinlikle en doğru seçim olur..
Merakla bekliyoruz.

Saygılar....

byseyyah' Alıntı:
Hayırlı olsun can. Aracın rengine karar verdiniz mi ?
THE FARUK' Alıntı:
Aracın rengini beyaz yapmanızı öneririm..Bu kasada süper duruyor..
bernardelli' Alıntı:
Selamlar,
Öncelikle aracınız hayırlı olsun.Ahmet07 seçimi son derece yerinde olmuş:smiley:.Umarım kısa zamanda aracınızın yeniliklerle dolu dünyasına katılırsınız.Toyota doğru seçim Faruk abimin dediği gibide birde rengi beyaz olursa kesinlikle en doğru seçim olur..
Merakla bekliyoruz.

Saygılar....
bacarmobil' Alıntı:
aracınız hayırlı olsun
Öncelikle hepinize ilginiz için teşekkür ederim. Bir kaç gün işlerimden dolayı yazamadım. Boyacıda Toyota renk kataloğu vardı. Bizim aklımızdaki renk çok canlı bir turuncuydu. Katalogdaki turuncu rengini biraz daha canlandıracaz. Tamponlar ve camlar siyah araç turuncu güzel bir kombin olur diye turuncuya karar kıldık. Ayrıca arabanın son durumu ile ilgili resim
Lastikleri bulmakta sıkıntı çekiyorduk Ahmet Abi sağ olsun yardımcı oldu lasti,kler silverstone mt117 extreme 33/10,5/50/15 oldu

IMG 20101112 00030

Teşekkürler Sedat Bey;
Bizde araca kavuşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz :smiley: Bayramdan sonra Ahmet Abi ye gönderecez inşallah

Hayırlı olsun,güle güle kullanın.Ahmet usta en doğru tercih.Çok güzel araç olacak.

jetkan' Alıntı:
Ankara atamandan aracın parçaları bugün geldi. Benzin otomatiğini göndermediler 10 gün içinde gelirmiş. Şimdilik hava filitresi, yağ filitresi ve debriyaz seti geldi

Hocam hayırlı uğurlu olsun,
güle güle kullanın ancak bu parçalar bana
orj.Toyota gibi gelmedi, özellikle motor aksamında
orj. parçadan şaşmamanızı tavsiye ederim...

Selamlar

80' Alıntı:
Hocam hayırlı uğurlu olsun,
güle güle kullanın ancak bu parçalar bana
orj.Toyota gibi gelmedi, özellikle motor aksamında
orj. parçadan şaşmamanızı tavsiye ederim...

Selamlar

Bizde parcaları almadan once orjınal olmasına dıkkat ettık. Toyota servısıne parcalar ıcın gıttıgımızde hava fılıtresı dahıl hıc bır parcanın turkıye stoklarında olmadıgını yurt dısından getıreceklerını soyledıler bıze. En gec 3 ay ıcınde ellerınde olacagını soyledıler. Ozellıkle debrıyaj setınde orjınalden sasmamamızı yoksa motor gucunden dolayı debrıyajın hıc randımanlı olmuyacagı ve sureklı tıtretme yapacagını soyledıler. Fıyat olarakta debrıyaj bılyesı harıc 1700 lıra fıyat verdıler. Bızım balatamız bıtık oldugundan dolayı bızde maalesef japon malı yan sanayııde tercıh kıldık fıyatı ıse debrıyaj setı ve bılyesı 400 lıraya geldı. Dort kere bıtırsek balataları yınede ucuza gelıyor :smiley:

jetkan' Alıntı:
Bizde parcaları almadan once orjınal olmasına dıkkat ettık. Toyota servısıne parcalar ıcın gıttıgımızde hava fılıtresı dahıl hıc bır parcanın turkıye stoklarında olmadıgını yurt dısından getıreceklerını soyledıler bıze. En gec 3 ay ıcınde ellerınde olacagını soyledıler. Ozellıkle debrıyaj setınde orjınalden sasmamamızı yoksa motor gucunden dolayı debrıyajın hıc randımanlı olmuyacagı ve sureklı tıtretme yapacagını soyledıler. Fıyat olarakta debrıyaj bılyesı harıc 1700 lıra fıyat verdıler. Bızım balatamız bıtık oldugundan dolayı bızde maalesef japon malı yan sanayııde tercıh kıldık fıyatı ıse debrıyaj setı ve bılyesı 400 lıraya geldı. Dort kere bıtırsek balataları yınede ucuza gelıyor :smiley:
Bende 94 model HDJ 80 var,çarşamba saat 2 de havafiltresi istedim servisten,perşembe sabahı geldi dediler, gittim aldım 50TL.Şu anda toyota parçalarda %20 indirim var.
Bugüne kadar Toyota servisten çok parça aldım,hiç biri için 20 günden fazla beklemedim.(Japonya dan gelenler dahil)Bence parça sorarken birkaç servisten kontrol edin.

Recep Bey gittiginiz servisi soylerseniz cok iyi olur. Burda ne kadar sase numarasindan islem yapsalarda yinede asina olunan bir yerden halledersek bizim icin iyi olur. Bide biz araca hidrolik direksiyon taktirmak istiyoruz. Arabayi aldigimiz eski arkadas bize bu serinin hidroliklerini massey ferguson firmasinin urettigini sadece uzerine toyota markasi bastigini soyledi. Su an herhangi bir massey ferguson servisinden 545 liraya hidrolik isini halledebilecegimizi soylediler. Bizim aklimizda soru isareti kaldi. Taktirirsak nasil olur randiman alirmiyiz fikir verirseniz bizim acimizdan cok iyi olur.

Ben Bursa dayım,burada Toyota Akkoyunlu var,telefonu:02242615570.Bizede şase nosundan sipariş geçiyorlar iş kesin olsun diye.Ama Türkiye nin neresinde hangi serviste parça varsa onu sistemden görüyorlar ve hemen istiyorlar.
Hidrolik direksiyon için birşey diyemicem,ama belki ormanın araçlarına bakım yapan bir servis bulup onlardan fikir alırsanız daha faydalı olur diye düşünüyorum.

Dostum bir yerlerde gormustum yazmıssın yag fitresi bile yok dıye bence sen o servisi degiştir. Aracın bir cok parcasi mevcut orj olarak hidrolik yagina kadar orj toyota benimkisi antifiriz bile hatta plastik geçmeleri bile bir çok parcayi bir gun bekleyerek aldim. merkez depodan geldi. en uzun bekledigim parca 30 gunde geldi oda tr ye ilk defa girmiş. 3.5 parçayi bekledim oyle ama çogu var.
Yan sanayi işine gelince dort defa degişirim demişsin ya bence dogru hesap degil ormana girdin. Agir bir etap araci zorladin. balatayi yaktin yada daha kotusu baskinin gobegini patlattin. Veya on takimdan yan sanayi bir rod kirdin oraya cekici getirmek bir dert 2.5 ton bir araci cekip parkurdan çikarmak bir dert 700 tl cekici parasi veren arkadaşim var.
Bence guzel kardeşim orj parcadan şaşma derim hangi ilde oldugunu bilmiyorum ama çok sikişirsan ben servisten orj parca alip sana gonderebilirim. Ha aninda gununde yapamam belki ama yaparim. Yan sanayi takmakdan iyidir. Kolay gele

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.