Serbest Muhabbet Köşesi (Karavan Dünyası)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslanahmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6,032
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 910,538
Ynt: Serbest Muhabbet Köşesi (Karavan Dünyası)

gezmen' Alıntı:
Belki ilginizi çeker... ( Karavancıları kışkırtabilir... ;) :smiley:)
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=58403.0

Cavid Sezen
Çok güzel, yarım Akdeniz turu.
Biz de yapsak mı ne yapsak. ;) ;D

Benzin nerdeyse bedava gezilecek yerler harika.

Suriye, Lübnan ve Ürdün'e zaten bakıyordum. Serin havalarda yapılırsa, güzel bir rota olabilir. ::smiley:

Paylaşım için çok teşekkürler Cavid Hocam.

Etiketler

Yapılan bu ve benzeri gezilerde kişinin olaya nasıl baktığı ile ilgili farklı değerlendirmeler yapmak mümkün.Fakat herkesin hemfikir olduğu bir şey var;fotoğraflar. Yakıt ve kalınacak yerlerin fiyatlarının çok uygun olması da işin bana göre en güzel tarafı.

Bu arada aracın da hakkını yemeyelim tabii.Nitekim sorunsuz döndüğü için de kaputundan öpülmüş.Ne diyelim darısı böyle bir yolculuğu gerçekten isteyenlerin başına.
Selamlar,sevgiler.

Herkese selamlar motokaravanımızla İzmir içinde tercihan Konak civarında gece kalabileceğimiz bir yer var mıdır 1 gece olacağı için emniyetli bir otopark falanda olabilir..Bu konda bilgi verebilecek arkadaşlar varmıdır acaba....
Tamer

fsirin' Alıntı:
Çok güzel, yarım Akdeniz turu.
Biz de yapsak mı ne yapsak. ;) ;D

Benzin nerdeyse bedava gezilecek yerler harika.

Suriye, Lübnan ve Ürdün'e zaten bakıyordum. Serin havalarda yapılırsa, güzel bir rota olabilir. ::smiley:

Paylaşım için çok teşekkürler Cavid Hocam.

Mart-Nisan-Mayıs ya da Eylül-Ekim hatta Kasım bile olabilir.. İşten fırsatınız olabilecek mi sizlerin?

Cavid Sezen

MERHABALAR;
BEN ÇEKME KARAVAN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BU KONUDA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. 750 KG ALTINDA ÜRETİM YAPAN EN İYİ KARAVAN FİRMALARI VE 750 KG ÜSTÜNDE KARAVAN FİRMALARI NELERDİR? HANGİLERİNİ ÖNERİRSİNİZ, AYRICA ÜLKEMİZDE SATIŞI OLAN İTHAL KARAVAN FİRMALARI HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİNİZ. ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.
SAYGILAR

Sn maydanoz2, aynı soruyu heryere copy-paste yaparak lütfen forumu kirletmeyin, büyük harfle yazmakdanda lütfen vaz geçin...Sorularınıza samimi cevaplar arıyorsanız, önce profil sayfanızdaki kimliğinizle ilgili bölümleri eksiksiz doldurunuz, sizi tanıyalım..Sadece nick name'den ibaret üyelerin uzun detaylı cevap gerektirecek sorularını, bu sebepden görmemezlikden geliyoruz..

Sayın tamerçetin,Konak'ta kalabileceğiniz bir otopark var.Vapur iskelesinin hemen yanında, belediye denetimli, tabii denizin de çok yakınında bir otopark var. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

''Güzel İzmir'e'' hoşgeldiniz.

Sayın derindeniz1 cevap ve bilgi için teşekkürler çok iyi oldu İzmir'in senelerdir hep yanından geçer güneye ineriz bu sene 1 gecede olsa İzmir'i planımıza almak istiyorduk altımızdada bizi götüren emektarımız olunca insan kendini çok huzurlu hissediyor.Saat kavramı olmadan nerede kalacağız telaşına düşmeden yollarda olmak güzel.
Birde doğal yaşam parkını ziyaret etmek istiyoruz Konak civarına çok mu ters yerde?Tekrar teşekkürler..

Tamer

tamercetin' Alıntı:
Sayın derindeniz1 cevap ve bilgi için teşekkürler çok iyi oldu İzmir'in senelerdir hep yanından geçer güneye ineriz bu sene 1 gecede olsa İzmir'i planımıza almak istiyorduk altımızdada bizi götüren emektarımız olunca insan kendini çok huzurlu hissediyor.Saat kavramı olmadan nerede kalacağız telaşına düşmeden yollarda olmak güzel.
Birde doğal yaşam parkını ziyaret etmek istiyoruz Konak civarına çok mu ters yerde?Tekrar teşekkürler..

Tamer

Tamer hangi ara yola ciktiniz.

Arkadaşlar @erhan110'un konusunda geçmişti. Burada da bir beyin fırtınası yapabiliriz(baktığım kadarıyla pek konusu geçmemiş).

Sunroof ya da yarım cam tavan konusu. Genelde karavanların içerisi daha ferah olması beklenirken bazılarında pencereler bile çok küçük tutuluyor.Bunun en büyük sebebi güvenlik sanırım? Tavan için sunroof nasıl olur?

erhan110' Alıntı:
Hayir yasam alanina sunroof dusunmuyorum cunku sunroofun bilinen artilarina ilave olarak birde eksileri var.
Ornegin : Hirsiza acik kapi olmasi , film olsada sicagi iceri almasi , kedi vs hayvanlarin girisine acik olmasi, gunes , sivrisinek vs vs nedenlerle ayni aracta bikac sunroof bence sakincali.

lns' Alıntı:
Arkadaşlar @erhan110'un konusunda geçmişti. Burada da bir beyin fırtınası yapabiliriz(baktığım kadarıyla pek konusu geçmemiş).

Sunroof ya da yarım cam tavan konusu. Genelde karavanların içerisi daha ferah olması beklenirken bazılarında pencereler bile çok küçük tutuluyor.Bunun en büyük sebebi güvenlik sanırım? Tavan için sunroof nasıl olur?

İlker Bey, konuyu bir başlık olarak açarsanız, daha iyi olur...

Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Mart-Nisan-Mayıs ya da Eylül-Ekim hatta Kasım bile olabilir.. İşten fırsatınız olabilecek mi sizlerin?

Cavid Sezen
Uzun soluklu geziler yapamamamızın en büyük sebebi de bu. :'(

Bugüne kadar en fazla 25 gün kaytarabildim. ;D
Genellikle de 15 günü geçemiyorum. :-\
Böyle bir geziye en az 2 ay lazım. Bakalım böyle bir açmazı nasıl çözeceğiz.
2 aylık tatiller yapabilsek, nereler nereler var. Öncelikle bir kuzey gezisi, Orta asya gezisi, İspanya portekiz gezisi ve daha niceleri. Birgün emekli olursak zamana kavuşacağız ama bakalım sağlığımız ve enerjimiz izin verecekmi. ???

tamercetin' Alıntı:

Tamer

Bu cümlenin bir kaç kelime dışında neredeyse aynısını iki gece önce eşimle konuşmuştuk. :smiley: Tamer hocam siz önden buyrun... Biz arkadan geleceğiz. Telefonla tarif ve tavsiye alırız artık sizden

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR