Puma Operasyonu Başladı :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sword7 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 534
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 95,267
Ynt: Puma Operasyonu Başladı :smiley:

sword7' Alıntı:
Hesabınız doğruysa çok sevindim :smiley: Aracın sürekli 4 çeker olduğunu düşünürsek rakam iyi gibi. Uzun yol tüketimini de ölçeceğim en kısa zamanda. Aslında araçlar fazla yakmıyor. Akaryakıt çok pahalı...

Kesinlikle katılıyorum..Hele şimdi kırsal da bulunmuyor etrafta..Aracı günlük kullanan bizim gibiler için tam perişanlık..Uzun yolda da muhtemelen 9-10 lt yakacaktır aracınız..Bu da 35 kuruş civarına gelir...Zaten 4x 4 kullanıp da 30 kuruşun altını gören varmıdır ki :smiley:

Etiketler

nordic1903' Alıntı:
Mazot olarak Eurodiesel kullanıyorsan ve ben yanlış hesaplamadıysam 40 kuruş civarı oluyor..Bu pahalılıkta çok da fazla sayılmaz...Lastikler de büyük ;D ;D

Ben de 130 luk motor + RN380 Şanzuman düşünüyorum..130'luk motor kullanan Transitlerin teknik özelliklerinde Şehiriçi 100 km de 12,6 lt olarak verilmiş..Demek ki doğru oluyor bu harcama..

Teşekkür ederim..

Cenk
düşüncenle iligli aşamaları da paylaşırsan çok mesut olurum Cenk:smiley:

Göktuğ1905! ;D

göktu' Alıntı:
düşüncenle iligli aşamaları da paylaşırsan çok mesut olurum Cenk:smiley:
Göktuğ1905! ;D

Bu aralar herhangi bir 1905 ya da 1907 ile herhangi birşey paylaşacağımı sanmıyorum ;D

Şaka bi yana şu an için sadece karar verme aşamasındayım..Yurdışında çok uygun 300 TDI'lar var ama emisyon oranı beni düşündürüyo..Çünkü bu Hükümet ve ( Trene ) Bakanlar Kurulu bu konuda çalışıyor..Ne yumurtlayacaklar görmem lazım..Öte taraftan 130 luk motor'un maliyeti neredeyse araç fiyatını buluyo..Hedefim 2011 sonuna kadar motor değişmek ama hangi motor ve nasıl ?? Orasını zaman gösterecek.

nordic1903' Alıntı:
Bu aralar herhangi bir 1905 ya da 1907 ile herhangi birşey paylaşacağımı sanmıyorum ;D

Şaka bi yana şu an için sadece karar verme aşamasındayım..Yurdışında çok uygun 300 TDI'lar var ama emisyon oranı beni düşündürüyo..Çünkü bu Hükümet ve ( Trene ) Bakanlar Kurulu bu konuda çalışıyor..Ne yumurtlayacaklar görmem lazım..Öte taraftan 130 luk motor'un maliyeti neredeyse araç fiyatını buluyo..Hedefim 2011 sonuna kadar motor değişmek ama hangi motor ve nasıl ?? Orasını zaman gösterecek.
abi aynı şekilde
kısa sürede değilde, 2011 yılı içi planlarımda var benimde abi, gerçi ağustostan sonra yokum ama:smiley:, ağustosa kadar düşünüyorum ben de... ingilterede süper motorlar var aslında da, işte... ne nasıl olur onu bilemiyorum, biraz da duygusal tabi ;D

nordic1903' Alıntı:

yardımcı olabileceğim bir şey var mı?

Arkadaşlar ortada takip edilecek birşey kalmadı. Motor takıldı ve bir buçuk senedir sorunsuz olarak kullanılıyor. Konuyu baştan sona okumanız yeterli olacaktır sanırım.

:smiley: hem alanyalı landcı kardeşin kaybedilmemesi hemde motor sohbetleri devam ediyor
yeni başlık açmaktansa senin başlıkda devam ederiz takipden kastım oydu :smiley:

Selamlar
ben de 120HP Puma, 1.21 arazi oranı, 235x85x16 AT lastik var.. Yıllardır tüketimim hiç değişmedi.. Şehiriçi/dışı fark etmiyor.. 10lt/100km. yakıyor. bilginize.

reha' Alıntı:
Selamlar
ben de 120HP Puma, 1.21 arazi oranı, 235x85x16 AT lastik var.. Yıllardır tüketimim hiç değişmedi.. Şehiriçi/dışı fark etmiyor.. 10lt/100km. yakıyor. bilginize.

Benimki 130 hp. 1.21 oran ve 33" lastiklerle 12-13 litre yakıyor. 1.41 orana geçmem gerekli. 1.21 ağır kaldı düşük devirde.

mt 82 6 ileri şanzımanı değil mi Ford'un. Yanılmyıorsam birde Engin abide vardı bu şanzıman.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR