Önemli Duyuru !!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 219
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,327
Ynt: Önemli Duyuru !!!

abilerim arkadaşlarım hepiniz güzel şeyler söylüyorsunuz yazıyorsunuz.bazı şeyleri insanlarımız çok yanlış yapıyorlar.bazı insan türleri diyeceğim gittikleri her yerde çöpünü,pisliğini bırakıyor bu çöpler toplanmadığı için yavaş yavaş ortalık ümraniye çöplüğü gibi oluyor.birde bazı off road yapan şahıslara bazı şeyler yazmak istiyorum gittikleri her yerde nedense ellerde kutu biralar mangalla beraber rakılar zil zurna sarhoş olup çevreye aşırı derecede rahatsızlık vermek gibi.bazı gruplar diyorki işte bizleri şile de istemiyorlar sizler böyle yaparsanız o insanları bakışlarınızla hareketlerinizle küçümserseniz o insanlarla iki çift hal hatır sohbeti etmezseniz daha neler görürsünüz belli değil.ben bile daha yeni off road sitelerine üye oldum izlediğim videolarda baktığım resimlerin bazılarında hep içki var.neden acaba bu kadar çok içki ile görünmeyi seviyoruz acaba, bir şeyleri ispat çabasımı var.
içmek isteyen evinde içsin evinde sarhoş olsun.başkalarını rahatsız etmesin.madem orman içine girmemizi istemiyorlar sizlerde girmeyin,bir süre sonra zaten orta bir yol bulunur anlaşılır.bana kimse kızmasın ama bir çok insan bu içki yüzünden tepki görüyorlar hiç kimse aksini ispat edemez.herkesin dünya görüşü farklıdır çünkü siz karşınızdakileri bakış ve hareketlerinizle laflarınızla küçümsemeyin onların tarlalarına zarar vermeyin bakın her şey düzelecektir.empati yapın empati onların yerine kendinizi koyun birde onlar gibi düşünmeye çalışın onları anlamaya çalışın onları kendinize dost edinin.

Etiketler

yiğito' Alıntı:
abilerim arkadaşlarım hepiniz güzel şeyler söylüyorsunuz yazıyorsunuz.bazı şeyleri insanlarımız çok yanlış yapıyorlar.bazı insan türleri diyeceğim gittikleri her yerde çöpünü,pisliğini bırakıyor bu çöpler toplanmadığı için yavaş yavaş ortalık ümraniye çöplüğü gibi oluyor.birde bazı off road yapan şahıslara bazı şeyler yazmak istiyorum gittikleri her yerde nedense ellerde kutu biralar mangalla beraber rakılar zil zurna sarhoş olup çevreye aşırı derecede rahatsızlık vermek gibi.bazı gruplar diyorki işte bizleri şile de istemiyorlar sizler böyle yaparsanız o insanları bakışlarınızla hareketlerinizle küçümserseniz o insanlarla iki çift hal hatır sohbeti etmezseniz daha neler görürsünüz belli değil.ben bile daha yeni off road sitelerine üye oldum izlediğim videolarda baktığım resimlerin bazılarında hep içki var.neden acaba bu kadar çok içki ile görünmeyi seviyoruz acaba, bir şeyleri ispat çabasımı var.
içmek isteyen evinde içsin evinde sarhoş olsun.başkalarını rahatsız etmesin.madem orman içine girmemizi istemiyorlar sizlerde girmeyin,bir süre sonra zaten orta bir yol bulunur anlaşılır.bana kimse kızmasın ama bir çok insan bu içki yüzünden tepki görüyorlar hiç kimse aksini ispat edemez.herkesin dünya görüşü farklıdır çünkü siz karşınızdakileri bakış ve hareketlerinizle laflarınızla küçümsemeyin onların tarlalarına zarar vermeyin bakın her şey düzelecektir.empati yapın empati onların yerine kendinizi koyun birde onlar gibi düşünmeye çalışın onları anlamaya çalışın onları kendinize dost edinin.

OFF-ROAD Nedir Yiğido ?

Selam kemalhan abim veya kardeşim.ben 37 yaşındayım.off road merakı bende 5-6 yaşlarında başladı nasıl mı dersen anlatayım.yaşadığımız mahalle istanbulun en zengin mahallelerinden biri olan caddebostandı ve biz oraya kastamonu dan kalkıp gelmiş fakir ama gururlu :D bir (zenginlerin deyimiyle)kapıcıydık.mahallde ki silverado dizeli gördüğüm zaman içim erirdi.keşke bizimde böyle bir arabamız olsaydı diye.annemin çalıştığı yerden bir bisiklet verilince dünyalar benim oldu ne yaptım biliyormusun mahalledeki en bozuk en kötü yollarda hoplaya zıplaya bisikleti kullanmak oldu.herkes kaymak gibi yolda kullanırken ben en kötü en berbat yerlerde kullandım çünkü ben bazıları gibi sonradan değil doğuştan off roadcuydum.ben köylü çocuğuyum doğayı,ormanı hepinizden daha çok severim hertkes yazın antalyaya denize 56 yıldızlı otele giderken ben köyüme toprağın gağın içine giderim orada huzur bulurum.orman için de yaya gezerek dikenlerin çıkardığı kanı temizlerim kuşlarla konuşurum çekirgeleri kovalar yakalar onların büyüteçle gözüne bakarım.bu yaşıma kadar 1 kere bile silah kullanmadım(askerlik hariç)eğer yakalayabilirsem gelincik yavrusu severin çok güzel oluyorlar çünkü.off road bir tutku,bitkisel bir hayat demek benim için ama etrafı rahatsız etmeden kimseye rahatsızlık vermeden huzur bulmak demektir benim için yani ben doğayı off roadu hepinizden daha çok seviyorum.ama işte bazı insanlar varya onlar yüzünden arada sizin ve bizim gibi insanlarda ziyan oluyor malesef.ben off road için deli oluyorum öyle olmasa 3 kuruşluk bütçe ile böyle kısıtlı imkanlarla bu işe girmezdim.ayrıca zihinsel engelli oğlum benden daha çok off roadu seviyor.

yiğito' Alıntı:
Selam kemalhan abim veya kardeşim.ben 37 yaşındayım.off road merakı bende 5-6 yaşlarında başladı nasıl mı dersen anlatayım.yaşadığımız mahalle istanbulun en zengin mahallelerinden biri olan caddebostandı ve biz oraya kastamonu dan kalkıp gelmiş fakir ama gururlu :D bir (zenginlerin deyimiyle)kapıcıydık.mahallde ki silverado dizeli gördüğüm zaman içim erirdi.keşke bizimde böyle bir arabamız olsaydı diye.annemin çalıştığı yerden bir bisiklet verilince dünyalar benim oldu ne yaptım biliyormusun mahalledeki en bozuk en kötü yollarda hoplaya zıplaya bisikleti kullanmak oldu.herkes kaymak gibi yolda kullanırken ben en kötü en berbat yerlerde kullandım çünkü ben bazıları gibi sonradan değil doğuştan off roadcuydum.ben köylü çocuğuyum doğayı,ormanı hepinizden daha çok severim hertkes yazın antalyaya denize 56 yıldızlı otele giderken ben köyüme toprağın gağın içine giderim orada huzur bulurum.orman için de yaya gezerek dikenlerin çıkardığı kanı temizlerim kuşlarla konuşurum çekirgeleri kovalar yakalar onların büyüteçle gözüne bakarım.bu yaşıma kadar 1 kere bile silah kullanmadım(askerlik hariç)eğer yakalayabilirsem gelincik yavrusu severin çok güzel oluyorlar çünkü.off road bir tutku,bitkisel bir hayat demek benim için ama etrafı rahatsız etmeden kimseye rahatsızlık vermeden huzur bulmak demektir benim için yani ben doğayı off roadu hepinizden daha çok seviyorum.ama işte bazı insanlar varya onlar yüzünden arada sizin ve bizim gibi insanlarda ziyan oluyor malesef.ben off road için deli oluyorum öyle olmasa 3 kuruşluk bütçe ile böyle kısıtlı imkanlarla bu işe girmezdim.ayrıca zihinsel engelli oğlum benden daha çok off roadu seviyor.

Evet Şimdi Oldu..Daha Önceki Yazınızdan Daha Güzeldi Bu Tebrikler...

Dostlara naçizane tavsiye burada içten ve samimiyet,le yazılan duygu ve düşünceleriniz bir müddet sonra bazı kişiler tarafından çok acımasızca çarpıtılıp kullanılabilmekte iyi düşünmek lazım

çok doğru söylüyorsun ömer bey.ama ben malesef böyleyim o kadar iyi niyetliyimki beni kandırmak çok kolaydır.yani anlıycağınız saf temiz köylü çocuğu misali hoş şimdi onlarda bozulmaya başladıya neyse.

(Amanosların Eteğine Hayır Duasına Off-Road Yolculuğu )

sizlerin güzel görüşlerine katılıyorum gezdiğimiz yerlerde her konuda duyarlı olmalıyız önerim üzerine ,yukardaki linkte incelerseniz bizler grup olarak sorumluluk duyduğumuz bir etkinlik gerçekleştirdik devamda edeceğiz örnek olabilir selamlar

bence konu offroad yapanlar değil 4x4 araçlarla orman içlerine girerek avlananları engellemek için genel olarak konulmuş bir yasaktır herhalde.

Selamlar

Beyler bu konu sanki buralarda biraz saklı kalmış bence herkesi bilgilendirecek bir başlıkta toplamak lazım insanlar sıkıntıya düşecek.
Konuyu okudum bir kaç şey yazmam izninizle.
Doğada özellikle bozuk havalarda dolaşmak insanda denge yön bulma özellikle hızlı düşünme ve zekayı geliştirip vücududa güçlendirir dayanaklı olmasını sağlar. çocuk yaşta yüzmeye başlamakta aynı etkileri saglar. sokakta dolaşan insanların %90 nı kuzeyi gösteremez sokakta dolaşan insanların yine %80 - 90 nı yüzme bilmez 3 tarafı denizlerle çevrili yurdumun şilesinde milesinde boğulur. Bu arada bulgaristana kadar uzanan belgrad ormanları girişe kapatılmıştır vahşi hayvan üretimi yada ne sebeple ise. iyde bu vahşi hayvanları vatandaş çoluk çocuk nasıl görecek. vs. emin olun amaç çok farklı madem vahşi hayata doğaya zarar verecek şeyler yasaklanıyor.
1 silah yasak neden adam öldürür tamam arabayıda yasaklayın daha çok öldürüyor dünya birincisiyiz.
2 marmara denizi doğal fosteptik oldu tamam affınıza sığınarak yazıyorum defi hacet etmeyide yasaklayın marmarada 223 balık türünden 2 - 3 tane kaldı bazı yerlerde oksijen seviyesi 0 haklı gerekçenizde olur bi de deniz trafiğini yasakladınız mı marmara kurtulur al sana doğa hadi sıkıysa kurtar kendi vatandaşına yüklenmek kolay bide yabancılara yüklen görelim
3 aman orman tutanagı kesin hükümdür danıştaya anayasa mahkemesine gitmez bu kanun kanundur da adaleti yoktur demokrasi ile ilgisi hiç yoktur söylenmesi ayıptır.
4 daha çok yazarız benim araç vergide jeep köprüde kamyonet falan diye.
ege denizinde 750 adanın mülkiyeti ihtilaflı yunanlı bu adalara meraklı insanları yollayıp her türlü maddi desteği verip saadece evin çatısı agaçları geçmeyecek şartı koydu ve adaların sahibi oldu
trol yapan balıkçı teknelerini yakalayıp personeli tutukladıktan sonra gemiyi batırdı balıklara yuva yaptı bizde sabah erken kalkan trolde yapar dip manyatıda durdursana
istanbulun %90 nı kaçak hadi buyur yık doğayı kurtar o %90 doğaya yapılmadımı hadi ğereğini yap amaç kalabalıkların yasak ceza bileşkesiyle parasını almak
Medeni ülkeler orman yangınlarının uçakla yangın arabasıyla sönmiyeceğini anlayıp daglarda yer altı sularını kullanmayı ögrendiler vatandaşı doğaya çıkmak için teşvik ettiler her türlü imkanı sağladılar gözcü kulleleri çöp kontenyerleri tuvaletler yaptılar hem doğaları gelişti hemde nesilleri gelişiyor bizdede alerji astım ufacık bir soğuk almada antibiyotik tüketimi aldı başını gidiyor ben Türküm Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım bana ormanı denizi yasaklıyamazsın vahşi hayvanmı üretiyorsun üret çek çitini sınırını belirle bende o sınıra gelip seyrediym çoluk çocuğa gösteriym doğada görsün tv de değil. o ormanlar topraklar bizim ormanımız neslimizin toprakları ormanlar yasak koyanların değil yasağın bilimsel gerçek bir dayanağı yok
aslında konu çok uzun ama olay saadece vatandaş yada kalabalık olmakla ilgili.. Bence bu konuya dikkat çekmek biz vatandaşız demek için mesela yurt genelinde kampanya başlatıp 15 gün benzin mazot almamak lazım, mesela 1000 araçla gidip ormanda bir tur atmak lazım. kısaca vatandaş olmak lazım kalabalık değil, hukuk yönü kapalıymış Türkiyede hukuk yolu tükendimi ahim e doğrudan gidilir danıştay beklenmez ahime kadar yolu var burda 26000 TL alır ahimde 260000 € öder.

saygılar

Sayın Ahmet Ömer bey size katılıyorum ,bizim insanımızın önce beslenme için kullandığı koyun eti kullanımının yasaklanması lazım çünkü insanlar hangi hayvanın etiyle beslenirlerse zamanla o hayvanın huylarını edinirler,Türk milletinin keçi etiyle beslenmesi sağlanmalı ki inat ve mücadeleci olsunlar yoksa koyun gibi gelip koyun gibi gidiyoruzALLAH yardımcımız olsun dilerim selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR