Önemli Duyuru !!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 219
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,377
Ynt: Önemli Duyuru !!!

[table][tr][td]BOZO' Alıntı:
Selamlar

Beyler bu konu sanki buralarda biraz saklı kalmış bence herkesi bilgilendirecek bir başlıkta toplamak lazım insanlar sıkıntıya düşecek.
Konuyu okudum bir kaç şey yazmam izninizle.
Doğada özellikle bozuk havalarda dolaşmak insanda denge yön bulma özellikle hızlı düşünme ve zekayı geliştirip vücududa güçlendirir dayanaklı olmasını sağlar. çocuk yaşta yüzmeye başlamakta aynı etkileri saglar. sokakta dolaşan insanların %90 nı kuzeyi gösteremez sokakta dolaşan insanların yine %80 - 90 nı yüzme bilmez 3 tarafı denizlerle çevrili yurdumun şilesinde milesinde boğulur. Bu arada bulgaristana kadar uzanan belgrad ormanları girişe kapatılmıştır vahşi hayvan üretimi yada ne sebeple ise. iyde bu vahşi hayvanları vatandaş çoluk çocuk nasıl görecek. vs. emin olun amaç çok farklı madem vahşi hayata doğaya zarar verecek şeyler yasaklanıyor.
1 silah yasak neden adam öldürür tamam arabayıda yasaklayın daha çok öldürüyor dünya birincisiyiz.
2 marmara denizi doğal fosteptik oldu tamam affınıza sığınarak yazıyorum defi hacet etmeyide yasaklayın marmarada 223 balık türünden 2 - 3 tane kaldı bazı yerlerde oksijen seviyesi 0 haklı gerekçenizde olur bi de deniz trafiğini yasakladınız mı marmara kurtulur al sana doğa hadi sıkıysa kurtar kendi vatandaşına yüklenmek kolay bide yabancılara yüklen görelim
3 aman orman tutanagı kesin hükümdür danıştaya anayasa mahkemesine gitmez bu kanun kanundur da adaleti yoktur demokrasi ile ilgisi hiç yoktur söylenmesi ayıptır.
4 daha çok yazarız benim araç vergide jeep köprüde kamyonet falan diye.
ege denizinde 750 adanın mülkiyeti ihtilaflı yunanlı bu adalara meraklı insanları yollayıp her türlü maddi desteği verip saadece evin çatısı agaçları geçmeyecek şartı koydu ve adaların sahibi oldu
trol yapan balıkçı teknelerini yakalayıp personeli tutukladıktan sonra gemiyi batırdı balıklara yuva yaptı bizde sabah erken kalkan trolde yapar dip manyatıda durdursana
istanbulun %90 nı kaçak hadi buyur yık doğayı kurtar o %90 doğaya yapılmadımı hadi ğereğini yap amaç kalabalıkların yasak ceza bileşkesiyle parasını almak
Medeni ülkeler orman yangınlarının uçakla yangın arabasıyla sönmiyeceğini anlayıp daglarda yer altı sularını kullanmayı ögrendiler vatandaşı doğaya çıkmak için teşvik ettiler her türlü imkanı sağladılar gözcü kulleleri çöp kontenyerleri tuvaletler yaptılar hem doğaları gelişti hemde nesilleri gelişiyor bizdede alerji astım ufacık bir soğuk almada antibiyotik tüketimi aldı başını gidiyor ben Türküm Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım bana ormanı denizi yasaklıyamazsın vahşi hayvanmı üretiyorsun üret çek çitini sınırını belirle bende o sınıra gelip seyrediym çoluk çocuğa gösteriym doğada görsün tv de değil. o ormanlar topraklar bizim ormanımız neslimizin toprakları ormanlar yasak koyanların değil yasağın bilimsel gerçek bir dayanağı yok
aslında konu çok uzun ama olay saadece vatandaş yada kalabalık olmakla ilgili.. Bence bu konuya dikkat çekmek biz vatandaşız demek için mesela yurt genelinde kampanya başlatıp 15 gün benzin mazot almamak lazım, mesela 1000 araçla gidip ormanda bir tur atmak lazım. kısaca vatandaş olmak lazım kalabalık değil, hukuk yönü kapalıymış Türkiyede hukuk yolu tükendimi ahim e doğrudan gidilir danıştay beklenmez ahime kadar yolu var burda 26000 TL alır ahimde 260000 € öder. saygılar

yazdıklarınızın altına imza atıyorum. bir ara uzuuun bir ekleme yapma hakkımı saklı tutuyorum.

Etiketler

Selamlar

Aslında diğer bir bakış açısı ile bakarsak bazı kişilerin bu adaleti sağlamakla ilgisi olmayan bu kanunun etrafından dolaşmaya çalıştığı görülüyor. yani biz kıyısından gireriz yasak uygulanır uygulanmaz yer kiralarız maden ocağına gideriz. Bu ve benzeri uygulamalar bütününe karşı çıkılması kaldıtılması gereken ortaçağ kanunlarıdır. değişmesi istisna sağlanması kabul edilemez kaldırılır çagdaş modern olanı yenisi yapılır. 26000 Tl ceza veya araca el koyma, ceza dengesi, gelir dağılımı orantısı ile alakasız olduğuna göre korkutuyorsun caydırıyorsun ve bunu tamamiyle orantısız yapıyorsun peki kime kendi vatandaşına vatandaş vatandaş olsa yapabilirmisin zor yaparsın ancak tebaya kalabalıklara yaparsın. doğmamış torunlarımızdan ödünç aldığımız bu topraklardaki denizlerdeki hakkımızı şimdiden gasp edemezsin kamu malını kamuya yasaklayamazsın tam tersine insanları kahvelerden barlardan doğaya doğayı korumaya yöneltmen desteklemen gereken imkanları sağlaman gerekirken insanlara bizi yarınlara taşıyacak çocuklarımıza gösterdiği hedefe bak hafta içi okul boşluklarda ve haftasonu bar cafe sinema orman dağ bayır yassak. izmit körfezine çimento fabrikası biraz ötesine rafineri kuran cayırovayı zehir ova yapan zihniyetten zaten başka bir şey beklenmez. 1970 - 1980 lerde kanser olan nerdeyse gazeteye çıkardı çok nadir bir hastalıktı ülkemizde. şimdi grip salgını gibi oldu kanser ülkemde kime sorsan kanserli bir yakını tanıdığı var. çernobil patlayınca bakan tv ye çıkıp çay içmişti kanser falan yok diye şimdikide gdo zararsızdır diyor. iyi ozaman oturun yiyin bide kanun çıkarın gdo lu madde yemeyen yedirmeyen şu kadar ceza ödiyecek diye. kanunlar kamuyu korumak düzen sağlamak için ya .
Türkiye Cumhuriyettir
Cumhuriyet sisteminde 2 kural vardır
1 Mutlak kamu ittifakı
2 mutlak kamu yararı bunlar birbrine dolaylı olarak bağlıdır gücünü kanundan alan uygulama ve yasaklarda yada yapılan işlerde bu 2 özelliği göremiyorsanız yada tartışmalı ise büyük sıkıntı vardır neyse uzatmıycam.
Canım ülkemde bilmemenin mazeret sayılmayacağı da kanun olan kanunların sayısını saadece rakkam olarak bilen varmı kaç tane kanun var ? avukat hakim savcı dahil.
1970 li yıllarda bir hukukçumuz saymaya kalkmış beş milyon küsurdan sonra tıkanmıştı 1970 li yıllardan sonrada çıkan kalkan değişen kanunları bunların hangisinin hangisini ilgah ettiğini ve bunları anlamak için osmanlıca bilmek gerektiğini vs. bilecek kadar zeka ve hafıza kapasitesinde bir millet olduğumuzu ve hukukun bir bilim olduğunu savunanlara tek bir cevabım var benim kapasitem bu mevzuata uygun değil.
Aslında ben bu konuyu offroad bölümüne taşımayı teklif etmek için yazacaktım kendimi tutamadım sizlerin açıp buraya kadar taşıdığınız bu konuyu ben bir başlıkla taşırsam sizlere haksızlık olacağını düşünüyorum bu konuyu daha fazla kişiye ulaştırmak adına offroad bölümüne taşımanın faydalı olacağına katkı ve katılım sağlayacağına sizde inanıyorsanız ve yeni bir başlıkla taşırsanız sevinirim

saygılar.

arkadaşlar selam forumda eski sayılırım ama yeniyim daha dorusu yeni takib etmeye başiladım Bu yasak konusunda özellikle geceleri avcıların bu işi suistimal etmelerinden dolayı, daha doru bir söyleyişle işin suyunu çıkardıkları için konulduğunun düşünüyorum buda kurunun yanında yaşında yanacağı hikayesidir...

Duyurudan bu yana nerede ise 1 sene geçmiş.Bu arada bir değişilklik var mı derseniz bence yok ?Aslında konu öneminden dolayı ile sabit başlıkta idi ama başka bir yönetici arkadaşımız bana da sormadan bunu değiştirmiş.Her ne ise......
Arkadaşlar serzenişte bulunmakta haklısınız.Çoğu üyemizin ittifakla birleştiği gibi maalesef kurunun yanında yaş ta yanıyor.
Bana sorarsanız bir müddet daha uzak duralım derim.İlle de Belgrat ormanına girmek gerekmiyor ki ?Statüsü gereği burası bir koruma ormanıdır.İşletilme prensipleri farklıdır.Orman korunduğu gibi barındırdığı ekolojik sistem(fauna + flora) de korunmaktadır.
Bu ormanın kuzeyinde çok keyifli parkurlar bulunmaktadır.Karadeniz kıyısına paralel ormanın bitiş çizgisini takiben Çiftalan , Akpınar ve Ağaçlı köyleri civarlarında özellikle kapatılmış maden ocakları sahalarında gidilebilecek , gezilebilecek onlarca parkur var.
Saygılarımla

mogzilla' Alıntı:
Duyurudan bu yana nerede ise 1 sene geçmiş.Bu arada bir değişilklik var mı derseniz bence yok ?Aslında konu öneminden dolayı ile sabit başlıkta idi ama başka bir yönetici arkadaşımız bana da sormadan bunu değiştirmiş.Her ne ise......
Arkadaşlar serzenişte bulunmakta haklısınız.Çoğu üyemizin ittifakla birleştiği gibi maalesef kurunun yanında yaş ta yanıyor.
Bana sorarsanız bir müddet daha uzak duralım derim.İlle de Belgrat ormanına girmek gerekmiyor ki ?Statüsü gereği burası bir koruma ormanıdır.İşletilme prensipleri farklıdır.Orman korunduğu gibi barındırdığı ekolojik sistem(fauna + flora) de korunmaktadır.
Bu ormanın kuzeyinde çok keyifli parkurlar bulunmaktadır.Karadeniz kıyısına paralel ormanın bitiş çizgisini takiben Çiftalan , Akpınar ve Ağaçlı köyleri civarlarında özellikle kapatılmış maden ocakları sahalarında gidilebilecek , gezilebilecek onlarca parkur var.
Saygılarımla
Bilgilendirme için teşekkürler.

[table][tr][td]BOZO' Alıntı:
Selamlar

Aslında diğer bir bakış açısı ile bakarsak bazı kişilerin bu adaleti sağlamakla ilgisi olmayan bu kanunun etrafından dolaşmaya çalıştığı görülüyor. yani biz kıyısından gireriz yasak uygulanır uygulanmaz yer kiralarız maden ocağına gideriz. Bu ve benzeri uygulamalar bütününe karşı çıkılması kaldıtılması gereken ortaçağ kanunlarıdır. değişmesi istisna sağlanması kabul edilemez kaldırılır çagdaş modern olanı yenisi yapılır. 26000 Tl ceza veya araca el koyma, ceza dengesi, gelir dağılımı orantısı ile alakasız olduğuna göre korkutuyorsun caydırıyorsun ve bunu tamamiyle orantısız yapıyorsun peki kime kendi vatandaşına vatandaş vatandaş olsa yapabilirmisin zor yaparsın ancak tebaya kalabalıklara yaparsın. doğmamış torunlarımızdan ödünç aldığımız bu topraklardaki denizlerdeki hakkımızı şimdiden gasp edemezsin kamu malını kamuya yasaklayamazsın tam tersine insanları kahvelerden barlardan doğaya doğayı korumaya yöneltmen desteklemen gereken imkanları sağlaman gerekirken insanlara bizi yarınlara taşıyacak çocuklarımıza gösterdiği hedefe bak hafta içi okul boşluklarda ve haftasonu bar cafe sinema orman dağ bayır yassak. izmit körfezine çimento fabrikası biraz ötesine rafineri kuran cayırovayı zehir ova yapan zihniyetten zaten başka bir şey beklenmez. 1970 - 1980 lerde kanser olan nerdeyse gazeteye çıkardı çok nadir bir hastalıktı ülkemizde. şimdi grip salgını gibi oldu kanser ülkemde kime sorsan kanserli bir yakını tanıdığı var. çernobil patlayınca bakan tv ye çıkıp çay içmişti kanser falan yok diye şimdikide gdo zararsızdır diyor. iyi ozaman oturun yiyin bide kanun çıkarın gdo lu madde yemeyen yedirmeyen şu kadar ceza ödiyecek diye. kanunlar kamuyu korumak düzen sağlamak için ya .
Türkiye Cumhuriyettir
Cumhuriyet sisteminde 2 kural vardır
1 Mutlak kamu ittifakı
2 mutlak kamu yararı bunlar birbrine dolaylı olarak bağlıdır gücünü kanundan alan uygulama ve yasaklarda yada yapılan işlerde bu 2 özelliği göremiyorsanız yada tartışmalı ise büyük sıkıntı vardır neyse uzatmıycam.
Canım ülkemde bilmemenin mazeret sayılmayacağı da kanun olan kanunların sayısını saadece rakkam olarak bilen varmı kaç tane kanun var ? avukat hakim savcı dahil.
1970 li yıllarda bir hukukçumuz saymaya kalkmış beş milyon küsurdan sonra tıkanmıştı 1970 li yıllardan sonrada çıkan kalkan değişen kanunları bunların hangisinin hangisini ilgah ettiğini ve bunları anlamak için osmanlıca bilmek gerektiğini vs. bilecek kadar zeka ve hafıza kapasitesinde bir millet olduğumuzu ve hukukun bir bilim olduğunu savunanlara tek bir cevabım var benim kapasitem bu mevzuata uygun değil.
Aslında ben bu konuyu offroad bölümüne taşımayı teklif etmek için yazacaktım kendimi tutamadım sizlerin açıp buraya kadar taşıdığınız bu konuyu ben bir başlıkla taşırsam sizlere haksızlık olacağını düşünüyorum bu konuyu daha fazla kişiye ulaştırmak adına offroad bölümüne taşımanın faydalı olacağına katkı ve katılım sağlayacağına sizde inanıyorsanız ve yeni bir başlıkla taşırsanız sevinirim

saygılar.
Ağzınıza sağlık, eksiğiniz var fazlanız yok. Her kelimesine katılıyorum. Teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR