Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 723,402
Tüm arkadaşlara selamlar.
Yaklaşık bir ay kadar önce Terrano II sahibi oldum. Aracımın radyo kısmınıda içine alan çerceve içindeki paneli ve havalandırma plastiklerinin bazıları kırık olduğundan değiştirmem gerekiyor. İstanbul'da çıkmacılara ve parçacılara baktım ancak bulamadım. Bulabileceğim bir yer önerecek olursa şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Tüm arkadaşlara selamlar.
Yaklaşık bir ay kadar önce Terrano II sahibi oldum. Aracımın radyo kısmınıda içine alan çerceve içindeki paneli ve havalandırma plastiklerinin bazıları kırık olduğundan değiştirmem gerekiyor. İstanbul'da çıkmacılara ve parçacılara baktım ancak bulamadım. Bulabileceğim bir yer önerecek olursa şimdiden teşekkür ederim.
Ankara da bulmak daha kolay sanki
Malum sitedeki çıkma parça satan yerleri tek tek aramak lazım
Ben çok uygun fiyata arazi şanzımanı komple bulmuştum

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracın sigortalarını incelerken bir detay fark ettim. İç kabinde direksiyonun sol altında bulunan sigorta panelinde sağ köşeye Nissan fazladan 3 tane yedek sigorta ve 1 de ince sigortaları tutup çıkarmaya yarayan tutucu aparat koymuş. güzel bir düşünce.
Bu arada Terrano'daki bıçak sigortalar mini tipmiş.

öncelikle bu form müthiş olmuş emeği geçenlere teşekkürler.
2000/2001 model NİSSAN TERRANO II 2.7 ye merak sardım en yakın zamanda da almayı düşünüyorum.
bu modelle ilgili olarak merak ettiğim konular var kullanan arkadaşlardan ricam cevap verirlerse sevinirim en azından doğru bilgiye sahip olmuş olurum .
1 bu araçların motor ömrü nedir şu anda takip ettiğim araç 300 000 km de yenilenmiş motor randıman verirmi?
2 bu araçların otomatik şanzuman sorunları varmı ?
3 günümüzde yedek parça problemi varmı ?
4 bildiğiniz temiz satılık 2000/2001 Terrano varmı tavsiye edebileceğiniz (Renk ve Boya takıntım yok)

2000/2001 model NİSSAN TERRANO II 2.7 ye merak sardım en yakın zamanda da almayı düşünüyorum.
bu modelle ilgili olarak merak ettiğim konular var kullanan arkadaşlardan ricam cevap verirlerse sevinirim en azından doğru bilgiye sahip olmuş olurum .
1 bu araçların motor ömrü nedir şu anda takip ettiğim araç 300 000 km de yenilenmiş motor randıman verirmi?
4 bildiğiniz temiz satılık 2000/2001 Terrano varmı tavsiye edebileceğiniz (Renk ve Boya takıntım yok)

Merhabalar,
Dilim döndüğünce cevap vermeye çalışayım.
1. Genelde bu km'lerdeki Terranolar rektifiye geçirmiş oluyorlar. Motor eskisi gibi değil diyenine rastlamadım. Bu aslında en çok da yaptırdığınız yerle alakalı.
2. Bildiğim kadarıyla kronik otom. şanzıman sorunu yok.
3. Mekanik parça (motor, yürüyen) sorunu yok. Genelde piyasada bu tür parçaları mevcut. Ancak elektronik parçalar ve özellikle de trim parçaları pek bulunmuyor. 2. el yada yurt dışı kaynaklardan temin gerekebiliyor.
4. Araştırmanız lazım. yada geçmişini, yaptıklarını burada paylaşanlardan satılığa çıkaran varsa bakabilirsiniz.

2015 kasım ayında 2000 model bir terrano sahibiyim. Bence bu araçların en sorunlu parçası otomatik hub lar. Aracı aldığımda bir tanesi ses yapıyordu sonra bozuldu çıkma muayyer denilen bir tane aldım o da hareket halinde tekeri kilitledi ve arazi şanzımanı sorunu yaşadım. Zincir koptu. Biraz çıkma parça satan yerleri araştırarak zincir parasına temiz bir arazi şanzımanı buldum. Otomatik şanzımanı için serviste çalışan bir usta ile görüştüğümde standart ve bakımlı kullanıldığında 400.000 km civarı ömrü olduğunu söylemişti. Bozulan otomatik hub yerine yurtdışından manuel kilit getirdim. Araç ortalama 14 lr yakıyor şehir içi kısa mesafe kullanımda. Mekanik ve motor parçaları kolay kolay sorun çıkarmıyor.

Bu akşam yeni aldığım bf mt 235-85-16 lastikleri taktik
Arkalarda surtme yok ama önlerde pacaliklar surtuyor. Yarın cikartacagim ve torsiyondan biraz kaldıracağız aracı
Uploadfromtaptalk1459626612237
Uploadfromtaptalk1459626618381

Üzerinden çıkan 255-70-16 bf at lastikleri satmayı düşünüyorum ilgilenen olursa ozel den yazabilir
Uploadfromtaptalk1459626776431

merhaba arkadaşlar 2001 otomatik bir terranom var aracımda 4. vitese geçmeme sorunu yaşıyorum. şansıman yagı yeni ve seviyesi tam vites geçişlerinde hiç sorun yok vites geçişlerini hissterttrmiyor vuruntu mekanık ses araçta kasma yavaş kalkma gibi hiç bir durum söz konusu değil lakın tek sorun 4 vitese geçmiyor. bilgisi olan burda paylaşırsa ssevinirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

SON KONULAR

Geri