Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 733,037
Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

Benim sahsi gorusum. Yahyalida bulunamayan problem degil denilenn bir cok sorun giderildi guneyde...

Etiketler
Ynt: Nissan Terrano Iı Hakkında Herşey

ttogan' Alıntı:
Merhaba,öğrendiğime göre benzin depo şamandırası depo içindeki benzin pompası ile takım satılıyormuş.
Yani orjinal tek başına şamandıra yokmuş.Fakat tek çıkma yada yan sanayi şamandıra soruşturuyorlar.
Arkadaşlardan cevap gelirse buradan paylaşırım,cevap alamazsam kusura bakmayın.

bahadır bey sorunu hallettim ilginiz için teşekkür ederim

Keşke daha çok şey bilebilsek.Halen herhangi bir cevap ta gelmedi.
Erhan bey sorunu halletmenize sevindim.İyi günlerde kullanın.

phantom20' Alıntı:
Melrock ben yaptirmistim flasorude far yukseklik ayari olan yere almistim. Herhangi bir dugme ile. Tavsiyem yurt disinda kapaklar satiliyor onlardan alip yapmak en guzeli olur estetik olarak. Double teypde kenarlar bos kaliyor.

Bilgi için çok teşekkür ederim.

mauvais' Alıntı:
Merhaba Bahadır Bey,

Bostancı sanayi sitesinden bir ustanın adı yazıyordu forumda Yahyalı oto orası ile konuşcam, eğer usta gidip araca bakmayı kabul ederse yerinde bir bakıcam, dediğiniz gibi motor, şase, arazi düzgün çalışıyorsa pazarlık sonrası bu aracı alabilirim.
ama kısmet biraz, km si de yüksek aracın :smiley:

Tucson ve Sportage da dediğiniz gibi arazi vitesi yok, düğme ile 4 çekere geçiyor, dizel bir araç istediğimden 32-35 civarlarında en mantıklı araç bunlar, hafif arazi ve karda iş yapar, he aldıktan sonra ugun fiyatlı temiz bir araç düşer ise hiç düşünmem aracı satar 3.0 ı alırım.
http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=177667172&io=13&rnd=7209. İlana bi bakin isterseniz.

Sayın phantom o ve benzerleri ilanlar yılbaşına kadar 17-20 aralığında satıştaydı.
Hurdaya ayrılmış bu araçlar ve tekrar trafiğe dönemiyor, yanlış bilmiyorsam.
Yedek parça olarak alınabilir.Gerçek değeri 65-70 lerden başlıyor.

Ttogan haklisin ben aciklamayi okumadim direk fiyati gorunce atladim. Kusura bakmayin ;)

Otomatik vites terrano kullanıcılarına bir konuda danışmak istiyorum:

Bildiğim kadarıyla otomatik viteslerde debriyaj balatası yerine "tork-konvertörü" denilen yağlı sistem kulanılıyor,
Araç dik bir yokuşta kaldığında, düz vites araçlarda olduğu gibi aracı gerekirse patinaj yapabilecek şekilde yüksek devirlere kadar zorlayabliyormusunuz??

Bazı araçlarda; eğer yokuş için gereken tork üretilmekte zorlanıyorsa şanzıman ve motor zarar görmesin diye aracın beyni daha fazla gaz vermenize, aracın patinaj çekecek kadar zorlanmasına müsade etmiyor... Bu ilk bakışta iyi gibi görünsede arazi koşullarında bazen motorun tüm gücünü kullanmak, gerekirse düz viteslerde olduğu gibi aracı 4 çekerde iken bile (çamur gibi yumuşuk zemir değil; kuru toprakta bile) aracı patinaj çekebilecek kadar zorlayabiliyormuyuz??
yoksa; araç "beni bundan daha fazla zorlama müsade edemem dostum" diyerek kendini korumaya mı alıyor??

Merhaba Orhan kardeşim.Bildikleriniz doğru,şanzımanı ve aktarma organlarını korumak için koruyucu sensörler devreye girip motoru sisteme zarar vermeyecek rölanti devrine indiriyor.Ancak aracınız bakımlı ve sağlıklıysa ağır devirde (4L) rölantide bile olsanız sorunsuzca kalkış yapılabiliyor.

Benim , arazide manuel tercih etmemdeki önemli bir noktaya değinmişsiniz.Özellikle çok büyük motor hacmi ve beygir gücü olmayan araçlarda çoğu kere debriyajı silkeleyerek bile fena yerlerden kurtulabiliniyor.Otomatikte bir fiş çıksa,kablo kopsa, sigorta atsa bulamazsanız işiniz zor.Manuelde marşınız sağlamsa,balata sıyırsa,tel bile kopsa düzde yürürsünüz.

İlerleyen yaşlarda daha sakin arazi gezmelerinde otomatiğe dönebilirim.Tamamen karşı değilim,hele şehir içinde şart.

ttogan' Alıntı:
Merhaba Orhan kardeşim.Bildikleriniz doğru,şanzımanı ve aktarma organlarını korumak için koruyucu sensörler devreye girip motoru sisteme zarar vermeyecek rölanti devrine indiriyor.Ancak aracınız bakımlı ve sağlıklıysa ağır devirde (4L) rölantide bile olsanız sorunsuzca kalkış yapılabiliyor.

Benim , arazide manuel tercih etmemdeki önemli bir noktaya değinmişsiniz.Özellikle çok büyük motor hacmi ve beygir gücü olmayan araçlarda çoğu kere debriyajı silkeleyerek bile fena yerlerden kurtulabiliniyor.Otomatikte bir fiş çıksa,kablo kopsa, sigorta atsa bulamazsanız işiniz zor.Manuelde marşınız sağlamsa,balata sıyırsa,tel bile kopsa düzde yürürsünüz.

İlerleyen yaşlarda daha sakin arazi gezmelerinde otomatiğe dönebilirim.Tamamen karşı değilim,hele şehir içinde şart.

Bahadır bey, özledik valla, yolunuz bu taraflara düşsede size şöyle yemek-çay-kahve filan ısmarlasam da bu tecrubelerinizden istifade etsem :smiley:

Dün Nif dağında bazı denemeler yaptım, şu anda RAV 4 sahibiyim, Rav4 çamur-kar vs de yol tutuşu ve çekiş şaşırtıcı derecede iyi, ancak olay dik yamaca tırmanmaya geldimi biyere kadar zorlayabiliyorum araç ondan sonra "beni daha fazla zorlama, beni yapanlar buraya kadar müsade ediyor, kusura bakma kendimi bozduramam" deyip, gazı köklesem bile yarım gazdan daha fazla motora vermiyor ve aracı aslında çıkarabilecğimi düşündüğüm yerden çıkaramıyorum malesef... Bu vesile ile de ibreyi tekrardan terranoya çevirmiş bulunmaktayım ama bunlarında %90 ı otomatik... Otomatik eğer arazide işimi görebilecekse (bu da nasıl bir soru olduysa?? kullanan bunca insan varken) ama işte rav4 te yaşadığım sorunu yaşarmıyım diye merak etmeden yapamıyorum

Telefonda görüştük ama bilgi amaçlı buraya da yazayım,merak edenlere örnek olsun.
Toyota Rav 4 çok ağır olmayan arazide,karda,stabilize yollarda çok başarılı bir araç.
Rav 4 ün ne yazık ki yanlış bilmiyorsam yavru şanzımanı,dolayısıyla ağır deviri yok.
Terrano da ise 4L yani ağır devir sayesinde bahsettiğimiz sıkıntı pek yaşanmıyor.

benim araç arayışlarım devam ediyor...
3.0 motorlu olanlara istenilen enteresan fiyatlar yüzünden ibreyi 2.7 ye de bazen çeviriyorum.
sonuçta 35-40 bandına çıkınca disco ve WJ dizel alternatifleri mevcut.

en son bakmayı düşündüğüm araç bu;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-orjinal-167000-kmde-202256475/detay

yahyalı nın kendi aracı, sanırım bir müşterisinden aldı ya da onun yerine satıyor. en son 23 istiyor, motor yapılmamış, radyatörler orijinal, km uzun yolda yapılmış.

eğer bu hafta içinde başka seçenek bulamazsam gidip bakacağım.

siz ne dersiniz bu araç için?

Fotolardan oldukça güzel gözüküyor ama yakından bilen birinin incelemesi gerek.
Gezenbilirde temiz diye alınıp evine varamadan motoru kucaklayan hikayeler çok.
Yanlış anlaşılmasın bu araç için öyledir demek istemiyorum,dikkatli bakın diyorum.
Servis bildik bir yerse ve aracın ellenmediğine emin,garanti diyorsa neden olmasın.

Fiyat konusuna bir şey diyemiyorum son günlerde ortalıktaki rakamlar yüksek.
Bakımlı araçlara iyi paralar isteniyor.Satılıyor mu bilmiyorum,takip etmedim.
Otomatik 2.7 dizel konusunda yakıt endişemden başka eksi görüşüm yoktur.
3.0 ler keşfedildi,kıymete bindi pek görünmüyorlar piyasada galiba.

Rakamlar neden yüksek anlatır mısınız lütfen, bende iki tane var, el bebek gül bebek tamamen servis bakımlı, ama
alan yok gibi, daha öncesinde, aynı yıl ama o zaman daha ucuz olan Suzuki Vitaralarım vardı, şimdi onlar pahalı, bunlar ucuz, neden anlayamıyorum. Fikirleriniz için teşekkürler.

kolorgen' Alıntı:
Rakamlar neden yüksek anlatır mısınız lütfen, bende iki tane var, el bebek gül bebek tamamen servis bakımlı, ama
alan yok gibi, daha öncesinde, aynı yıl ama o zaman daha ucuz olan Suzuki Vitaralarım vardı, şimdi onlar pahalı, bunlar ucuz, neden anlayamıyorum. Fikirleriniz için teşekkürler.

Araçlarınız satılıkmı? link? foto? bilgi verirmisiniz?

Satmak istiyordum ama ortalama fiyatlar 25 bin civarında olmasına rağmen pek ilgi olmadığı için
uğraşmaktan vazgeçtim. Arabalarla ilgili Nissan Park'tan bilgi alabilirsiniz. Yıllardır onlar baktıkları için
benden daha iyi tanıyorlar araçlarımı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR