Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 744,235
Ynt: Nissan Terrano Iı Hakkında Herşey

ttogan' Alıntı:
Tekrar merhaba,burada yazdım mı bilmiyorum ama bilgi paylaşayım.
Radayatör büyütmekten başka bir çözümü daha var harareti halletmenin.

Zamanında servisler davlumbaz ve pervane büyüterek sorunu çözmüşler.
Aslında bakımlı araçlarda,bilinçli olunca hiç birine gerek kalmıyor.

Aracım 1998 model 375000 km de manuel ve ikinci radyatörü takılı şu anda.
Radyatörü de pervanesi de davlumbazı da herşeyi halen orjinal halinde.

Benden önceki sahibi yaz kış Aydın sıcağında dağ bayır tepe tepe kullanmış.
İkinci sahibiyim benimde yaz kış çamur kum gitmediğim yer yok.

Bakımlarını aksatmam,çamur dönüşü radyatörü özellikle temizletirim.
16-17 yaşında araç ikinci radyatörü pırıl pırıl beş yıl oldu değişeli.

Yazın klima açıkken yokuş yukarı eğer sürat yaparsam hararet yükseliyor.
Klimayı kapatırsam yada hızı düşürürsem hararette yükselme olmuyor.

Diyelimki hararete bakmadınız çok yükseldi,müşir sayesinde araç gaz yemez.
Yukarıda bahsedilen durum bu hararet müşiri sayesinde motorun korunmasıdır.

Mühendisler bu sayede motorun conta yakmasını,yatak sarmasını engellemiş.
Hararet normale dönünce araç eski haline dönebiliyor elbette.

Otomatik olanlarda bu durum için daha dikkatli olunması gerekiyor.
Hantal olma durumu ise biraz kişiye göre değişken bir tercihtir.

Üç kapılı olduğu için ben bu konuda aracımı yeterli buluyorum.
Arazi asfalt karışık %50-50 kullandığım içinde rahatsız olmuyorum.
Asfaltta 120 km hız gayet seri ve yeterli geliyor bana göre.

Benden bilgiler bu kadar şimdilik ama 3.0 ben de tavsiye ederim.
Uygun bir araç bulmanız dileğiyle,şahsi tecrübelerimden bazılarıdır.

sizin yazılarınızı daha önce de okudum, çok açıklayıcı ve ayrıntılı paylaşımlar yapıyorsunuz, sanırım "teşekkür" sayınız bundan dolayı çok yüksek :smiley:

ben şu an için özellikle güncel yakıt tüketimlerini merak ediyorum 2.7 motorların.

iki tane araç buldum;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-ilk-sahibinden-orjinal-199587341/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-2001-nissan-terrano-ii-2.7-tdi-otomatik-5-kapi-186648861/detay/

bunları aramayı düşünüyorum.

Etiketler
Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

Nacizane fikrim olabildigince ucuz almayi dusunun 7 bin liraya fln araci 0 yaparsiniz gonul rahatligi ile binersiniz. Fakat yine tekrarliyorum kullanan biri olarak 3.0 bakin derim.

Kerem Bey nazik yorumunuz için ben teşekkür ederim.
Tüketimi sık sık hesaplamaya çalışıyor ama bir yerden sonra bırakıyorsunuz.

Kısa şase yani üç kapılı manuel fakat bagajı lebalep dolu bir aracım var.
Vinç,halatlar,straplar,u kilitler,makaralar,zincirler saymakla bitmez.

Boşu 1600 kg civarı olan aracım şu haliyle 2000 kg üstünde geliyor.
Buna göre tüketim, efendi asfalt sürüşünde ortalama 10 litrenin altına düşmüyor.

Acil durumlarda Çeşme otobanında Allah ne verdiyse basınca 17 litre oluyor.
Arazi malum ne desek hesap tutmaz,normal kullanım ortalaması 12-13 litre.

Otomatik kullanan iki arkadaşım da yüksek tüketimden araç değiştirdiler.
Tüketim 14-16 litrelerde efendi kullanışla ve çaresi yok yakıyor araç.

Buna karşılık otomatik ve 3.0 motor olanlarda 8-11 litre tüketim var.
Tercih edilmesinin,tutulmasının sebebi biraz da bundan sanıyorum.

Aynı motor Patrol de de kullanıldı ve başarılı,torku iyi bir motor.
Patrol'de bile ki hayli iri bir kasa 10-13 litrelerde tüketimi var.

Sorduğunuz araçlardan ilki eğer yazdıkları doğruysa alınası bir araç orjinallik olarak.
Hemen hemen aynı paralara 3.0 lar vardı onlara bakabildiniz mi? Sonuç ne oldu?

Bahadır Bey,

lnkdeki araba daha önce bir şahıştaydı, hatta bende gidip bakmayı düşünüyordum ama kısmet değilmiş :smiley:
23 bin e telefonda pazarlık yapmıştım (hatta linki de paylaşmıştım) ama galerici benden önce davranmış 22-23 arası aldığını düşünüyorum. benim soru işaretim araç 7 el değiştirmişti galerici ile 8 oldu.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-nissan-terrano-4x4-ful-bakimli-motoru-yuruyeni-super-201871090/detay

Bu arabanın fiyatı 32,500 idi, 31, e vereceğini söylemişti, sonra baktığımda link yoktu, dedim satılmış..
bugün baktığımda ise fiyatı 38 yapıp tekrar satışa koymuş, sanırım fiyat yükselince satılacağını düşünüyor ya da patrol ile takas etmek istiyor ondan yüksek yazdı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-arazinin-patronu-202109460/detay

buradaki araba galeride ki hiç sevmediğim olaydır ama gidip bakacağım ve 29 teklif edeceğim olmazsa kısmet :smiley:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-ay-motors-2005-nissan-terrano-3.0-di-otomatik-dizel-7-kisilik-200433264/detay

şöyle bir durum var kar kış bittiği için fiyatlar düşme eğilimine girdi, 35-40 verdikten sonra WJ 2.7 ler var aynı km lerde ya da TD5 Discovery 2000-2001 model.

temiz bir 3.0 bulmak için araştırmaya devam edeceğim

Tekrar merhaba , epeydir 3.0 Terrano bakmamıştım.
Linklerini verdiğiniz araçlar için rakamlar gerçekten yüksek.
Sezon geçişi zamanındayız ve ne tutturursam dönemi , haklısınız.

Eğer çok aceleniz yoksa bu araçların fiyatları düşer diyorlar.
Gerçi bir yandan da eskiden baharda araç fiyatları artardı.
Yani ilginç bir durum var ortada,sebepsiz bir yükselme söz konusu.

Diğer yandan WJ , Disco konusunda rakam olarak doğru düşünüyorsunuz.
Daha önceleri olumsuz geri dönüşler aldığım için bunlardan uzak duruyorum.
Fakat bazı İngiliz ,Amerikan kullanıcılarıda araçlarından son derece memnunlar.
Japon'dan yaka silkenler de yok değil.Sanırım doğru servisle ilgili bir olay.

Belki bilirsiniz offroad camiasında Japon,Amerikan,İngiliz atışması vardır.
Herkes aracını sever ama yıllardır bu çekişme tatlı tatlı sürer gider.
Tekrarlıyorum eğer aceleniz yoksa sabırla aramaya devam mutlaka iyi bir araç çıkar.

arkadaşlar 97 model 2.4 terrano için benzin şamandırası arıyorum; yurtdışı 1150 tl istiyor servis başka modellerden terrano'ya uyumlu olan var mıdır? bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlar ivedi paylaşımda bulunursa sevinirim

Terrano 2 aracının orj radyo teybini değiştirip başka bir teyp yada double din takan var mı acaba? Varsa orj. teybin üstündeki 4'lü flaşör tuşunu ne yaptığını belirtebilir mi?

brothers' Alıntı:
arkadaşlar 97 model 2.4 terrano için benzin şamandırası arıyorum; yurtdışı 1150 tl istiyor servis başka modellerden terrano'ya uyumlu olan var mıdır? bilgisi, tecrübesi olan arkadaşlar ivedi paylaşımda bulunursa sevinirim

Merhaba,öğrendiğime göre benzin depo şamandırası depo içindeki benzin pompası ile takım satılıyormuş.
Yani orjinal tek başına şamandıra yokmuş.Fakat tek çıkma yada yan sanayi şamandıra soruşturuyorlar.
Arkadaşlardan cevap gelirse buradan paylaşırım,cevap alamazsam kusura bakmayın.

mauvais' Alıntı:
peki şu an için güncel yakıt tüketiminizi paylaşır mısınız?
3.0 bulamadığım için 2,7 ye yönelme ihtimalim artıyor.
Mauvais guncel olarak kmde 50 kurus yakmaktaydi. 13 litre gibi karisik ;)

melrock' Alıntı:
Terrano 2 aracının orj radyo teybini değiştirip başka bir teyp yada double din takan var mı acaba? Varsa orj. teybin üstündeki 4'lü flaşör tuşunu ne yaptığını belirtebilir mi?
Melrock ben yaptirmistim flasorude far yukseklik ayari olan yere almistim. Herhangi bir dugme ile. Tavsiyem yurt disinda kapaklar satiliyor onlardan alip yapmak en guzeli olur estetik olarak. Double teypde kenarlar bos kaliyor.

cevaplar için teşekkürler,

3.0 arayışlarım devam ediyor, bu süre zarfında yeni ilanlar var fakat fiyatlar uçmuş gidiyor (bazıları 2014 den beri satmaya çalışıyor o fiyatlara)
1-2 ay beklesem düşecekler ama o kadar vaktim yok acilen araba da almam lazım, en sonunda Tucson ya da Sportage a yönelebilirim (istemesem de )

geçen gün alttaki ilanı gördüm, ilk çıktığında 18.500 istiyordu, aradım ve mekaniğin sağlam olduğunu aracın yürür/çalışır olduğunu hasar ise sadece gözüken kısım olduğunu söylediler. ben de hemen parçacıları aramaya başladım; ama karşıma çıkan sonuç pek hoş değil, servis dışında ön far nerdeyse yok,çıkmacılarda ön far sadece sol kalmış (ilginç :smiley: )
yenisi 800 TL çıkma 400-500 TL

ön tampon ve sinyal çıkmada bulamadım.

biraz daha araştırıcam ama astarı yüzünü geçecek gibi duruyor.

birde bu araçlara vinçli demir ön tampon taktıklarını gördüm, fiyat konusunda bilgi sahbi olan var mıdır?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-3.0-terrano-202304281/detay

Merhaba Kerem bey,vinçli ön tampon fikrini çok iyi düşünmüşsünüz.
Araca baktırın,şaselerde,direklerde oynama yoksa 2.4 ve 2.7 nin parçaları uyar gibi.
Hepsinin orjinal servisten olan panjur,far parçaları gerçekten hayli fiyatlı.
Olmadı çıkma ihtiyaç listesi yapın,kıyaslayın.Yürüre,motora da bakın ihmal etmeyin.
Hayırlısı ise olsun diyelim.Kolay gelsin.

Bu arada Tucson ve Sportage alt yapıları Terrano gibi değildir.
Onlarda yanlış bilmiyorsam ayrı bir arazi şanzımanı yoktur.

Vinç için demir tampon yapan ve yaptırana göre değişiyor.
Demirci tanıdıksa,siz işi biliyorsanız beşyüze de yapılabilir.
Bilmeyene 1500 e bile yapılması mümkündür.

Merhaba Bahadır Bey,

Bostancı sanayi sitesinden bir ustanın adı yazıyordu forumda Yahyalı oto orası ile konuşcam, eğer usta gidip araca bakmayı kabul ederse yerinde bir bakıcam, dediğiniz gibi motor, şase, arazi düzgün çalışıyorsa pazarlık sonrası bu aracı alabilirim.
ama kısmet biraz, km si de yüksek aracın :smiley:

Tucson ve Sportage da dediğiniz gibi arazi vitesi yok, düğme ile 4 çekere geçiyor, dizel bir araç istediğimden 32-35 civarlarında en mantıklı araç bunlar, hafif arazi ve karda iş yapar, he aldıktan sonra ugun fiyatlı temiz bir araç düşer ise hiç düşünmem aracı satar 3.0 ı alırım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR