Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 733,037
Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

Bugun basima gelen birseyi paylasmak isterim daha once karsilasan oldu mu acaba? Arac giderken bi anda yurumemeye basladi ve yokusta kaldim motor devri yukseliyor fakat araba yurumuyor cok az kavrama yapiyor gibi. Kontagi kapatip tekrar calistirdim ve hicbisey yokmus gibi yurumeye basladi araba. Otomatik vites mod seciminde de arabayi calistirirken spor isigi yanip yanip sonuyordu sonra sonuk kaliyor. Var.mi.karsilasan bole biseyle nedendir?

Etiketler
Ynt: Nissan Terrano Iı Hakkında Herşey

2004 model 3.0di terrano için hangi motor yağı uygundur acaba?
Kitapçıkta sadece (API CE yağı kullanınız) diyor.

İnternetteki farklı motor yağı seçim kataloklarında ise bu model için farklı farklı bilgiler mevcut. kafam karıştı. kimi yerde 15W40 , kimi yerde 10W40 kimi yerde de 5W30 gösteriyor.

melrock' Alıntı:
2004 model 3.0di terrano için hangi motor yağı uygundur acaba?
Kitapçıkta sadece (API CE yağı kullanınız) diyor.

İnternetteki farklı motor yağı seçim kataloklarında ise bu model için farklı farklı bilgiler mevcut. kafam karıştı. kimi yerde 15W40 , kimi yerde 10W40 kimi yerde de 5W30 gösteriyor.

Aracinizda motor sikintili degilse yag yakma veya eksitme gibi tam sentetik bir 5W30 kullanin .Motor yag eksiltiyorsa 10W40 uygundur.Tam sentetik urunler motor ve performasda hatta yakit tuketiminde bile ufakda olsa farkini ortaya koyar.Yari sentetik urunlere gore daha verimlidir.10w40 urunlerin hepsi yari sentetiktir.5w30 ve 5w40 yaglarda hem yari sentetik hem tam sentetik urunler mevcuttur.
www.yagcarsisi.com sitemizdende incelemede bulunabilirsiniz

mogoksel' Alıntı:
Aracinizda motor sikintili degilse yag yakma veya eksitme gibi tam sentetik bir 5W30 kullanin .Motor yag eksiltiyorsa 10W40 uygundur.Tam sentetik urunler motor ve performasda hatta yakit tuketiminde bile ufakda olsa farkini ortaya koyar.Yari sentetik urunlere gore daha verimlidir.10w40 urunlerin hepsi yari sentetiktir.5w30 ve 5w40 yaglarda hem yari sentetik hem tam sentetik urunler mevcuttur.
www.yagcarsisi.com sitemizdende incelemede bulunabilirsiniz

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. bende bu süre zarfında yaptığım araştırmalarda doğrudan terrano 3.0 şeklinde fazla veri bulamadım. Ancak zd30 motor olarak arattığımda daha fazla bilgiye ulaştım. genelde patrol forumlarında konuşulmuş zd30 ve kullanılan yağlar. çoğu kişi 10W40 veya 15w40 kullanıyor. sanırım üretici tavsiyesi de 10W40. az sayıda da dediğiniz gibi 5W30 yada 5W40 kullanana rastladım.

Merhaba,motorum 2,7 TD ve 3,0 TD lerde aynı yağı kullanıyorlar.
Yağım 15/40 asfaltta arazide zorlayarak kullandığım halde memnunum.
Motor 375.000 km de ve hiç açılmadı şimdiye kadar.

arkadaşlar arazi dönüşü sağ farım kırıldı peugeot j9 farları olur gibi geliyor ama daha önce deneyen oldu mu ?

brothers' Alıntı:
arkadaşlar arazi dönüşü sağ farım kırıldı peugeot j9 farları olur gibi geliyor ama daha önce deneyen oldu mu ?

Erhan kardeşim 98-99 yuvarlak farlı olanlardan sanırım,minik resimde öyle görüyorum.
Benimkine birinci kasa Golf farı uyguladık.İkibuçuk yıldır gayet güzel gidiyorum.

Yerine tam oturmadı ama birazcık (orjinalliğini pek bozmadan) tadilatla yerleştirdik.
Çerçeveler şimdi,kenarlardan bir santime yakın dışarıda gibi duruyorlar.

Zamanında iç far tası sırları döküldüğü için iyi göstermiyor diye değiştirmiştik.
Çiftine takım halinde 1500 TL demişlerdi.Büyük olanları toplam 200 e hallettiydik.

ttogan' Alıntı:
Erhan kardeşim 98-99 yuvarlak farlı olanlardan sanırım,minik resimde öyle görüyorum.
Benimkine birinci kasa Golf farı uyguladık.İkibuçuk yıldır gayet güzel gidiyorum.

Yerine tam oturmadı ama birazcık (orjinalliğini pek bozmadan) tadilatla yerleştirdik.
Çerçeveler şimdi,kenarlardan bir santime yakın dışarıda gibi duruyorlar.

Zamanında iç far tası sırları döküldüğü için iyi göstermiyor diye değiştirmiştik.
Çiftine takım halinde 1500 TL demişlerdi.Büyük olanları toplam 200 e hallettiydik.

paylaşım için teşekkür ederim cumartesi günü golf 1 farını deneyeceğim

2001kasa İstanbulda far sinyal tampon tamiri boyasi 440 tl tuttu cok pahali olmasa gerek??

golf orjinal hella far 90 tl + biraz tadilat = sıfır farlar (bu arada hella farın tanesi 90 tl , farba içinde 35 tl fiyat verdiler)

İyi günlerde kullanın,eski farlardan sonra Hella'lar gündüz gibi yapıyor.

2001 model olanın boya doğrultma ve far değişimi fiyatıda bana göre makul.
Hem geçmiş olsun hem de güle güle kullanın yani halinizle.

Merhaba,

bende uzun araştırmalar sonucunda 3,0 Terrano dizel alamaya karar verdim ve ilandaki araç ile ilgileniyorum.

malum araç geçmişini araştırmak çok zor hale geldi, sizden ricam değerlendirmelerinizi paylaşmanız.
aracı ctesi günü görmeye gideceğim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-yeni-motor-plussorunsuz-plusbakimli-plusfull-4x4-isteyenlere-takas-olur-197478292/detay

diğer yandan çok temiz bir araç var ise 3.0 çevrenizde ona da bakabilirim.

teşekkürler.

Merhaba,baktığınız araç piyasa fiyatının 5-10 bin altına satışa konulmuş.
Satıcının yazdığına göre üç hasarı var ve biri zamanında 20 bin tutmuş.

İnsan neden kazalı araç almak istemez,satarken zorlanmamak için.
Düzgün yapılmadıysa hava alır,su alır,sorun çıkarır diye düşünülür.

Şu an araç fotolarına bakınca oldukça temiz,düzgün ve diri gözüküyor.
Bilen biriyle yanına gidip canlı görmeden fotodan kesin birşey söylenemez.
Eğer düzgün yapılmışsa ve eskiden kazalı olması sizin için sorun değilse alınır.

Herhangi bir problem çıkarmayacak şekilde toplanmışsa yıllarca hizmet eder.
Satarkende ucuz almıştım ucuz satarım diye düşünebilirsiniz.
Veya bu kadar zaman kullandım,kullandığımı kar sayarım dersiniz.
Fakat üstünkörü ve sorun çıkaracak şekilde toplanmışsa o zaman sizi üzer.

Terrano 3000 leri incelediyseniz bu kasada en az yakanın olduğunu bilirsiniz.
2.4 benzin 2.7 ve 3.0 dizel motor seçeneklerinin en ekonomik olanıdır.
Aynı motor Patrol'de de kullanılmış,başarısını ispat etmiştir.

Çevrede değil ama ilanlara bakarsanız daha düzgün,çok az hasar görmüş araçlar var.
Fiyatlarıda piyasa ederlerinde haliyle.Kilometresi düşük olması şart değil bence.
Düzgün bakıldıktan sonra yıllarca sorunsuz gidebiliyorlar.

Benim aracım az bakımlı 2.7 ve 375.000 km de daha motoru ellenmedi.
Çok memnunum,yaşa ve arazide gezmeye bağlı bir sürü çiziği var.
Satmayı düşünmüyorum,çünkü tepe tepe kullanıyorum.
Offroadda çok zorlayınca mekanik şeyler oluyor tabii ki.
Umarım düzgün bir araç bulursunuz,hayırlı olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR