Neden Dacia Duster?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,811
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 530,205

Etiketler
Ynt: Neden Dacia Duster?

diğer konularda serkan beyin yazdıklarını gördüm zaten de buraya yazmayacağını da tahmin etmiştim. Bulamaz çünkü iddia ettiği gibi bir cümle dahi...

problem değil , biz olgun adamız , toyluğuna verdik geçtik. :smiley:

Ben 4x4 almaya karar vermeme rağmen, ambiance ile lourette versiyonları arasında kaldım. Hafta içi şehir içi işe gidebileceğim, hafta sonu tatillerde toprak dağ yollarında kamp için kullanmak için dusteri seçtim. Dizel, 4x4 ön koşulum. Gösteriş, lüks amaçlı opsiyonlar işime yaramıyor. Ancak 90 beygir ile, 110 beygir arasında kararsız kaldım. Aralarında bayağı fiyat farkı var. Çekiş, uzun yol ve toprak yollarda, 4 kişi ve kamp yükü ile aralarında performans farkı olur mu? Ambiance dizelde sis farı olmaması da eksiklik. Kullanan arkadaşlardan bilgi veren olursa sevinirim. Teşekkürler.

Sayın mimar,

Bahsettiğiniz tür kullanımda çekiş sorunu olacağını sanmıyorum. 4x2 bile dağ yollarında mükemmel.

Ancak 90 BG 4x4 de klima opsiyonel, dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Bir de alüminyum jantları hesaplarsak, zaten 2.000 tl ediyor. Sadece klima 1.300 tl. Oysa klima olmazsa olmaz.

Siz farını çok da önemli bulmuyorum. Onu bir yana bırakın.

Dolayısıyla sitedeki fiyat listesinde, fark 4.500civarına iniyor klimayı da hesaplayınca.

Şayet hepsini hesapladınız da sadece çekişi düşünüyorsanız, 90 BG işinizi fazlasıyla görür.

mantık olarak uzun yolda 110 hp yakıt yönünden az da olsa avantaj sunar, ayrıca sollamalarda daha rahat etmenizi sağlar , yüklü ve rampalarda , toprak yol sürüşlerde ise ilave 20 hp elbette çok şey farkettirir diye düşünüyorum.

Arkadaşlar,
2011 yılı Kompakt SUV araç satışları ilgili dergiden ilk üç,
Eylul /2011 Genel 2011
Nissan QQ 701 ad. 6343 ad.
Chevrolet Capt. 539 ad. 5372 ad.
Dacia Duster 528 ad. 5166 ad.
işin ilginç yanı, 2.ci el araç satış sitelere bakıldığında bizim araçlarımıza ait fazla ilan görülmemekte,
şahsen ben (..) bir siteye baktığımde 58 ad Duster ilanı gördüm, buda demek oluyoki DUSTER alanlar araçlarıyla mutlular..
buda neden dacia duster sorusuna bence güzel cevap sayılmazmı ???

lazyavuz' Alıntı:
Arkadaşlar,
Eylul /2011 Genel 2011
işin ilginç yanı, 2.ci el araç satış sitelere bakıldığında bizim araçlarımıza ait fazla ilan görülmemekte,
şahsen ben (..) bir siteye baktığımde 58 ad Duster ilanı gördüm, buda demek oluyoki DUSTER alanlar araçlarıyla mutlular..
Belki de satmak için kredi borcunu bitirmeyi bekliyorlardır.

veteriner' Alıntı:
Belki de satmak için kredi borcunu bitirmeyi bekliyorlardır.

Mantıklı. Offroad yapmayan biri satmak isterse, zannımca biraz daha lüks için satmak ister, geçen güne kadar bende düşünmekteyim ki diğer araçların sağlam yakıt harcadığını görene dek. Şimdi aracıma konfor için bir çok şey yaptırcam, yaptırmaya başlarsan kaza bela olmadığı müddetçe binerim bu araca.

lazyavuz' Alıntı:
Arkadaşlar,
Eylul /2011 Genel 2011

hep takıpdeyım vazla yorum yapmak istemiyorum ;) ;)

şuan Konya'dan İzmit'e doğru yoldayız,arabayı babam kullanıyor bende arka koltuktayım.. Şuan port bagaj üstte, içeriside full eşya dolu ( 120x60 bebek beşiği demonte vs.) anlıyacağınız arabamı seviyorum.. Bu arada yakıt 7lt. gösteriyor ::smiley:

ttn' Alıntı:
şuan Konya'dan İzmit'e doğru yoldayız,arabayı babam kullanıyor bende arka koltuktayım.. Şuan port bagaj üstte, içeriside full eşya dolu ( 120x60 bebek beşiği demonte vs.) anlıyacağınız arabamı seviyorum.. Bu arada yakıt 7lt. gösteriyor ::smiley:
Hayırlı yolculuklar. Hız kaç, yol düz mü, eğimli mi?
SERKANEFE' Alıntı:
Mantıklı. Offroad yapmayan biri satmak isterse, .
İyi de dastırcılar çatır çatır off road yaptıklarını söylüyor.
SERKANEFE' Alıntı:
Mantıklı. Offroad yapmayan biri satmak isterse,
Off road yapan bir dastırcı satmak isterse ne için satar?
SERKANEFE' Alıntı:
geçen güne kadar bende düşünmekteyim ki diğer araçların sağlam yakıt harcadığını görene dek.
diğer araçlar dedikleriniz hangi araçlar. Yakıtlarını kıyasladığınıza göre sizin araçla aynı motor özelliklerine mi sahip, ve ne kadar yaktıklarını nereden öğrendiniz, son olarak ne kadar yakıyorlarmış?
SERKANEFE' Alıntı:
Şimdi aracıma konfor için bir çok şey yaptırcam, yaptırmaya başlarsan kaza bela olmadığı müddetçe binerim bu araca.
Dastır konforsuz mu veya konforu yetersiz mi, konfor için bir çok ne yaptırmayı düşünüyorsunuz örnek verebilir misiniz? Yapılacakların maliyeti ne olacak ve bu yapılanlar yakıt tüketimini etkiler mi?

benim bildiğim duster "tiguandan bile konforlu" "focustan sessiz" daha da konforlu olması için ilave ne yapılabilir ki ?

herhalde o zaman tiguan değil touaregden konforlu olacak.

ikinci elde az olmasının sebebi dusterın yeni olması olabilir mi ? 2 senedir piyasada olan bir model neden 2.elde birçok olsun ki ? kıyaslama yapılan captiva ve qasqhai ne kadardır , kaç senedir piyasada ? benim bildiğim captiva 2005in 2.yarısı çıktı , qq ise 2006 ikinci yarısı ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR