Neden Dacia Duster?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,811
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 530,286
Ynt: Neden Dacia Duster?

abicim resimler içinteşekkürler ne demekistediğimi gayet iyi anlatmışlar 4x4 araç içim çok zayıf şase nissan a aitmiş renault yapsaydı bence daha iyi olurdu toros salıncakları bile dahasağlam ayrıca dizel motorlarda reno bence çok iyi 65 beygilik bir kango kullanıyorum tahminim bundada aynı motor var çok atik birde bunlar 100 beygirden fazla motorların pompaları çok iyi 1500 kg yük koyduğum oldu yinede atikliğini kaybetmedi ama araba sanki uzadı

Etiketler

birde ben bakarken fazladikkat etmemişim o arka difransiyel çok küçük 2 gün sonra kesin benden bukadar diyecektir

st' Alıntı:
birde ben bakarken fazladikkat etmemişim o arka difransiyel çok küçük 2 gün sonra kesin benden bukadar diyecektir

2 gün sonra bu kadar diyeceğini zannetmiyorum. Çünkü Nissan'da kullanılan 4x4 çekiş sistemiyle aynı. Geleneksel difransiyellerden farklı bir tip ve çekiş sistemi bu. Araba normalde ön çeker ihtiyaç duyulduğunda arka çeker devreye giriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=Glr1o5tFaoc

Salıncak sistemlerinin Land Cruiser gibi olmasını beklemeyin :smiley: En azından Nivanın salıncak sisteminden iyi :D ayrıca Duster ağır offroad aracı değil, o bir SUV. ;)

bizim buralarda nissan 4x4 2006 2005 birtane pikap kalmadı hepsi döküldü özelliklede motor ve difransiyal arızalarından navaralar bile oldukça azaldı benim araba 400 bini geçti çoğunluğuda çamur içinde daha doğru düzgün arıza görmedim o yüzden araçları ikiledim şimdi yazları 2010 modeli kullanıcam kışındaeskisini fiyatları iyi araştır derim

st' Alıntı:
bizim buralarda nissan 4x4 2006 2005 birtane pikap kalmadı hepsi döküldü özelliklede motor ve difransiyal arızalarından navaralar bile oldukça azaldı benim araba 400 bini geçti çoğunluğuda çamur içinde daha doğru düzgün arıza görmedim o yüzden araçları ikiledim şimdi yazları 2010 modeli kullanıcam kışındaeskisini fiyatları iyi araştır derim

Nissan'dan kastteğim Qashqai modelinin 4x4 sistemidir. Bahsettiğiniz Nissanların çekiş sistemi ile uzaktan yakından alakası yoktur. Duster farklı sınıf bir araçtır. L 200 veya Nissan Pickup'larla karşılaştırlamaz.

İstanbul Yenikapı İDO iskelesinden selamlar....

Klima ve abs gibi olmazsa olmaz aksesuarları ekleyince 4x4 modelinin fiyatı 38bin küsür ytl. Bu fiyata dacia almaktansa biraz daha para verilir 43bin e suzuki alınır. Ya da yarı fiyatına birsürü ikinci el seçenek var.

olasiliksiz' Alıntı:
Klima ve abs gibi olmazsa olmaz aksesuarları ekleyince 4x4 modelinin fiyatı 38bin küsür ytl. Bu fiyata dacia almaktansa biraz daha para verilir 43bin e suzuki alınır. Ya da yarı fiyatına birsürü ikinci el seçenek var.
48 size aynen katılıyorum

olasiliksiz' Alıntı:
Klima ve ABS ve havayastığı gibi donanımlar aksesuar olarak değerlendirilmemeli. Bu sınıfta, bu donanımların bulunmadığı araçların üretimi 10 yıl önce sona erdi. Ha, ben temmuzda klimasız 0 km 4x4 araca biner vıcık vıcık terlerim diyorsanız o başka.
Dacia sahipleri araçlarını çok seviyor ve toz kondurmuyorlar, hepsi güle güle kazasız belasız kullansınlar. Başarılı bir pazarlama tekniği ile Renault bu araçları peynir ekmek gibi satacak anlaşılan.
Ama ben bu araçları bu kadar tutkuyla sevecek hatta üzerine bu kadar çok konuşacak birşey bulamıyorum. Bu aracın sınıfı 4x4 sistemi bulunsa da bulunmasa da crossover'dir. Ama kalkıp da kimse Duster ile 4x4 karşılaştırması yapmasın. Şehirde kullanmak için ikinci el olmak kaydıyla 4x2 AC, ABS ve SRS'li versiyonunu düşünebilirim o kadar.

Ben crossoverlari severim, şehirde şehir dışında uzun yolda, dağda bayırda yaylaya giderken kullanabilirsin, kayalara tırmanamaz off road yarışına giremezsin ayrı konu.
Hal böyle iken bile dacia duster'ın hoşuma giden bir yanını göremedim.

Zevkler ve renkler illaki tartışılmaz. Ama şu bir gerçek ki Duster dışında fiyat, vergi ve yakıt performansı yönünden sıfır 4x4 şu anda piyasada yok. Beğenen alır beğenmeyen gidip bu fiyatlara 2.el başka araçlar alır. Bunu anlamak için marka taraftarı olmak gerekmez. Ha şunu da tekrar söyleyeyim, 4x4 hangi araç olursa olsun her zaman 4x2'den iyidir. Hele de yakıtı az ise. Kalkıp da 4x4 Duster'ı küçümsemek at gözlüğü takmaya benzer. Gidip o zaman Land Cruiser alın, XJ alın, L 200 alın, inanın kimse karşı çıkmaz size. Mutlu mutlu gezersiniz yollarda, dağlarda eminim.

30 bin lira cıvarı sıfır suzuki jimny var. Dağa taşa çamura heryere gelir. Gerçek 4x4, crossover da değil. Yani bu fiyata gerçek 4x4 olmadığı doğru değil daha ucuzu da var. Gerçek 4x4 leri crossover gibi rahat kullanamayabilirsiniz şehir içinde manevra kabiliyeti sıkıntı olabilir o ayrı konu.

olasiliksiz' Alıntı:
30 bin lira cıvarı sıfır suzuki jimny var. Dağa taşa çamura heryere gelir. Gerçek 4x4, crossover da değil. Yani bu fiyata gerçek 4x4 olmadığı doğru değil daha ucuzu da var. Gerçek 4x4 leri crossover gibi rahat kullanamayabilirsiniz şehir içinde manevra kabiliyeti sıkıntı olabilir o ayrı konu.

Arkadaşım merak etme 1 seneye yakın 2006 model Jimny kullandım, Jimny'yi iyi tanıyorum. Bu fiyata vergisi ve az yakıtı olan (Diesel) Sıfır 4x4 araç yok şu anda (İyi araştırmanı tavsiye ederim). Jimny 30bin lira civarı ama benzinli ve yakıtı fazla, bagajı ve içi küçük. Şimdi Niva da vardır dersin ama maalesef onun da yakıtı fazla. 1 sene Niva kullanmış biri olarak 4x4 araçları iyi tanıdığımı söyleyebilirim. Ha bir de şu var herkes Duster almak zorunda değil o bir gerçek, nasıl ki arazi de Land Cruiser veya ZJ vs. ne kadar iyi olduğu halde piyasada kullanıcı sayısı belli ise, 4x4 olup Offroad aracı olmayan 4x4'lerin de sayısı bellidir. Araç satış rakamlarına baktığında ne tür 4x4 ler satılıyor belli oluyor. Eğer aksi bir durum olsaydı piyasa Sorento, Santa Fe, Captiva, Qashqai tarzı 4x4 araçlarla dolmazdı. Herkez LAnd Rover binerdi, Land Cruiser binerdi.

Bu da kaynak olsun

wgp5hx.jpg

olasiliksiz' Alıntı:
duster dizel ve bennzinli 1.6 yakıt tüketimleri jimnyden çok ekonomik içi ve bagajıda gayet geniş

Hem 110bg gücü olsun, hem 240Nm torku olsun, hem 100km'de 5,6lt dizel yaksın, Hem 5 Kapılı olsun, hem 443lt'lik bagajı olsun, hem yıllık vergisi 600Tl olsun, hem 4x4 olsun, hem de 3+2 Yıl Garantisi olsun... Daha ne olsun :D

Mudanya'dan selamlar...

Daha ne mi olsun, biraz da kalitesi güven versin ki dağın başında in cin top oynayan cep telefonu bile çekmeyen biryerde yolda kalmayacağımı bileyim.

olasiliksiz' Alıntı:
Daha ne mi olsun, biraz da kalitesi güven versin ki dağın başında in cin top oynayan cep telefonu bile çekmeyen biryerde yolda kalmayacağımı bileyim.

Kaliteden kastettiğin kokpit plastiği ise kalite ve güven anlayışın da eksiklikler var gibi. Araç da ABS, 4 Hava yastığı, ESP, ASR, Aktif Gergili Emniyet Kemerleri var daha ne olsun. Gidip de boş olanını alma sen de kardeşim. Dağın başında kalmış Renault grubu araç görürsen benden selam söyle, kalsa bile her usta Renault'tan anlar. ama ben dağda kalmış 2007 Suzuki Grand Vitara Diesel araç gördüm, aracın motoru o kadar karışık ki Yakıt filtresini bile sökemedik. Çekiciyi saatlerce bekledik. Grand Vitara kötüdür anlamına gelmez bu. Şöyle ki Duster almadan önce 2007 model Dizel bir tane alacaktım yakıt ve vergi fazlalığı yüzünden almadım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR