Neden Dacia Duster?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,811
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 521,214
Ynt: Neden Dacia Duster?

Tempus' Alıntı:
aman yazık edersin :smiley: dusteri vs boşver şu an discovery 4 yada freelander 2 filan gibi araçları bile alıp 2011 bizim girdiğimiz yerlere soksan her off roaddan çıkınca en az 2000-3000 tl servis parası verirsin :smiley:

Aynen öyle ;D ;D Kırıp dökmeden gezelim servise gitmeyelim ;D Gerçi 3 yıl garantisi var belki 5 yıla çıkartırım. Artık o zaman Duster ne kadar kırılırsa kırılsın garanti öder, kaskosu da var, oh ne ala ;D ;D ;D

Etiketler

Kardeş hayırlı olsun be de bekliyorum temmuz sonuna kadar gelir dediler Kim ne derse desin akıllı karar verdiğimizi düşünüyorum . Logan aldığımdada aynı olumsuz yorumlar yapılmıştı ama 17.250 ye aldığım loganımı 4.5 yıl sonra 66000 km de 14.250 ye geriye alıyorlar ne elimde patladı ne de satamama gibi bir sorunum oldu. önyargıları bırakıp içimize sinen aracı almak en mantıklısı.

kahraman1520' Alıntı:
Kardeş hayırlı olsun be de bekliyorum temmuz sonuna kadar gelir dediler Kim ne derse desin akıllı karar verdiğimizi düşünüyorum . Logan aldığımdada aynı olumsuz yorumlar yapılmıştı ama 17.250 ye aldığım loganımı 4.5 yıl sonra 66000 km de 14.250 ye geriye alıyorlar ne elimde patladı ne de satamama gibi bir sorunum oldu. önyargıları bırakıp içimize sinen aracı almak en mantıklısı.

Teşekkür ediyorum, Doğru karar verdiğimi düşünüyorum, Çok araştırıp inceledim bu aracı. Duster 4x4 Diesel uzun zamandır aradığım özellikleri üzerinde barındırdığı için olumlu karar vermemde çok etkili oldu. Size de hayırlı olsun, inşallah güzel, keyifli ve sorunsuz bir şekilde gezilerde kullanırız. Kazasız belasız kullanmamız dileğiyle...

olcaykarakaya' Alıntı:
Ümit bey yeni aracınız hayırlı olsun.
Araç elinize geçince yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
Dusterın 4x4 olanının bagaj hacmi kendi verilerine göre 4x2 olandan 70 litre kadar daha az.Ben 4x2 sini gördüm ve inceledim.Bagaj hacmi tatminkar gedi. 4x4 olanın bagaj kapasitesinin daha az olması sıkıntı yaratıp yaratmadığı konusunda da yorum yaparsanız sevinirim.

Merhaba Olcay Bey,

4x2 Duster'in Bagaj Kapasitesi: min: 475 max: 1636

4x4 Duster'ın Bagaj Kapasitesi: min: 443 max: 1604

32 lt fark herhalde çok fazla olmasa gerek :smiley:

dusterteknik.jpg

Kaynak: http://www.dacia.de/dacia_duster_technische_daten.php

Örnek Bagaj Resimleri:

dacia-duster-16-16v-2010-491_26.jpg

dacia-duster-16-16v-2010-491_27.jpg

dacia-duster-16-16v-2010-491_28.jpg

araç artıları ve eksileriyle güzel biraracabenziyor kangoyu servise götürdüğümde biraz inceledim sıfırı bile bana ikinci el izlenimi verdi içime sinmedi buradan yazdıklarınızı takipederken kangoyla takasmı yapsamdiye dünmüştüm ama 4x4 olupta salıncakların tek olması hiç hoşuma gitmedi altıda öyle çokta yüksek değil 2 sigaraboyunda tek çeker alacaklara öneririm ama 4x4 araç biraz 4x4 gibi olmalı doğan görünümlü şahin gibideğil alanada almayanada hayırlı olsun

st' Alıntı:
araç artıları ve eksileriyle güzel biraracabenziyor kangoyu servise götürdüğümde biraz inceledim sıfırı bile bana ikinci el izlenimi verdi içime sinmedi buradan yazdıklarınızı takipederken kangoyla takasmı yapsamdiye dünmüştüm ama 4x4 olupta salıncakların tek olması hiç hoşuma gitmedi altıda öyle çokta yüksek değil 2 sigaraboyunda tek çeker alacaklara öneririm ama 4x4 araç biraz 4x4 gibi olmalı doğan görünümlü şahin gibideğil alanada almayanada hayırlı olsun

4x4 Duster'lar 4x2 lerden farklı özelliklere sahiptir. Sizin bayide baktığınız 4x2'dir. 4x4 Duster'ın yerden yüksekliği 210mm'dir. 4x2 Duster'ın yerden yüksekliği 200mm'dir. Diğer bir kaç araçtan size örnek vereyim de yeterli olup olmadığını anlarsınız. Suzuki Jimny 190mm, Suzuki Grand Vitara 200mm. Umarım örnekler yeterli olmuştur. Ayrıca tek salıncaktan kastettiğiniz süspansiyonlar ise 4x4 olan Duster'ların önleri ve arkaları bağımsız süspansiyondur. Araç hakkında doğru bilgi için internette ve bu forumda yeterli bilgi mevcuttur. 4x2 ile 4x4 arasında fark olduğunu tekrar belirteyim.

dacia-duster-16-16v-2010-495_3.jpg

Cuma günü adana yusuf baysal da 4x2 85 hp dcı olanının deneme sürüşünü yaptım. şehiriçinde ve otobanda olmak üzere size izlenimlerimi aktarayım.ilk başta görüş açısı mükemmel. otobanda max 161 km gördü 5. viteste bastığım halde 161 i geçemedi. motor max güçte gürültülü çalışıyor.ama şehir içinde dizel olduğunu hissettirmiyor. Ağır bir araba hissi veriyor 1180 kilo diyorlar ama yola sağlam basıyor. klima çalıştığı halde gaza basınca tepkiyi çok çabuk veriyor. iç dizaynı loganla aynı ama biraz daha özen gösterilmiş.max hızda araç içinde hızı hissettirmiyor. loganda 175 km hızda ailem gözümün önüne geliyordu ama dusterde gayet rahattım. ayrıca bu araba tutmaz diye kaygılanmayada gerek yok önümüzde ki günlerde bayiye gelecek olan 11 adet dusterin tamamı satılmış ve kaporaları yatırılmış ellerinde duster yok. bayi dacia yı orta sınıf kullanırdı dustere birçok doktor ve mühendis gibi maddi yönden üst sınıf insanların ilgilendiğini söyledi. demekki onlarda farketmiş 80 bin veripte birçok özelliğini kullanmadıklarını. kısacası araba ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte araca olumsuz gözle bakanlar almazlar olup biter.

2 gün önce silvriden istanbul istikametine doğru tem den geldim sabit 145 le geldim . Dacia duster da hic bir sarsıntı yoktu hava rüzgarlı olmasına rağmen savrulmada yoktu . en düşük 120 en yüsek 145 le kullandım . Yol tutuşu çıok iyiyidi . Bu kadarını ben bile beklemiyordum . 145 in üzerine çıkmayı ise hic denemedim .

salıncak sistemleri çok zayıf göründü bana, asfaltta sorun çıkartmaz ama arazi kullanımında çok can sıkar , suzukilerin bile salıncak sistemleri daha etli

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,516
Kayıtlı Üye Sayımız
172,175
Kaydolan Son Üyemiz
disciyolda

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR