Motokaravan Ruhsatta Yolcu Sayisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 537
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 159,636
.

Benim de söylediklerim ayni zaten.
Bilmem neden tekrar etmek ihtiyacı hissettiniz ?

Etiketler

O kadar çok Cimer başvurusu yaptımki, konuya cevap verenlerin çoğunun yaptığı konuyu geçiştirmek. Şimdiden verilen yanıtların başka adreslere yönlendireleceğini , basit ve tek bir soru sorduğumuz halde anlamsız cevaplar verileceğini görür gibiyim.. Ben de sizinle göndermeye ve paylaşmaya devam edeceğim umarım hepimizi sevindirecek bir gelişmeye ulaşırız.

Cimer başvurusunda istek yazılarak , mevcut durum ve uygulama ile ilgili teknik durum, alt tarafta bulunan ekler kısmından bir dosya olarak da iletilebilir.

.

Sevgili @janberkaydemir ,
aslında benim beklentim de sizinkinden farklı değil. Bizi sevindirecek dediğiniz gelişmeye, hemen ulaşılacağını sanmıyorum. Zaten bu güne kadar alınan cevaplarda şekil olarak prosedüre uyulduğu izlenimi verilmeye çalışılsa bile, ruhen eski bürokrasi anlayışının devam ettiği görülmekte. Bence çağdaş bir bürokrasiye, böyle ikircikli bir durum arkasına saklanmak yakışmıyor..
Yanılmak, vatandaşın olduğu kadar, devletin de hakkı..

Fakat bilmem fark ettiniz mi ? Biz şu an dilekçemizin toplu karakteriyle bile kazançlı duruma geçmiş bulunuyoruz. Bildiğim kadarıyla bu güne kadar dernekler hariçinde bu konularda hiçbir toplu (?) hareket olmamışdı.

Artık karavancılar soyut değil, somut bir topluluk !

Hem onların, hem de daha önemlisi kendi gözlerimizde...
Bence bizim karavancılar da artık, her çeşit arızada giyilecek sarı yelekleri olması gerektiğini düşünmeye başladılar..
Buyurun, Petition’da güne 122 katılımcı ile başlıyoruz..
.

...
Hareketin devamı için de düşündüklerimiz var.
Ama herşey sırasıyla..

.

Son düzenleme:

.

@bartek ’in konuyu mediyal alana kaydırmak için, Hürriyet yazarı Emre Özpeynirci’nin kazanılması hakkında bir önerisi vardı.

Bence vakit geçirmeden yasal çerçeve bilgilerini ve asıl hedefteki adresi de vererek, kendisini hareketimizden etraflıca haberdar etmeliyiz.
Gönderilecek e-postaya telefonla da dikkatini çekerek önümüzdeki birkaç gün içinde uygun gördüğü bir yazının yazılmasına önayak olmak, faydamıza olmalı ?

Bence bu işi Gezenbilir’in üzerine alması hareketin resmiyeti açısından da daha uygun..

Twitter’de 12,000 in üzerinde takipçisi var. Oradan da ulaşmak olanaklı.

Bilmem daha ne istenir ki ?

...
Hepimiz hepimizin bu başlıktaki önerilerini lütfen hızlı okumayalım..

.

Son düzenleme:

@janberkaydemir

Münferit başvurularda ,bahsettiğiniz gibi baştan savma yanıtlar gelebilir.Fakat yüzlerce başvuruya tek tek boş yanıt verme yerine resmiyete dökülmüş hali ile olumlu bir sonuç kısa zamanda olmasa bile alırız gibi geliyor bana.

@EvliyaCelebi2
Fransız'larda "sarı yelekliler" varsa,bizde de ata sözlerimiz var,mesela "Bir elin nesi var ,iki elin sesi var" gibi yada " Birlikten kuvvet doğar" gibi.. değer verecek yada örnek alınacak çok şeyler var .

.

Türkiye’de saatler 12:07 yi gösteriyor.
Sayımız 200 ü geçti.

Yeni hedef 500..

Son düzenleme:

257 yi bulduğunu , nerden görüyorsunuz
.

Başvuruya başlangıç sayfasında gördüğünüz Gezenbilir yazısının hemen sağ üst yanına bakabilirsiniz Süleyman bey.
Resmini yukarıda koymuştum.

263
Sabahın iki mislini çoktan geçtik ve hava daha kararmadı...

Binleri geçersek TSE’nin imajı sahneye çıkacak sanırım.
O zaman da onun nasıl kıvırtacağını görmek isterdim...

.

Son düzenleme:

Önümüzdeki günlerde 162 bin üyeye mailing yapılacak.

„TSE'nin karavan dönüşümü sırasında yaşam bölümü koltuk düzenine çıkardığı zorlukları aşmak için desteklerinizi bekliyoruz...“ çağrısı da 16 Aralığa kadar devam edecek.

Ilk defa petition imzalayacaklardan, ad, soyad ve email adresi istendiği için olabilecek tereddütleri nasıl giderebiliriz? Cimer’e başvuruyu desteklemek için başlatılan bu kampanya ya imza atmanın bir sorumluğu olmadığını tekrarlamak faydalı olabilir.
Kampanyayı İmzala

.

TSE’nin bu güne kadar aşağıdaki sayfayı hem sıkça sorulan sorular deyip ama arkasından boş bırakmasını anlamak zor.

.