Motokaravan Olarak VW Grubu Araçlar Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan warsoul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 434
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 246,503
Ynt: Motokaravan Olarak VW Grubu Araçlar Hakkında Herşey

dejavu' Alıntı:
T3 Westfalia 1600 cc Arkadaşlar bu araç hakında bana bilgi verebilecek arkadaşlarımız varsa lütfen yardımcı olabilirmi almak istiyorum ama t2 lermi yoksa t3 mü karar veremedim sanıyorum ikiside aynı tip motoru kullanıyor

yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim

saygılarımla
T2 ve T3 motor olarak çok farklıdır...T2ler istisnasız hava soğutmalıdır..T3 ler ise suludur (80 li senelerin başında bazı istisnalar hariç) ..T3 ler yanılmıyorsam 82 yada 83 den sonra tamamen dizeldir...
2 senelik T3 kullanıcısı olarak tek soyleyebileceğim 1600 motorun o kasaya biraz hafif geldiği...ben bundan memnunum, bir rahatsızlığım yok...

Etiketler

Hocam,
Ben bir westfalia buldum 80 model lakın hava soğutmalı oldugunu oldugunu söylediler yani bildiğimiz vw kaplumbağnın motoruyla aynımı görüntü olarak bunu çok merak ediyorum benimle paylaşırsanız bu bilgiyi sevinirim. Diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim vermiş olduklar linkleride detaylı olarak inceleceğim

saygılarımla,
Guven

osak' Alıntı:
T2 ve T3 motor olarak çok farklıdır...T2ler istisnasız hava soğutmalıdır..T3 ler ise suludur (80 li senelerin başında bazı istisnalar hariç) ..T3 ler yanılmıyorsam 82 yada 83 den sonra tamamen dizeldir...
2 senelik T3 kullanıcısı olarak tek soyleyebileceğim 1600 motorun o kasaya biraz hafif geldiği...ben bundan memnunum, bir rahatsızlığım yok...

Hayir degil tabiiki. Cift karburatorlu olmali sizinki. Belki de enjeksiyonlu ve benzinli. Gaz baglayabilir ama ruhsata isletemezsiniz. En basit motorlardan. Bu sebeble bir avantaj. Bakimi tam olursa hararet yapmaz merak etmeyin. Fotograflari varsa tecrubelerimizle belki daha cok yararli oluruz.
T2 ve t3lerin parca problemi yok. Her turlu parcayi bulabiliyorsunuz. Motorla ilgili bir sıkıntı yasamazsiniz.
Ama Omer'in dedigini duyuyorum hep. Benim t3te 1,9 97 golf motoru var bilemiyorum ama 1,6cilar cekiste sorun var diyorlar. Ben emin degilim. Ne zaman gorsem onlari canavar gibi gidiyorlar. Ayni yollarda hic hissetmedim cekislerindeki problemi. Mesela dun kopru girisinde bir pejo moto karavan gordum. Adamcagiz rampada 40lara dustu. Bu tip bir cekissizlik durumu kesinlikle t3lerde yoktur bilginize.

Hocam ;

Verdiğiniz bilgilere çok teşekkür ederim

Saygılarımla
Guven

insel' Alıntı:
Hayir degil tabiiki. Cift karburatorlu olmali sizinki. Belki de enjeksiyonlu ve benzinli. Gaz baglayabilir ama ruhsata isletemezsiniz. En basit motorlardan. Bu sebeble bir avantaj. Bakimi tam olursa hararet yapmaz merak etmeyin. Fotograflari varsa tecrubelerimizle belki daha cok yararli oluruz.
T2 ve t3lerin parca problemi yok. Her turlu parcayi bulabiliyorsunuz. Motorla ilgili bir sıkıntı yasamazsiniz.
Ama Omer'in dedigini duyuyorum hep. Benim t3te 1,9 97 golf motoru var bilemiyorum ama 1,6cilar cekiste sorun var diyorlar. Ben emin degilim. Ne zaman gorsem onlari canavar gibi gidiyorlar. Ayni yollarda hic hissetmedim cekislerindeki problemi. Mesela dun kopru girisinde bir pejo moto karavan gordum. Adamcagiz rampada 40lara dustu. Bu tip bir cekissizlik durumu kesinlikle t3lerde yoktur bilginize.

iki hafta önce içini kamper olarak donatıp kullanmak üzere uzun süredir hayallerimizi süsleyen bir Transporter T4 2,4 dizel araç aldım.

Motor yağı olarak ne kullanmalıyım ?
Mazot filtresi olarak ne kullanmalıyım ?
Araç ile ilgili öneri / dikkat edilmesi gereken yerler nelerdir ?
Bakıma götürebileceğim, gerçekten bilgili, araç ile ilgilenecek fiyatları el yapmayan bir usta veya servis öneriniz olur mu ?

Teşekkürler.

pancarmotorcu' Alıntı:
bende şu an 2001 t4 var yakıt olark 210 tl ye 900 km şehir içinde yakıyor performansı çok iyi 5 silindir turbosuz model

merhaba, vw t2'nin çekme kapasitesi nedir, 1600 cc ve 2000 cc benzinli hava soğutmalı motorlar ne kadar römork çekebilir?

Selamlar,

T4'ün e-broşürünü arıyorum her yerde fakat bulamıyorum. Benim gibi arşivci olan bir abim link verirse ya da mail atarsa sevinirim.

Saygılar.

Yusuf merhaba çoktandır görünmüyorsun neler yaptın,hayırdır yoksa transporter karavanmı düşünüyorsun bu arada bahsettiğin bir belgemi nasıl birşey açıklarsan belki yardımcı oluruz,olmadı WV Türkiye ithalatcısı firmadanda alabilirsin mail atarak bilgi alabilirsin.

yaybek' Alıntı:
Yusuf merhaba çoktandır görünmüyorsun neler yaptın,hayırdır yoksa transporter karavanmı düşünüyorsun bu arada bahsettiğin bir belgemi nasıl birşey açıklarsan belki yardımcı oluruz,olmadı WV Türkiye ithalatcısı firmadanda alabilirsin mail atarak bilgi alabilirsin.

Yusuf abi bazı sıkıntılar vardı, okulu bıraktım, yeni okula başladım. O yüzden benim hayal şimdilik biraz daha ertelendi maalesef.

Karavana dönüştürülebilecek bütün araçların broşürlerini topluyorum. Bu kapsamda bulabilirsem T4 kasa Transporter'ı da ekleyeceğim arşivime.

Yusuf abi aradığım şey bir belge evet. Mesela şu anki kasası için olanı şurda. http://ticariarac.vw.com.tr/modeller/transporter/yenitrbrosur.pdf

Selam Yusuf

Tahmin ediyorum buradaki eski kataloglar senin ve bir çok VW meraklısının ilgisini çekecektir.
VW T1, T2, T3, T4 kasa araçların o yıllardaki katalogları - broşürlerinin bir arşivi, emek verenin ellerine sağlık gerçekten.
http://www.vwpix.org/archiv/index_en.htm

Site ilk başta biraz karışık gelebilir ama gerçekten çok detaylı hazırlanmış. Ticari araçlar, binek araçlar, camper versiyonları... vb.

orion' Alıntı:
Selam Yusuf

Tahmin ediyorum buradaki eski kataloglar senin ve bir çok VW meraklısının ilgisini çekecektir.
VW T1, T2, T3, T4 kasa araçların o yıllardaki katalogları - broşürlerinin bir arşivi, emek verenin ellerine sağlık gerçekten.
http://www.vwpix.org/archiv/index_en.htm

Site ilk başta biraz karışık gelebilir ama gerçekten çok detaylı hazırlanmış. Ticari araçlar, binek araçlar, camper versiyonları... vb.

Çok teşekkür ederim Volkan Bey.

Gerçekten çok ilgi çekici benim açımdan. Emeği geçenlere teşekkürler.

Saygılar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-karavan-satilik-vw-t2-westfalia-tavan-ve-ekipmanlari-29857818/detay?

29857818nno.jpg

Meraklısına... ;)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-hobi-oyuncak-maket-die-cast-model-die-cast-model-1-43-vw-t5-california-karavan-gri-bedava-kargo-35491959/detay?

35491959k5r.jpg

3549195992z.jpg

354919592ph.jpg

Volkswagen T4-T5-T6 CAMPER RESİMLERİNİ BURADA TOPLAYALIM.ÖZELLİKLE 4X4 SYNCRO-4 MOTİON ARAÇLARI BURADA TOPLAYALIM

55 master large

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,265
Kaydolan Son Üyemiz
handyman.

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR