Motokaravan Olarak VW Grubu Araçlar Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan warsoul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 434
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 243,237
Ynt: Motokaravan Olarak VW Grubu Araçlar Hakkında Herşey

erdenbay teşekkürler,
almanyadan tavanı getirmek veya getirtmek, benim alacağım aracın üstüne montesi ve iç yapımı için herhalde, bursa ya gidip hem orda tam bir fiyat çıkartmak hemde malzemeleri tam belirlemek gerekiyor. anladığım kadarıyla bu işler 8-10 bin liralara çıkıyor, hazır yüksek tavan bulmak daha cazip gözüküyor...
m.ali

Etiketler

Sayın mali,
T4 kullanıcısı olarak 2.5 TDİ güçlü ve uzun ömürlü motoru ile kullanıcısını üzmeyen bir araçtır.
Açılır tavan için İmaj Karavan ve Ankara'da Erdal Oto Döşeme firması ile görüşmenizi
ve uygulama yaptıkları araçlar için referans almanızıda öneririm.
Levent

güngör' Alıntı:
Sayın mali,
T4 kullanıcısı olarak 2.5 TDİ güçlü ve uzun ömürlü motoru ile kullanıcısını üzmeyen bir araçtır.
Açılır tavan için İmaj Karavan ve Ankara'da Erdal Oto Döşeme firması ile görüşmenizi
ve uygulama yaptıkları araçlar için referans almanızıda öneririm.
Levent

M.Ali Bey

Levent abi dikkatli ve çok bilinçli bir kullanıcıdır. Tavsiyelerine önem vermek lazım derim ben.

teşekkür ederim, daha öncede yazmıştım, ben t3 karavan kullanmıştım, meknik bir araçtı, şimdiki araçlar daha komplike ve elektronik bir sürü artısı var tabii, 2.4 ile 2.5 arasında da böyle bir fark olduğu için 2.4 demiştim, parça, bakım ve aracın yürür maliyeti ne kadar düşükse tabi ki onu tercih etmek istiyorum. yürürü pahalı araçlarda kullandım, sonrası zor oluyor, seyehat maliyeti ve yollarda problem yaşamayacak bir araç ideal olur...
m.ali

Sayın Mali o zaman size 2.4 Transporter derim yalnız 1-2 lira fazla verip düşük km.li ve temiz olanı alın rahat edersiniz,ben ön takımlarını kendim alıp komple yenilemiştim en az renault,tofaş kadar ucuza mal olmuştu ;)

sn yaybek
evet aslında subat mart gibi alabileceğim ama şimdiden bakıyorum, teşekkürler

T3'ü Limuzin-Camper yapmaya kanuni bir engel varmı acaba.??

VW limuzin

Bir transportere sığamadınız da aracı çeke çeke ne hale getirdiniz ;D ;D ;D gerçekten süper olur. pek bilgim yok ama hani otosan ford taunus çıkarıyodu ya ben onlardan bir tane kesip ,gümrükten müşterimin satın aldığı aynı tip ama tek kapı aracı ben 4 parçaya bölüp 4 kapı haline getirmiştim fakat ruhsat işlemlerini nasıl yaptılar hiç bilmiyorum ama ruhsat çıkıtığını çok iyi biliyorum ayrıca yanlış iş yapacak kişi değildi ve bu aracı keyfi yaptırmıştı bana.araç bitincede bagaj yazısına 2.8 olan aracın orjinal motor gücünü yazmayıp 1.6 otosan yazısı yapıştırmıştı. yolda bazıları mecburen kendisini çeviriyordu bu nasıl bir makine diye.. kısaca 2 kapı araç tarafımdan parçalara bölünerek 4 kapı olarak onarıldı ve 10 yıl daha gençleşmişti...

VW limuzin resmine bakınca eski bir anım aklıma geldi. TIR ile hangi yöremizde hatırlayamadığım yolda giderken.Solladığım bir Hacı muratın(MURAT 124) arkasındaki yazıyı görünce ister istemez gülümsemiş,onada uzun soluklu bir korna çalmıştım. Arkasında ''KIZMA ABİSİ BÜYÜYÜNCE TIR OLACAK'' yazıyordu.
Bu resime bakıncada VW orta yaşa gelince bu hale gelmiş,biraz daha büyüyünce her halde TIR olacak diye geçti içimden. Her model ve marka TIR kullandım ama VW markasını hiç kullanmamıştım. Her halde zevkli olurdu şaşkın bakışlar arasında yollarda olmak.

atiladi' Alıntı:
T3'ü Limuzin-Camper yapmaya kanuni bir engel varmı acaba.??

Bu fotoğraf gerçek mi acaba?
Eğer öyleyse öndeki sürgülü kapı kullanılmıyor demektir, çünkü ön sürgülü kapının dış taraftaki sürgüsü yok.
Yani aracın manevra kabiliyetini ciddi biçimde etkilemiş olsa da bir denemek isterdim.
Acaba 12 m3 Ducato-Jumper tipi camperlardan daha mı kötü bir manevra kabiliyet olur ki?

Bu aralar Cem detayları kaçırmaya başladı, ama Volkan açık kapatıyor...

Volkan hakikaten benimde dikkatimi çekmeyen noktaları görmüş,
Cem'i aratmayacak ;D

"Yani anlayamıyorum, göz göre göre nasıl yalan söylenir. Birincisi araç ruhsatta karavansa içi karavan donanımlı değil. İkincisi de ruhsatta 8 kişilikse aracın içinde 7 kişilik koltuk var.
Bu durumda nasıl oluyor da muayeneden geçiyor? Hoplayarak geçiyor heralde
Ayrıca motora ait fotoğraf şu anki motora ait fotoğrafsa bu motor 1.6 lt orjinal dizel motorun ta kendisi. Demekki araç ruhsatta 1.9 olarak kayıtlı fakat üstündeki aslında 1.6 motor. Belki rektefiye görmüş yenilenmiş olabilir, orasını bilemeyiz tabi
Ya ifadede bir yanlışlık var, ya da bir yalan..."
Orion-Volkan arkadaşımızın bu satırlarını satılık karavanları tartışalım bölümünden buraya taşıdım, çünkü daha önce bir kaç kere daha transpoter araçların ruhsatta yazandan farklı motorlarla satılmaya çalışıldığını duymuştum. Aracı alan kişi uyanmazsa bu şekilde aracı okutmaya çalışıyorlarmış. Ben tabii ki araç motorlarını ayırt edecek kadar bilgili değilim. Bu transporter motorları sanırım çok pahalı bu yüzden uyanık satıcılar bu tür numaralara baş vuruyor.Ben alacağım aracı servisine götürüp expertiz yaptırarak ancak bilgi sahibi olabiliyorum...

Haşmet bey motordan çokca usta bile anlamıyor nerede kalmış biz anlayalım adamlar öyle üçkağıtlar yapıyorlarki anlamak mümkün olmuyor en iyisi dediğiniz gibi bir ustaya götürmek ben son zamanlarda bu araba konusunda bayağı sıkıntı yaşadım satıcılara artık inanasım kalmadı insanlar çok rahat hiç sıkılmadan yalan konuşuyorlar hatta yemin ediyorlar en iyisi servise baktırmak sonradan dövünmek çok fayda vermiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,166
Kaydolan Son Üyemiz
8vykwt37

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR