Land Cruiser Yükseltme Kiti

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Felice Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 84
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,601
Ynt: Land Cruiser Yükseltme Kiti

www.rockyroad.com

Adamlar benden resim istemişlerdi,yükseltme kiti kısmına koymuşlar.Meşhur olmuşum. ;D

Etiketler

Ben bu sayfayı şansa bulmuştum..Daha Tuğsan'ı tanımadan arabasını bu adamların sayfasında görünce hem şaşırmış hemde gururlanmıştım. '' Hep biz mi adamların modifiye araçlarına mı bakacağız bizim de araçlarımız var diye''...:smiley:

Arkadaşlar teşekkürler,aslında ben adamlara çok farklı resimler yollamıştım,bu ikisini koymuşlar.Bu arada ilk resimde aracı yeni aldığımda taktığım 285/75/16 MT lastikler var.Daha araca yükseltme kiti takmamıştım.Merak edenler olursa diye söyliyim sürtme yapmıyordu.Sadece 1 kez çok eğimli çapraz geçişde direksiyonu tam sağ yaptığımda,amortisörün oradaki plastiğe hafif deymişti okadar.

Tuğsan selam .Şu an da kullandığın lastik ebadı aynı mı? sanırım cooper STT almıştın...bir de bu yükseltme kitini taktıktan sonra fren hortumlarını nasıl halletin.buradan mı temin ettin yoksa onları da yurtdışından mı getirdin

Lastik ebadım aynı,285/75/16.Şuan kullandığım 2 lift kitde,fren hortumlarını deiştirmeye gerek yok.Bu ölçülerin üstünde bir kit uygulaması yapılırsa,fren hortumları+şaft gibi bayaaa kapsamlı deyişiklik oluyor.O kitin yurtdışı fiyatıda 2.500 dolar zaten.İçinde yok yok yani.

Arkadaşlar selam.. Dün Taroto Tarkan'la görüştüm kendisi arkadaşım. Benim Toyota'ya yükseltme kitini internetten sipariş verip Ups vekaletli getireceğim falan deyince'' bana niye söylemedin gelen malların arasına koyardık'' dedi.Biliyorsunuz Tarkan Oldanemu'nun distribitörlüğünü aldı.
Getirirmisin deyince ''bana parça listesini ver, Avustralya Oldanemu'ya mail atayım.fiyatlandıralım 45 gün içinde paket elinde ''dedi....Bende Gezenbilirde Yükseltme kiti diye kıvranıyoruz dedim.Bize yardımcı olacak. getirmek isteyenler bana bildirsinler sayı belirleyelim,fiyat çıksın arzu edenler benim siparişle beraber yükseltme kitlerine kavuşsunlar...Fiyat olarak da Amerika fiyatından daha uygun fiyat olacağını söyledi....bize alacak kişi sayısı ve listeyi iletmek kaldı....Hepinizin bilgisine....

bende paylasmıstım forumda bu haberi.. tarkan beyin fiyatları amerikadan uygundu.. arb tamponda getiriyor..

Arkadaşlar yurt dışından getirtme konusunda işin içinden çıkamayacınca 2'' yükseltme konusunu aşağıdaki parçaları kullanarak yaptık,
hafta sonu araziye çıkacağım ve aracı daha iyi test edebileceğim şimdilik asfalt performasında sorun yok,
yinede OME nin TR ye geliş fiyatını merak etmiyor da değilim,

SDC10923

SDC10932

21haziran2009 2

Felice' Alıntı:
Arkadaşlar yurt dışından getirtme konusunda işin içinden çıkamayacınca 2'' yükseltme konusunu aşağıdaki parçaları kullanarak yaptık,
hafta sonu araziye çıkacağım ve aracı daha iyi test edebileceğim şimdilik asfalt performasında sorun yok,
yinede OME nin TR ye geliş fiyatını merak etmiyor da değilim,

OME de yükseltme sadece yay boyu ile yapılır. Bu tip bir parçada ise 5cm sbt yükseltme sözkonusu. OME'nin avantajı bu 5cm'i süspansiyon salınımı için kullanabilmek

Herkeze Merhaba;

Mesut abicim,öncelikle bu uygulamayı yaptığınız için size ve bu tarz uygulamaların ileride ne gibi olumsuz sonuçlar doğuracağı hakkında bilgi vereyim.

Bu tarz uygulamaları, yani amortisörün veya yayın altına veya üstüne konulan tornada yapılmış hiçbir güvencesi olmayan bu tarz parçaları şiddetle kınıyorum.Başka araç bölümlerinde de benzer uygulamaları defalarca gördüm fakat konu TOYOTA LC olunca artık kusura bakmayın kendimi daha fazla tutamıyacağım.

Bu boş,saçmasapan kimin ne akla hizmet çıkardığı belli olmayan hurafe uygulamaları görünce inanın çıldırıyorum.Bana söylermisiniz hangi üretici böyle bir uygulamayı sattığı kitlere koyuyor.

Yada araç birkaç santim sadece görüntü olarak yükselecek diye neden kendinizi+ailenizi ve kaza anında karşı tarafa olacakları düşünmüyorsunuz.

Böyle bir uygulamayı yaptıkdan sonra hele hele LC gibi 2,5 tonluk bir araçdaki ağırlık merkezinden tutun,standart olan bütün amortisör+yay+kollar+viraj demir+fren gibi birçok fonksiyon nasıl etkilenecek hiç düşünmedinizmi.

Yani fabrika üreticileri ve özel lisanslı modifiye aksesuar firmalarının mühendisleri bu işi bilmiyor,bizim sanayide kendini usta sanan birkaç kişimi bu işi biliyor diyorsunuz.

Bence lütfen sizlerden ricam,tekrar söylüyorum bırakın LC gibi bir araca, hiçbir araca belirtilen uygulamaların dışında yok başka yay,yok başka aracın amortisörü,yok get ,gibi fantazi uygulamalar yapmayın.Araç yoldan çıkdıkdan sonra,takla atııkdan sonra iş işden geçmiş olur.

Bu tarz uygulamaların daha ne gibi sonuçlar doğuracağını benim bu yazdıklarıma inanmıyarak ve gülerek bakıyorsanız gidin bu işi profesyönelce yapanlara sorun.

tugsan bey inanmamak soz konusu degil ama zararlarının ne olabilecegini acarmısınız?

Aracın ağırlık merkezi deyişecek.
Yaylarınız olması gerektiği gibi çalışmayacak.
Amortisörleriniz olması gerektiği gibi çalışmayacak.
Frenleriniz zayıflayacak(Ağırlık merkezinden dolayı)
Viraj demiriniz olması gerektiği gibi yani açısı değişti için çalışmayacak.
Latikleriniz yere tam basamıyacak.

Bunlar yeterlidir umarım.Yani yolda giderken virajda örneğin;Aaaaa bir bakmışsınızki aracın arkası yanınızda.Yada bu araç frene bastım durmadı.Yada arazide eğimli geçişlerde,aracın birtarafa olması gerektiğinden fazla kapanması veya açılmasından kaynaklanan taklalar.Yada civatacıdan tornada yaptığınız o saçma sapan parçaya taktığınız kaç ton yüke dayandığı belli olmayan somun ve civatanızın kırılıp,seyir esnasında fırladığını düşünüp neler olabileceğini hayal edin.

Arkadaşlar tekrar belirteyim.Ülkemizde özellikle bizim markada aksesuar sıkıntısı yaşanmakda bu doğru.Ama bu sıkıntı ASLA ve ASLA kendi başınıza veya kendini akıllı sanan birkaç canlı(çünkü insan olamazlar)tarafından yapılan fantazi aksesuarları takmayın.Ne siz üzülün nede başkasını üzün.

Başka araç bölümlerinde de farklı araçların yaylarını ve amortisörlerini kullanan arkadaşlarda bu hatalarından vazgeçsin.Fabrika ve kotalog değerleri tutmadığı sürece,hiçbir aracın parçı başka araca ASLA takılamaz.

tugsan75' Alıntı:
Herkeze Merhaba;

Mesut abicim,öncelikle bu uygulamayı yaptığınız için size ve bu tarz uygulamaların ileride ne gibi olumsuz sonuçlar doğuracağı hakkında bilgi vereyim.

Bu tarz uygulamaları, yani amortisörün veya yayın altına veya üstüne konulan tornada yapılmış hiçbir güvencesi olmayan bu tarz parçaları şiddetle kınıyorum.Başka araç bölümlerinde de benzer uygulamaları defalarca gördüm fakat konu TOYOTA LC olunca artık kusura bakmayın kendimi daha fazla tutamıyacağım.

Bu boş,saçmasapan kimin ne akla hizmet çıkardığı belli olmayan hurafe uygulamaları görünce inanın çıldırıyorum.Bana söylermisiniz hangi üretici böyle bir uygulamayı sattığı kitlere koyuyor.

Yada araç birkaç santim sadece görüntü olarak yükselecek diye neden kendinizi+ailenizi ve kaza anında karşı tarafa olacakları düşünmüyorsunuz.

Böyle bir uygulamayı yaptıkdan sonra hele hele LC gibi 2,5 tonluk bir araçdaki ağırlık merkezinden tutun,standart olan bütün amortisör+yay+kollar+viraj demir+fren gibi birçok fonksiyon nasıl etkilenecek hiç düşünmedinizmi.

Yani fabrika üreticileri ve özel lisanslı modifiye aksesuar firmalarının mühendisleri bu işi bilmiyor,bizim sanayide kendini usta sanan birkaç kişimi bu işi biliyor diyorsunuz.

Bence lütfen sizlerden ricam,tekrar söylüyorum bırakın LC gibi bir araca, hiçbir araca belirtilen uygulamaların dışında yok başka yay,yok başka aracın amortisörü,yok get ,gibi fantazi uygulamalar yapmayın.Araç yoldan çıkdıkdan sonra,takla atııkdan sonra iş işden geçmiş olur.

Bu tarz uygulamaların daha ne gibi sonuçlar doğuracağını benim bu yazdıklarıma inanmıyarak ve gülerek bakıyorsanız gidin bu işi profesyönelce yapanlara sorun.

hadi bakalım gelde çık işin içinden, bakalım nasıl toparlayacağız.............................

Tuğsancım birincisi bunu yapan arkadaşlar sanayide kendini usta sanan arkadaşlar değil bilakis işini bilen usta arkadaşlardır ve bu arkadaşaların asıl işide bu değildir, bu bağlamda istek tarafımdan yapılmıştır ve sorumluluk benimdir.

hiç bir yükseltme kitinde bu tip parçalara rastlamadım ancak bu işlemin yapılmasına karar verirken yine bu sitede bu uygulamayı yapmış arkadaşların çalışmalarını gördüm, okudum, sordum,
yine montaj işlemi sırasında gergi kolları, viraj demiri ve fren gibi fonsiyonların etkilenmelerini dikkate aldık, dediğim gibi aracı deniyorum, bu tip uygulamaları yapıpta kötü yanlarını bizzat yaşamış arkadaşlarım varsa onları da dinlemek isterim.

öte yandan OME kit temin etme konusunda hem Amerika hemde avrupa ile bir çok kez yazıştım, parçaları amerikada teslim alıp başka nakliye yolları ile getirmeyi araştırdım, TR de bunu getirtebilecek firma aradım, yurt dışı kargo şirketleri ile konuyu görüştüm hadi parayı geçtim diyelim ama gümrük işlemlerini geçemedim, (daha önce bahsi geçen kargo şirketinin benim adıma takip konusunu ilgili firma yapamayacağını beyan etti) tüm bunlara rağmen bu sabahki yazımdanda anlaşılacağı üzere OME den vazgeçmiş de değilim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR