Land Cruiser Yükseltme Kiti

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Felice Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 84
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,593
Ynt: Land Cruiser Yükseltme Kiti

Bu arada defender 110 kasanın yayları bızım arabalari 2 inç yukseltiyormuş. ha kim takar arabasina onu bilemem.

Etiketler

Mücahit ölçü tutsa bile ağırlıklar çok farklı. Bütün düzen bozulur :smiley:

çağlar' Alıntı:
ersun bey aslında LTR çok güzel amortisör ama biz normal düşünüyoruz.
çok teşekkür ederiz teklifiniz için.almanya daha cazip aslında kargo parası açısından.hareket planımızı belirleyelim yardım isteriz sizden..
ben bir araçta LTR ile 2" diğer araçta OME N73 ile 3" kullanıyorum. Sizin için LTR+2" biraz pahalı olsa da daha doğru. Sadece amortisörlerle ilgili sorununuz varsa garaja bir bakayım. Önceki amortisörleri LTR ler gelince çıkartmıştım.Yayları bir arkadaşıma verdim.

ersun bey selamlar.
sanırım tarık beyin amortisör ve yaya ihtiyacı vardı..şahsen benimkilerde sorun yok orjinali ama ben yükseltme kiti almalıyım.
ome 2 set alsam,,, siz ltr ile diğerlerinin(yine ome),, kullandığınız için bana artı ve eksilerini söyleyebilirmisiniz..(sertlik ,yumuşaklık,esneme vs..)(arazide ve uzun yolda gibi)..
ayrıca sizin alman sitesinde bu istediğimiz set varmıdır .var ise nasıl alabiliriz,aşağı yukarı toplam maliyet ne olur acaba.(gümrük işlemleri vs)
çok şey sordum kusura bakmayın.
saygılar

N73 (3") kit olan aracım 2500 Kg civarında. Arazide çok yavaş süratlerde çok esnek ve başarılı. Ama yol tutuşu LTR ye oranla daha kötü (orijinalden daha iyi)
LTR de tüp olduğu için daha uzun bir strok imkanı sağlıyor. Her iki sistemde de Caster Düzeltme kiti mutlaka olmalı. Direksiyon amortisörü ihtiyari. Almanyadaki bayi OME yi aslında Fransa'dan alıyor. Ama şahsen ben bir Fransızla hiçbir muhatap olmak istemiyorum. Nedense onlarla iyi tecrübelerim yok. LTR'nin fiyatı N73'ün neredeyse 4 katı yanlış hatırlamıyorsam. Sertliği ayarlanabilir. Ben yarış spesifikasyonunda yani 120 psi basınçta kullanıyorum. Size 80psi öneririm. Sadece yolda kullanacaksanız 40 psi. Benim 3 ton üzerindeki aracımda inanılmak bir yol tutuş var. Ama bazı küçük modifikasyonları sonradan kendim yaptım. Örneğin arka tarafta minik bir kol var. O kolu offroad sırasında sökebilirsiniz de ama bu takla riskini çok artırır. O yüzden ben o kolları da 5 cm uzattım. Bunun gibi. Kanun kadar zenginseniz bunları da boşverip yaklaşık 15-18 000 € lara Ohlins yarış amortisörleri de alabilirsiniz. Sonu yok bu işin. Ama sıraya dizersek :

N73 + 3" (Sadece Düşük Sürat OffRoad Kullanımı - Maksimum 2800 Kg seyir ağırlığı
LTR + 2" Optimum çözüm, biraz pahalı ama mükemmel yol tutuş (Kullanım şekliniz göre ayar)
Fox (Denemedim tahmin ediyorum)
Ohlins (Maksimum)

Bu arada ben şöyle bir yol izledim. Size de tavsiye ederim. Süspansiyonu en sona bırakın. Araca takacağınız herşeyi takın. Aracı her tekerlekte ayrı tartı olan bir sistemle tartın. Yayları bu hesaba göre seçin. Aracınızda neler olacağını bana söylerseniz ben sizin için peşinen hangisini seçmeniz gerektiğini söyleyebilirim. 80 kasaya isterseniz +1800 Kg yay bile var (savaşta jeneratör taşıyan araçlar için)

Ideal Süspansiyon Önerim (95+170 Lt depolu, roof rack, vinç tamponu ve demiri) olan dolu bir araç için
0850 OME #850 Coil Spring J8 - Front (Ön Yaylar)
Old Man Emu LTR Shock (Amortisörler)
OME Caster Kit CA 77B
Old Man Emu Steering Damper
0864 OME #864 Coil Spring J8 Rear-Constant +400kg
OME 662 Stone Flap Kit
Bu set Gümrük hariç 2000€ ları bulur. Bir de Gümrük'ten geçerken TSE amortisörlerden birini keseceğim diye tutturuyor.

çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim.
harika kit olmuş 2. mesajınız
evet üzerinde biraz düşünmeliyim ...
tekrar sağolun..

Arkadaşlar adresi italya olan bir siteden (adresi aşağıda) OME 2' medium yükseltme kiti için fiyat istedim,
gelen yazıda aşağıda belirtilen ilk kit ve fiyatı vardı, (+40mm MEDI)
daha sonra 2' in 58mm yükseltmesi gerektiğini kendilerine yazınca bu seferde aşağıda belirtilen ikinci kiti (+60mm MEDI 200kg) önerdiler,
ikisininde fiyatı aynıydı 896€ + vergi

konuya vakıf üstadlardan aşağıda belirtilen kit ler için yorum alabilirmiyiz?

çok selamlar,
Mesut
Ome1

Ome2

http://www.4technique.it/

Felice' Alıntı:
Arkadaşlar adresi italya olan bir siteden (adresi aşağıda) OME 2' medium yükseltme kiti için fiyat istedim,
gelen yazıda aşağıda belirtilen ilk kit ve fiyatı vardı, (+40mm MEDI)
daha sonra 2' in 58mm yükseltmesi gerektiğini kendilerine yazınca bu seferde aşağıda belirtilen ikinci kiti (+60mm MEDI 200kg) önerdiler,
ikisininde fiyatı aynıydı 896€ + vergi

konuya vakıf üstadlardan aşağıda belirtilen kit ler için yorum alabilirmiyiz?

çok selamlar,
Mesut
Ome1

Ome2

http://www.4technique.it/
Bu Listedeki malzemeler için fiyat doğrudur. Fark LTR ile N73/74 amortisörler arasında.
N73 ön ve N74 arka amortisörler LTR alamıyorsanız en iyi seçenek.
Arka aylara gelince 0863 +200 KG yay, 0864 +400Kg yay, 0860 Standart yay
Ön için 0851 standart yaydır. 0850 ise +110Kg yaydır.
2-3" inch kaldırdığınız için caster kiti mecburen alınmalı. OME'nin bu malı kalitesiz. Aynı burçlarda sorun bunlarda da var çabuk dağılıyor. Başka bir poliüretan burç üreticisi lazım.
trim'leri 10mm alırsanız fazladan 1 cm daha yükselmiş olur.
LTR alırsanız bu listeye stone flap'leri ekleyin ki taştar tüpe hasar vermesin.

Bir de eminim haberdar olduğunuz ekteki ürünler var. Belki faydası olur, kolaylıklar dilerim.

http://www.sleeoffroad.com/products/80_suspension.htm

sailor06' Alıntı:
Bir de eminim haberdar olduğunuz ekteki ürünler var. Belki faydası olur, kolaylıklar dilerim.

Gökhan paylaşım iin teşekkür ederim,

Tuğsan senin kit in amortisör ve yay kodlarını yazabilirsen çok yararlı olacaktır, birde kit in içinde başka neler vardı?

selamlar.
Mesut

sailor06' Alıntı:

Storchman diye bir video dolaşıyordu internet te. Orada 6" yükseltilmiş aracın nasıl olduğunu görebilirsiniz. Engelleri aşarken çok rahat ama o kadar fazla geri zıplıyor ki...Kontrol edilemiyor. Yo yo gibi olmuş :smiley:

Arkadaşlar bende yazan bilgileri aşağıda veriyorum.Şunu belirtmek isterim,Amerikadaki firma UPS ile çalışıyor.Siparişinizi verip,takip numaranızı alıyorsunuz.Sonra Türkiyadeki UPS e vekalet verince,kapınaza kadar getiriyor arkadaşlar.Ama başka yol izlemek isteyen varsa denesin.Ben bu yolla getirdim.Max 1ay sürdü.

2 EA 80 SERIES F/HD +20MM 87088035
2 EA 80 SERIES REAR/HD +20MM 87088035
1 EA OME FRONT CASTER KIT 87088099
2 EA TOYOTA 80 SERIES FRONTLONG TRAVE 87088035
1 EA 60/80 SERIES STEER 87089499

Tuğsan teşekkür ederim,

selamlar.
Mesut

tugsan75' Alıntı:
Arkadaşlar bende yazan bilgileri aşağıda veriyorum.Şunu belirtmek isterim,Amerikadaki firma UPS ile çalışıyor.Siparişinizi verip,takip numaranızı alıyorsunuz.Sonra Türkiyadeki UPS e vekalet verince,kapınaza kadar getiriyor arkadaşlar.Ama başka yol izlemek isteyen varsa denesin.Ben bu yolla getirdim.Max 1ay sürdü.

en güzel yolu bu gibi.sanırım bizde aynı yolu izliycez.

tugsan75' Alıntı:

Tuğsan hangi firma bu...web adresini verir misin?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR