Lada Niva'nın Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vosdost Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 169
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 144,997
Ynt: Lada Niva'nın Olumlu ve Olumsuz Yönleri Nelerdir?

selam
öncelikle arazi aracı olarak bir lada niva ya sahip olmaya niyetlendiğimi belirtmek isterim ama kafamda bazı soru işaretleride yok degil örneğin neredeyse tamamına lpg takılmış ben lpg yi iptal etmek istiyorum ama motora zarar vermiş olabilirmi,satılık niva ilanlarında 4*4 u sorunsuz calısır gibi seyler yazılmakta 4*4 un sorunsuz calıstıgını nasıl anlarım,1.6 veya1.7 cc motor hacimlerinden hangisini tavsiye edersiniz,aldıgım bir duyuma göre 1990 oncesi özelliklede 1987 yılı lada niva ların cok iyi oldugunu soylerler gerceklik payı nedir
merak ettiğim bu konularda bilgisi olan arkadaslardan yardım bekliyorumki bir an evvel kararımı verip aranıza katılabileyim.
selamlar saygılar,

Etiketler

sanırım otomobil haberlerini pek takip edemiyoruz.benim bir projem vardı ama ben düşünme aşamasındayken putin yapmış bile.kendi ladasına opel motoru takmış mynet otomobil sayfasında yazıyor.yada googleden arama yaparsanız putin lada diye çıkar.bende opel calibra çıkması 200 hplik bir motor takılırmı diye onun hesabını yapıyorum ama önce ladayı almam hgerek ;D ;D ;D

alpino' Alıntı:
selam
öncelikle arazi aracı olarak bir lada niva ya sahip olmaya niyetlendiğimi belirtmek isterim ama kafamda bazı soru işaretleride yok degil örneğin neredeyse tamamına lpg takılmış ben lpg yi iptal etmek istiyorum ama motora zarar vermiş olabilirmi,satılık niva ilanlarında 4*4 u sorunsuz calısır gibi seyler yazılmakta 4*4 un sorunsuz calıstıgını nasıl anlarım,1.6 veya1.7 cc motor hacimlerinden hangisini tavsiye edersiniz,aldıgım bir duyuma göre 1990 oncesi özelliklede 1987 yılı lada niva ların cok iyi oldugunu soylerler gerceklik payı nedir
merak ettiğim bu konularda bilgisi olan arkadaslardan yardım bekliyorumki bir an evvel kararımı verip aranıza katılabileyim.
selamlar saygılar,

http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=1944.0

Bu linki incelemeniz faydalı olabilir.

Alpino:
Niva düşüncesi yerinde bir karar.
ben 93 model nivayı 12 yildır kullanıyorum imkanın ölçüsü belirler ama tabiki model yükseldikçe karöser emniyeti artar.
metal yorgunluğu denen durumu göz ardı edemeyiz.
Gelişim sürecinde karbüratörden enjeksiyonluya doğru bir gelişim var MCC nin verdiği sitede bilumum yönlerini bulabilrsin.

Selamlar bende 90 model niva var. Extrem offroad yapıyorum ve bir kere bile yolda kalmadım. Bir çok aracıda (markalar belli) çekerek kurtardım. Bu söylediklerim video görüntüleri ile sabittir.Standartından 15 cm daha yüksek. aracın diff hiç bir yere sürtmüyor. Ön diff kaplaması yaptırdım ve diff karpuzu çamura vs. takılmıyor. Ben lpg yi söktüm. km de 550 tl yakıyor. Evet son sürati düşük fakat arazide bir canavar. Bir de size parça fiatlarından bahsedeyim . Alacak arkadaşlara referans olur.
Ön aks komple 130 tl suzuki 1.500 tl. oda hemen bulamıyorsunuz.
direksiyon kutusu sıfır 130 tl chereoke 1.000 tl
vergi senelik 60 tl
Şanzıman komple 500 tl
diferansiyel 250 tl.

Ofroad yapacak arkadaşlar bu parçalar illaki bir şekilde bozuluyor. Başka marka araçlarda bu parçaları değiştirmek can sıkar ve arazi gezileriniz bir kabusa dönüşebilir. Her zaman da parça bulamayabilirsiniz.
Aracın en güzel tarafı ise elektronik hiç bir parçasının olmaması. Bir traktör tamircisi bile aracı tamir edebilir.

EEWHZ

P1310623

P1310624

IMG 6529

HAKAN:
Bune giriş brader arabada maşallah bir kaç dilden konuşuyor.
Sen bu işi kıvırdın kutlarım.
bende samimiyetle söylüyorum başka markalara atlayan arkadaşlarda itiraf ediyor.
Bu araçla başllayıp çok mem nun olduklarını ama bu gün herkesin bir bahanesi var.
onlar çakma melezleri, geyşaları,kuzeyin sarışınları ile ne isterlerse yapsınlar. Beni NATAŞAMLA rahat bıraksınlar.

Alakanıza teşekkürler. Ben çok fazla araç denedim ve gördüm. İnanın ki araziden çıktıktan sonra ladacılar hariç genelde hepsinin bir arızası çıkıyor. Elektronik,mekanik. Ben nissan la bir keresinde ayazağaya girip çıktım. Tam 1.000 tl ye patladı. ARACI HEMEN SATTIM. Ön amortisorünün tanesi 400tl ydi. Ön akslarımız bile kopsa, aracı kilitleyip yola 2 çeker olarak devam ediyoruz. Başıma geldi oradan biliyorum. Tabi bu aracı bu hale getiren dursun usta ya da buradan sevgilerimi yolluyorum.

Galiba karışılık oldu.
ben niva tr de siznle aynı ebat lastik kullanan nivacıyım.
galiba avatar yanllttı sağlıkolsun
kendine iyi bak.

ben bu aracı 4500e sattım 85 modeldi ama şuanda bu fiyata böylesi yok ben hurda bir lada niva arıyorum ruhsatlı motoru iyi bir lada arıyorum bilgisi olan varmı

167135 187232531299524 100000383349165 498583 3152449 n

Bence en büyük eksisi uzun yolda güven vermemesi. Diğerierinin hepsine bir çözüm bulunur ama bu kalır.

Tüm araç ve gereçlerin olumlu veya olumsuz yönleri kullandıkça ortaya çıkar, niva ve hani ladanın bizim 124 lere benzeyen steysın modelini benim akrabalarım kıramadı bence kimse kıramaz.
Diğer yandan konfor, lüks bence kullanıcıya göre değişir.
Kalın sağlıcakla.

olasiliksiz' Alıntı:
Bence en büyük eksisi uzun yolda güven vermemesi. Diğerierinin hepsine bir çözüm bulunur ama bu kalır.

Uzun yolda güven vermemesi gibi bir durum söz konusu değil bence.
Zaten sürat yapmadığı için gayet güvenli.
Konfor yok ve gürültülü derseniz katılırım.Ancak arazi araçları genelde konforsuz.
Yaklaşık 10 senedir niva sahibiyim uzun yol veya şehir içi hiç yolda kalmadım.Arıza derseniz yaptı ama hiç yolda bırakmadı...

Şöyle diyim 2005 nivam şahinden brodwayden konforlu.

Tek sorunum aracın geç hızlanmasıydı. Ama istanbuldan kaner usta bu olayıda çözmüş yapacağım ilk uygulamam bu olacak. videoyu izleyin.

0-100 ü 18 saniye olan araç artık 12 sn gibi bir sürede 100'e çıkıyor.
http://www.dailymotion.com/video/xiavsm_lada-niva-chip-tuning-0-160-hyzlanma_auto
Benim 160 yapacak halim yok 120 olsun temiz olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR