Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (TA2RX)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TA2RX Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 883
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 347,023
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer - Bekir Kemal Ataman (TA2RX)

Girişte kapının sol yanında dikme farklı bir uygulama yapacağınızı gösteriyor Bekir bey. Kolay gelsin.

Etiketler

Haydi Bekir bey kardeşim,
Biraz daha gayret , güç , kuvvet .
Saglık dileklerimi gönderiyorum.

güngör' Alıntı:
Girişte kapının sol yanında dikme farklı bir uygulama yapacağınızı gösteriyor Bekir bey. Kolay gelsin.

Kafamda hala yaşam alanına iki tane tekli koltuk fikri var. Yerini boş bıraktım. :smiley:

Takipte olanlar için:

Bu hafta hava kapalı olduğu için içimden çalışmak gelmedi, tembellik ettim. Bir sebep de farkettiğim bir hesap hatası. Mutfağın genişliğini 50cm hesaplamıştım. Ocak 51cm çıktı. Ya yan kullanacağım, ya tezgahı genişleteceğim. Yan kullanınca çok alan kaybı oluyor, tezgahta çalışacak yer kalmıyor. Bu yüzden tezgahı genişletmeye karar verdim. (Tezgah fiilen 5 cm genişlemek durumunda.) Tezgahı genişletmek demek bütün mutfağı yeniden kesmek demek. Bu yüzden bu hafta için erteledim.

Elimde hala hiç kesilmemiş iki tabaka daha kontraplak var. Bu yüzden sorun değil. Sökülen parçaları da başka yerlerde değerlendirmek her zaman mümkün. Ahşapla çalışmanın güzelliği bu.

Buradaki hesap hatası ve plan değişikliğini özellikle yazdım. Çünkü işi kendisi yapanlara iletmek istediğim bir mesaj var: Fazla mükemmeliyetçi olmayın. Hesap kitap, hesap kitap. Tamam da kimi zaman burada olduğu gibi mecburiyetten, kimi zaman yalnızca canınız öyle istediği için planda değişikliğe gidebilirsiniz. Dünyanın sonu değil. Kaybınız olsa olsa biraz zamanla bir miktar kontra olur. Kaldı ki çıkan parçaları da başka yerlerde değerlendirirseniz yine kaybınız yok sayılır. Sonuçta biz profesyonel üretici değiliz. Çoğumuz keyfimiz öyle istediği için, canımız öyle çektiği için bu yolu seçtik. Parasal sebeplerle bu yolu seçenler için dahi işin maddi tarafındaki kayıp çok da büyük bir rakam değil. Gözünüzde büyütmeyin. Keyfinize bakın. :D

Geçen hafta sonu ve bu hafta sonu mutfağı baştan sona yeniden kestim. Üzerine evye ve ocak yerlerini açtım.

DSC 0001

Ha gayret hocam, hazır elin değmişken toplayıver ortalığı ;)

Ellerinize sağlık, kolay gelsin.
İlgiyle ve keyifle izliyorum.
Alpaslan

Bu hafta sonu benim için en oyuncaklı işçiliği içeren tavan dolaplarıyla uğraşmaya başladım. Dolapların yan duvarı için şablonu daha önce hazırlamıştım, hatırlayacaksınız. O şablon üzere, bu kez 15mm kontradan yan duvarları kestim. (Bu arada, şablon üzerinde de bir küçük değişiklik yaptım. İlk halinde kapak içe doğru açılıyken, artık tavana 90 derece.)

DSC 0116

Ekli dosyalar

• DSC_0115.JPG
    DSC_0115.JPG
    48.2 KB · Görüntüleme: 374

Abi bence alttarafa takılırsa kurtaracak . Hayırlı olsun.

Selamlar Saygılar, Turan

TA2RX' Alıntı:
Ama göz kararı yeteceğini düşündüğüm 5 cm açıklığın 1.5 cm'sini kontra kapatınca geri kalan alan çok dar oldu. Gelecek hafta açık rafı iki yan duvarın arasına değil, alt taraftan monte edip bakacağım. Kurtarır gibiyse ne ala. Değilse açık rafa veda edeceğim. :(

Kemal Bey, bence her durumda düşüncenizden vaz geçmeyin. Bağlantı noktasını alt tarafa alarak aralığın tamamını kullandığınızda daha kullanışlı olacağı kesin. Belki biraz mukavameti az olacaktır ama, zaten ağır bir şey koymazdınız o genişlikte olan bir rafa. Öte yandan, yer yerdir, oraya da konulacak şeyler çıkacaktır mutlaka...
Kolay gelsin,
Alpaslan

Hesapta olmayan bir şeyi bir türlü elinizden bırakamadıgınız zamanlarda bu ufacık görünen rafcık da bulunmaz bir deger olarak elinize yapışıverir belki. Hem biraz nüanslar ekleyerek sevimlilik katıldıgında göze hoş görunebilecek kadar da sevimli olabilir bakarsınız. Yine de dogrusunu siz bilirsiniz.
Kolay gelsın.

Hocam yapım aşaması çok uzun sürdü. yazlar kışlar gelip geçiyor.umarım bu yaza kadar tamamlarsınız. ha gayret .kolay gelsin size.73

TA2RX' Alıntı:
Bu hafta sonu benim için en oyuncaklı işçiliği içeren tavan dolaplarıyla uğraşmaya başladım. Dolapların yan duvarı için şablonu daha önce hazırlamıştım, hatırlayacaksınız. O şablon üzere, bu kez 15mm kontradan yan duvarları kestim. (Bu arada, şablon üzerinde de bir küçük değişiklik yaptım. İlk halinde kapak içe doğru açılıyken, artık tavana 90 derece.)

amiral' Alıntı:
Hocam yapım aşaması çok uzun sürdü. yazlar kışlar gelip geçiyor.umarım bu yaza kadar tamamlarsınız. ha gayret .kolay gelsin size.73

% 130 ÖTV'yi sen mi ödeyeceksin? ;D

Bekir bey,

Açık rafın taban kontrasını daha ince seçseniz (Mesela 8mm gibi) alan biraz daha artabilir. Nede olsa arkadaşların belirttiği gibi ağır bir şey koyamazsınız açık raflara

TA2RX' Alıntı:

TA2RX' Alıntı:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,514
Kayıtlı Üye Sayımız
172,172
Kaydolan Son Üyemiz
avukatomersefacanata

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR