Kendi Karavanını Yapanlar; LR 110 4x4 Defender Camper-(erhan110)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erhan110 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 883
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 229,316
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; LR 110 4x4 Defender Camper-(erhan110)

Bunlarda karavanın 220 v. elektrik giriş vede karavanın içindeki dağılım fişleri. elktrik girişi yanında açık görünen 2.kapak klimanın sıcak hava çıkış kapağı.

Etiketler

resimler

Grnt0015

Grnt0016

Grnt0018

Burda ise klimanın borusunun montajı , çalıştırılması ve depo olarak kullanılabilecek boş Klimanın yanısıra 50 metrelik makaralı uzatmayı , seyyar tuvaleti , katlanan orta yatagı vs vs bikaç şeyi daha alabilecek hacim var gibi görünüyor. Klima çalıştı soğuttu vede artık ben mutlu bir adam :smiley:

Merhaba Erhan bey yeni yaptığınız değişiklikler çok güzel olmuş güle güle kullanın.
Havalar ısınınca klimada istenmeye başladı , portatif ve küçük olması avantaj , ihtiyaç olmayınca çıkarırsınız, karavanlarda dışarıya takılan split klımanın ünitesi hiç hoş durmuyor.
Selamlar.

:smiley: Evet aynen , gecekondu gibi oluyor .) teşekkür ederim sağolun .

abi uygun fıyatlı bı karavan kıralık ne kadara buluruz senın cevren vardır

Erhan abi çok güzel olmuş güle güle kullan,yalnız o klimalar çok gürültülü çalışıyor gerçi geçe yatarken kapatılır ama gerektiğinde işini rahatlıkla görecek bir ürün bende bir ara kafaya takmıştım hatta onu alıp sıcak soğuk ünitelerini parçalayıp karavanın bir yerlerine montaj yapabilirmiyim diye düşünüyordum bakalım ilerde belki bir şekil yaparım bende.

Sagol Yusuf kardesim tesekkur ederim., acikcasi mecburiyetten aklima geldi , soyleki karavanin icinde is yaparken golgedede olsa su gibi terliyordum , ancak tum camlari acinca rahat oluyor ama kamplarda herhalde hep golge yerler agac altlari bulamayiz noktasindan hareketle bir deneyim dedim harika sonuc veriyor. Sogutma motoru calistiginda evet haklisin ses geliyor ama sicakta kurdesen dokmekten iyidir., ayrica fan kismina getirdiginde motor sesi sifir oluyor vede en azindan havayi ufurmesi rahatlatiyor, tavsiye ederim .

Baya kullanışlı olmuş gibi.Tuvalet bölümün eski resimleri de var mı? Bir de tuvalet iptal mi şimdi?

lns' Alıntı:
Baya kullanışlı olmuş gibi.Tuvalet bölümün eski resimleri de var mı? Bir de tuvalet iptal mi şimdi?

Yok tuvalet iptal olmamali , yani tasima olarak klimanin ustunde tasinabilir ihtiyac halinde koridora konulur , ancak o klimanin uzerinde cok guzel bir bosluk var var , bakalim bunui degerlendirme halindeyim halihazirda.

yaybek' Alıntı:
Erhan abi çok güzel olmuş güle güle kullan,yalnız o klimalar çok gürültülü çalışıyor gerçi geçe yatarken kapatılır ama gerektiğinde işini rahatlıkla görecek bir ürün bende bir ara kafaya takmıştım hatta onu alıp sıcak soğuk ünitelerini parçalayıp karavanın bir yerlerine montaj yapabilirmiyim diye düşünüyordum bakalım ilerde belki bir şekil yaparım bende.

Yusuf hocam senden yardim ricam var :smiley: Son resme bir bakabilirsen iyi olur orda 55x55x55 yuksekliginde bir hacim var , klimanin tahliye borusunu asagi alip kisaltarak aracin arka sol tekerlegin camurlugunundan bir parca keserek sicak havayi burdan tahliye edebilirim. Sen ne dersin klimanin bikac parmak ustune yapilacak bir rafla buzdolabini burda kullanirim diye dusundum .

Buzdolabina bir yer acmam lazim ama sofor koltuklarinin arasi ile koridorun sonundaki arka kapinin onu disinda yer kalmadi , buralarda hic uygun degil habire ustunden atlamak zorunda kalacaz.

Ne dusunursun buzdolabinin yeri konusunda ?

Yeni bir gune yeni bir hayata merhabaa :smiley:

Uzun bir calisma gecesi vede 26 yildan sonra emekli oldum , ama farkli bir emekli olmak niyetindeyim,. bakalim kismet .

Herkeze selamlar
Erhan

Erhan abi emekliliğiniz hayırlı olsun artık bundan sonra özgürce emekliliğin tadını çıkarırsın karavanda hazır gezmedik yer bırakma,acısını çıkar yılllardır hayalini kurduğun çocukluk düşünede kavuşmuşken,bundan sonra zaman kavramın olmadan istediğin gibi zaman ayırırsın hem karavana hem gezmelere.

erhan110' Alıntı:
26 yildan sonra emekli oldum , ama farkli bir emekli olmak niyetindeyim,. bakalim kismet .

Erhan

Emekliliğiniz ve niyetinizden dolayı sizi kutluyorum; umarım gerçekleştirirsiniz...

Cavid Sezen

yaybek' Alıntı:
Erhan abi emekliliğiniz hayırlı olsun artık bundan sonra özgürce emekliliğin tadını çıkarırsın karavanda hazır gezmedik yer bırakma,acısını çıkar yılllardır hayalini kurduğun çocukluk düşünede kavuşmuşken,bundan sonra zaman kavramın olmadan istediğin gibi zaman ayırırsın hem karavana hem gezmelere.

Sagolasın yusuf kardeşim güzel dileklerine , allah herkeze güzel emeklilikler nasip etsin. Sağlık sıhhat yerinde olsun hepsini yaparız işallah.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR