Kendi Karavanını Yapanlar; LR 110 4x4 Defender Camper-(erhan110)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erhan110 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 883
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 229,445

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; LR 110 4x4 Defender Camper-(erhan110)

Merhaba Erhan bey ; senelerdir hayal edip de cesaret edemediğim bu işi sabır ve özenle gerçekleştirdiğiniz için sizi kutluyorum. Merak ettiğim bir konu vardı . Araç tamamlandıktan sonra hiç tarttırdınız mı ? Mutlu günlerde , sorunsuz kullanmanızı temenni ederim .

oort cloud' Alıntı:
Merhaba Erhan bey ; senelerdir hayal edip de cesaret edemediğim bu işi sabır ve özenle gerçekleştirdiğiniz için sizi kutluyorum. Merak ettiğim bir konu vardı . Araç tamamlandıktan sonra hiç tarttırdınız mı ? Mutlu günlerde , sorunsuz kullanmanızı temenni ederim .

:smiley:) Evet gercekten sabir isteyen bir is 15 aylik tadilat , tesekkur ederim iyi dileklerinize vede canigonulden tavsiye ederim sizede. Tarttirmak aklimda olan bir konu bende merak ediyorum ilk firsatta gerceklestirecem. Tahmin ediyorum 2,500 kg. civarindadir .

Selamlar Erhan

lns' Alıntı:
Çok hoş duruyor, camlara film düşünmüyorsunuz sanırım?
Bir de sunroofu görseydik :smiley:

Sn.Ins ., sunroofun elimde sadece bir adet resmi oda 16.sayfada gorunuyor. Webasto marka basitt bir sunroof , maslak sanyide Kuzenler Oto Fevzi usta takti, tavsiye ederim.

SelamlarErhan

erhan110' Alıntı:
Sn.Ins ., sunroofun elimde sadece bir adet resmi oda 16.sayfada gorunuyor. Webasto marka basitt bir sunroof , maslak sanyide Kuzenler Oto Fevzi usta takti, tavsiye ederim.

SelamlarErhan

Teşekkürler o fotoğrafı kaçırmışım, sürüş alanı oldukça ferh olmuş. Yaşam bölümüne sunroof düşünüyormusunuz?

Hayir yasam alanina sunroof dusunmuyorum cunku sunroofun bilinen artilarina ilave olarak birde eksileri var.
Ornegin : Hirsiza acik kapi olmasi , film olsada sicagi iceri almasi , kedi vs hayvanlarin girisine acik olmasi, gunes , sivrisinek vs vs nedenlerle ayni aracta bikac sunroof bence sakincali.

Erhan Bey,
Masallah bitirmisiniz. Yola ne zaman cikiyorsunuz?
Bizler 10 temmuzdan itibaren Almanya-Avusturya-Slovenye-Hirvatistan-Bosna Hersek-Montenegro-Arnavutluk-Yunanistan güzergahi üzerinden Antalya ya dogru yola cikacagiz. Belki yolda karsilasiriz.

Selamlar
Serkan

Teşekkürler SErkan bey bişeyler yapıyoruz. Bu yaz planlarda değişiklik yaptık vede yaz boyunca Kuşadası ve Fethiye arasındaki sahillerde olucaz , yurtdışı artık kısmet duruma göre olabilir . Yolunuz düşerse temasta olalım görüşürüz denk gelirse.

Selamlar Erhan

İyi günler arkadaşlar ve Defendırcılar :smiley:

Artık bir hamleyle karavanın herşeyini bitirip tatile çıkma ilkesinden hareketle aydınlatma, ses + ışık vede klima konusunda bişeyler yaptım . Klima koymak şart oldu çünkü yazın sıcağında cehnnem gibi oluyor.. arka bahçede denendi yani :smiley: bu nedenle wc odacıgını klima vede depoya dönüştürdüm. Bu arada yatak döşemelerinde bir hata çıktı maalesef:( tekli olarak yatacagınız zaman yaklaşık 55 cm.lik bir yatak genişliği olmasına ragmen döşemecinin sırt kısmının dayandığı kısımın alt tarafında 15 cm.lık pay (boşluk ) bırakmasıyla yatagın eni 35 gibi bişey olmuş . Herhalde bu yatagı yeniden yaptırmam gerekecek, yatak yapacak arkadaşlar buna dikkat etsinler ayni hataya düşmesinler diye resmini koyuyorum.

resimler

Grnt0001

Grnt0003

Grnt0002

Grnt0004

Grnt0005

Aydınatmada halogen ampulleri tercih ettim çünkü onların ışıgını daha çok beğeniyorum bunun yanısıra 4 adette Hella acil durum aydınlatma ampulleri var , bunlarda akü en düşük seviyeye inse bile aydınlatmaya temin edebiliyor. Ayrıca daha önce ön kabinde bulunan büyk lambayı genel aydınlatma için içeriye aldım zaten önde çok kaba duruyordu onun yerine bir adet cam apliği şöfiör kabinine koydum.

radyo telsiz yeri vede marine anten

Grnt0014

Grnt0010

Normal LR Defender larda en çok dezavantajlarından birisi elektronik ekipmanların telsiz radyo gps navigator için ön tarafta hiçbir konulacak yer olmaması bu konuda çok şikayet okumuştum . Bu yüzden LR ön konsül tüm teçhizatlarıyla 5-6,000 tl ye mal olan fiyatla satmakta, aracın möblesini yaptırırken yukarda gördügünüz perde kornişlerinin ve onun altında normalde dikiz aynası olması gereken yerdeki geniş satıhları bu yüzden yaptırdım yani her istediğiniz ekipmanı agaç yüzeye istediğiniz yere koyailirsiniz. Aslında buda çirkin gibi görünen ambulans kasa Defenderın diğer bir avantajı yüksek kupa olması.

Aşağıda görünen seyyar klimayı aslında 3 yıl önce almıştım o zaman karavan maravan yoktu ama fikir vardı :smiley: yani ben alayımda nasıl olursa lazım olur demiştim vede zamanı geldi. Şekilde görüldüğü Rubenis marka sıcak soguk vede fanı olan bir alet vede 3 metrelik teleskopik bir borusu var. Sıcak havanın çıkış yeride hazır ,. sol arka kapı üzerindeki hatch. ancak içerdende menfez vardı , onunda bir kanadını çıkartarak sıcak hava çıkış borusuna şekilddeki gibi geçirdim. Nemden biriken atıksu ise klimanın üzerindeki 1 litrelik tahliye deposunda birikmekte , zamanında bu su atılmazsa karavanı su basar :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

SON KONULAR

Geri