Kendi Karavanını Yapanlar; Kandıralı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan wankel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 330
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,790
Fizik kurallarınca su almaması lazım. Soğuk günlerde içerden müdahele şansım var nasıl olsa

Fizik kurallarına göre yukarıdan eğimli yağsa da yağmur suyu menfez ağzındaki kanallar sayesinde içeri su girmez fakat yağmur birikintileri ve gölleşmeler olan yerlerde yandan hızlı geçen araçların sıçratacağı sulara da engele olmayabilir.Burada kilit nokta menfez kanalların eğimi yada açıklığı ne kadar dar ise o kadar su girme riski düşük

Etiketler
buzdolabı kısmına ait güncel fotolar ile devam. şu an buzdolabının her iki yan paneli de buzdolabını tam olarak silme kapatmakta. 5 cm. yüzünden sol yanı baştan başa yeniden yaptıysam da içime sindi. böyle daha şık oldu bence.

Ekli dosyayı görüntüle 502767

Ekli dosyayı görüntüle 502768

Ekli dosyayı görüntüle 502769

Ekli dosyayı görüntüle 502770

Ekli dosyayı görüntüle 502771

Ekli dosyayı görüntüle 502772

Buzdolabının arkasında karoseri sacı izole edilmemiş. Güneş buzdolabı tarafına vurduğunda burası ısınmaz mı? Böyle mi yoksa isole edilince mi daha iyi ben de bilmiyorum ama dikkatimi çekti.

Bu menfezleri esas olarak arabayı basınçlı su makineleri ile yıkarken/yıkatırken dikkat etmek lazım bence.

Maşallah çok güzel gidiyor. Kolay gelsin.

Hasan

Menfez üstüne basınçlı su sıkılırsa illaki içeri su girecektir. Her yıkamada yıkayan kişiyi dikkat etmesi için ben uyarıyorum. Benim dikkatimi çeken havalandırma kapağının bir tane olması. Bizlerde buzdolabı için 2 tane havalandırma var.
Bir de duş teknesinin banyo duvarlarından önce yerine oturtulması kolaylık sağlar. Yoksa alttaki su gideri "S" yerleştirmek için hareket kısıtlılığı olacağından zorluk yaşarsınız.

Buzdolabının arkasında karoseri sacı izole edilmemiş. Güneş buzdolabı tarafına vurduğunda burası ısınmaz mı? Böyle mi yoksa isole edilince mi daha iyi ben de bilmiyorum ama dikkatimi çekti.
abi şu an henüz yalıtım işine başlamadığım için buzdolabının arkasında yalıtım yok. iş planıma göre tüm mobilya işleri ve elektrik, tesisat işlerini araç içerisinde oluşturduğum kompartmanlara göre döşedikten sonra bağlantı ayakları sabit kalacak ve mobilya aksamını kaplama yapılması için son bir kez söküp kaplamaya göndereceğim. mobilyalar kaplamacıda işlem görürken haliyle aracın içi yeniden ve son kez boş kaldığında tüm yalıtım işlerini daha detaylı ve kolay bir şekilde halledebilirim diye düşünüyorum.

Menfez üstüne basınçlı su sıkılırsa illaki içeri su girecektir. Her yıkamada yıkayan kişiyi dikkat etmesi için ben uyarıyorum. Benim dikkatimi çeken havalandırma kapağının bir tane olması. Bizlerde buzdolabı için 2 tane havalandırma var.
Bir de duş teknesinin banyo duvarlarından önce yerine oturtulması kolaylık sağlar. Yoksa alttaki su gideri "S" yerleştirmek için hareket kısıtlılığı olacağından zorluk yaşarsınız.

hocam duş teknesi henüz elime ulaştı. duş teknem 80*80 ebatında ve monoblok türden, akrilik malzemeden imal edilmiş. hafta sonu duş teknesini yerinde prova ettim. belirttiğiniz üzere duş teknesini sabitlemeden ve gider kısmını halletmeden banyo mobilya aksamının nihai montajını yapmayı planlamıyorum. önerilerinizi merakla bekliyorum.

Dün atık su depoları araca asıldı. Yarın veya bir sonraki güne inşallah bağlantıları da bitmiş olacak.

67F396D7 E828 4DED 9586 88471092B639

3213B2C0 53B0 4616 9FED E5233859EF79

C4749534 34FD 4225 8D2A BF00894DD23D

773E4D71 FF00 489F 9399 5BEF6BE76B57

BDDB0398 9A78 4194 8F1C 8D530A4C80A0

85FF6517 3929 4D19 BE80 3781BDAF111D

Şofbenin çıkışının alta verimesi sıkıntı doğurmaz mı? Malum ısınan hava yükselir.
doğrudur tabiki ısınan hava yükselir elbetteki. ancak şofbenin baca çıkışı hermetik baca diye tabir edilen türden. yani şofbenden çıkan atık gazlar bir fan yardımı ile dışarı atılmakta. ve ayrıca şofben içerisindeki gazı yakacak atmosferik hava da yine baca yardımı ile dış ortamdan alınmakta. velhasıl bacadan araç kabinine her hangi bir sızma olmadığı müddetçe bacanın yönünün hermetik bacada çokta büyük bir önemi kalmıyor. tabiki en sağlıklısı bacanın yandan veya üstten çıkarılmasıdır, bu noktada kimsenin itirazın yok zaten. sizin ısınan hava yükselerek bacanın taze hava girişinden şofbene girme olasılığı hakkında sanırım aklınıza takılanlar var şeklinde anlıyorum.

Hayırlı olsun..umarım hayalleriniz gerçek olur.İlgiyle takipteyim.Bir de sorum olacak...Karavan ruhsatıyla ilgili bir gelişme varmı.Yani kendiniz yapınca plan proje onay,vs yasal işlemler kimin tarafından yapılacak.Selamlar..

Hayırlı olsun..umarım hayalleriniz gerçek olur.İlgiyle takipteyim.Bir de sorum olacak...Karavan ruhsatıyla ilgili bir gelişme varmı.Yani kendiniz yapınca plan proje onay,vs yasal işlemler kimin tarafından yapılacak.Selamlar..
kendiniz yaptığınızda tadilatı bitiriyorsunuz sonra muhendise gidiyorsunuz projelendiriyor TSE ordanda tuvturk
bir iki fatura istiyorlar.

Yapılan işleri raporlamayalı biraz vakit geçti ancak imalata devam ediyorum inşallah. Birikmiş fasılları aktarayım istedim.
Mutfak atık deposunu bağladım

1D796909 A017 406C 9CEB 42932B14C010

F1EA500E E366 450A 997F D990CD64BA94

4A325CD7 54B8 436B A87C 40A92D6A7ACD

52201114 2858 4807 A5AF 848B5FF834E8

F57CDC34 2AA3 4C7B 8161 259662A49EA5

Banyo kısmındaki evye ve duş giderlerinin siyah atık tankına olan bağlantı hazırlıklarını tamamladım

CCABB814 432A 4382 B6B4 7E30ACFEC83C

A4EF738B 7A55 48A0 95AF 037E7A1D672B

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR