Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Yusuf Aybek (yaybek)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yusuf.. Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,763
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 337,943
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Yusuf Aybek (yaybek)

Tmm tesekkur ederim arkadaslar insel beyle yusuf beyin gorusleri tayin edicidir benim icin .)

Selamlar
Erhan

Etiketler

Atilla bey güzel bir çalışma ellerinize sağlık, zevkle seyrettim

Teşekkür ederim..Ama çalışma ve fotoğralar Yusuf'un ben sadece, biraz tercumanlık yapıp işi medyatikleştirdim...Tüm tebrikler Yusuf'a....

Arkadaşlar karavanımın yapılış hikayesini www.karavanturk.org sitesinde de yazıyorum oradanda katılıp görüş bildirebilirsiniz kalın sağlıcakla.

yusuf bey ben melihat yeni üyeyim.

karavanın yapılma sürecini izledim gercekten çok mükemmel

Yusuf Bey merhaba,
Tam olarak anlayamadım. Gezenbilir' de başlayan ve büyük bir ilgi ve destekle karşılanan karavanınızın yapılış hikayesini artık başka bir sitede mi devam ettireceksiniz ? Yoksa her iki sitede de mi? içeriği aynı ise her iki sitede aynı yazıyı devam ettirmek ve ayrı ayrı izlenmesini istemek çok anlamlı gelmedi. İçeriği farklı bir konu ise yazılarınızı başka sitelerde de zevkle izlerim. Sn. Özdal'ın Anakamp'ını ya da yeniden yapılanmasını beklediğim 'My Camper'ım gibi. Ama aynı ise, büyük uğraşla yaptığınız ve yazdığınız karavanınızın hikayesi için öteki sitelere 'Gezenbilir' in linkini vermek sizin ve izleyenler için de daha kolay olmazmı?

Gezenbilir sitesi nin, 'karavan Dünyası' bölüm'ün de en çok ilgi gören topik ler: Serbest muhabbet köşesi (85 sayfa) ve sizin bölümünüz(66 sayfa) olmasına karşın ilgili bölümlere yazanlarîn sayısı 20 kişiyi bile bulmaz.Sayısı zaten az olan bu üyeleri çok fazla bölmemek lazım diye düşünüyorum.Tabiki izleyenler çok daha fazladır.
Karavan ile ilgili sitelerin artmasına çok sevinirim. Ama aynı yazıları, farklı sitelerde aynı şekilde görmek zevk vermiyor. Siteler'de kendillerini teknik ve yönetsel anlayış olarak yenilemek zorundalar. Ne yazık ki geçmişi çok daha eski olan kimi Kamp-Karavan vb. sitelere ilginin çok azaldığını izliyorum.
Gezenbilir, teknik alt yapısı ve kimi zaman eleştirilmesine karşın dili,içeriği ve özgürce fikirllerin paylaşılmasına izin veren yönetimi ile öncü olan ve desteklenmesi gereken bir sitedir.

Konu ile ilgili siteler'in artması sevindiricidir.Bana göre siteler kendilerini içerik olarak konumlandırdıklarında,izlenmeleri daha çok olacaktır.

Sevgi ve saygılarımla

Hüseyin bey merhaba öncelikle ilginiz için teşekkürler,Bizim burada yapmak istediğimiz Türkiye'de karavan ve karavancılığın yaşanması ve yayılması zaten Karavantürk.org siteside kardeş site amaç daha fazla kanaldan daha fazla kişiye ulaşmak,şimdi reklam verenleri düşünün reklamı sadece büyük bir kanala verip bu bana yeter herkes bunu izlesinmi der yoksa büyüklü küçüklü tüm kanallara verip farklı izleyici kitlesi olan herkesin izlemesinimi sağlarlar.
Ataların güzel bir sözü var "niyet hayır akibet hayır" Gezenbilir.com sitesi kendini kanıtlamış çokca üyesi olan bir site her kesimden takipcisi var ama Gezenbilirden haberi olmayan o kadar çok kişi varki şimdi bizim amacımız karavancılığa hizmet ise arama motoruna karavan yazan bir vatandaş karavantürk.org sitesini ilk karşısında görecek ve orayada bakacak ve birşeyler öğrenecek bu sebeple benim karavanımın yapılış hikayesini oradada yazdık ayrıca ikisininde moderatörü sayın Oğuz Sevim ve bundan Gezenbilir yönetiminin ta başından beri haberi var ve destekliyorlar.
Niyetimiz hâyır olduğu için sizin düşündüğünüz gibi bölmek işi aklımıza bile gelmedi Gezenbilir benim vazgeçilmezim ben bu işi burada öğrendim ve bu forum sayesinde karavanıma kavuştum bu sebeple ne buradaki arkadaşları bölmek ne buraya fitne düşürmek değil amacımız ayrıca bu işten burada yazan çizen hiçbir arkadaşın ticari bir kaygısı yok bu iş tamamıyle gönül işi keyif işi bildiklerini paylaşım işi amaç daha çok kişiye ulaşmak.
Dikkat ederseniz tüm kamp karavan sitelerinde diğer sitelerin reklamı logosu ve linkleri var,beni yakından tanısanız inanın ne kadar heyecanlı arkadaş canlısı biri olduğumu görürsünüz,ayrıca bunu yazarken kesinlikle alınmıyorum hassasiyetinizi çok iyi anlıyorum burası güzel bir ortam bozulmasını istemiyorsunuz inanın bunu ben sizden çok istiyorum ;) :smiley: kalın sağlıcakla.
Birde daha önce teşekkür etmiştim ama sigorta konusunda uyarınız ve yardımınız için teşekkürler sayenizde buradan sigorta işinide yazdık ve çokca arkadaşı uyarmış olduk.

Bir ise yarayim ve konuyu Yusuf'un karavanina getireyim. Dun Yusuf'a da soyledim. Karavani kesinlikle internette gordugumden daha guzel. Gayet profesyonel gozukuyor. Ellerine saglik bir kez daha Yusuf.

Sayin yusuf bey

butun basligi dun aksam okudum ve goz attim. Butun fotograflarinizi inceledim. Gercekten cok guzel bir is cikarmissiniz. Tebrik ederim.

Sormak istedigim mobilyalarin tamamlanmasindan sonra arac ortalama ne kadar yakiyor soyleyebilirmisiniz?

Melih bey teşekkür ederim,benim kullandığım marin kontra olduğu için diğer kullanılan sunta yada mdf ürünlerden hafif bu sebeple çok fazla ağırlık olmadı araca,tabi yazın uzun soluklu çıkınca bayağı malzeme yükleniyor araca şimdiye kadar depoyu tam fulleyip test etme şnsımız olmadı birkaç kez aldığımız yakıtı km ile parçalayıp böldük hesap yaptık yaklaşık olarak 300 ile 350 arası bir yakıt oluyor km'de Temel'e demişler benzine zam geldi benim için farketmez ben hep 20 liralık alıyorum demiş ;) :D.

yaybek' Alıntı:
Melih bey teşekkür ederim,benim kullandığım marin kontra olduğu için diğer kullanılan sunta yada mdf ürünlerden hafif bu sebeple çok fazla ağırlık olmadı araca,tabi yazın uzun soluklu çıkınca bayağı malzeme yükleniyor araca şimdiye kadar depoyu tam fulleyip test etme şnsımız olmadı birkaç kez aldığımız yakıtı km ile parçalayıp böldük hesap yaptık yaklaşık olarak 300 ile 350 arası bir yakıt oluyor km'de Temel'e demişler benzine zam geldi benim için farketmez ben hep 20 liralık alıyorum demiş ;) :D.

Fikra cok guzelmis. Cok hosuma gitti. Sabahtan beri ona guluyoruz. :smiley:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri