Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - (ykamas)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ykamas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,848
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - (ykamas)

İnvertor alacaksaniz bunu alin. Ben orjinal buzdolabim varken bile bunu kullaniyorum. Invertorum 1000lik. http://www.arceliksatici.com/index.php?do=catalog/product&pid=712
Cok basarili. Ve ufacicik her yere sigiyor.

Etiketler

yaybek' Alıntı:
iş tam bittikten sonra tüm yapım aşamasını tek kalemde anlatacağım fotoğraflı olarak.

Yusuf Bey(ykamas) ve Arkın Beyden de, yaybek gibi böyle bir "toparlama" bekleriz.

Cavid Sezen

İnsel Bey'in önerdiği buzdolabından gittigidiyordan 149 TL'ye almıştım. Arabamda kullanmak üzere aldım fakat arabada hiç kullanmadım, o yüzden invertörle performansını bilmiyorum. Fakat normal 220 V ile performansı gayet tatminkar, sadece 60 W. İlk kalkışta da çok akım çekmiyor, ki sanıyorum bu invertörler için önemli.
Bu buzdolabı Arçelik- Beko bayilerinde 228 TL iken internette gittigidiyorda aynı garanti şartları ile 150 TL civarına bulabiliyorsunuz, kargo da dahil. Kıytırık buzlukların bile bundan daha pahalı olduğunu düşünecek olursak bence bedava. Aracınızda zaten bir invertör kullanacağınıza göre bence değerlendirilebilir.
Ykamas'ın da söylediği gibi biraz daha duygusallaşınca da 3 sistem bişey alınabilir.

mebus' Alıntı:
İnvertor alacaksaniz bunu alin. Ben orjinal buzdolabim varken bile bunu kullaniyorum. Invertorum 1000lik. http://www.arceliksatici.com/index.php?do=catalog/product&pid=712
Cok basarili. Ve ufacicik her yere sigiyor.

İnsel abi bende 300watt invertör var bu buzdolabını çalıştırımı acaba.

Yusuf Abi
Sorunun muhattabı ben değilim tabi ama, öyle sanıyorum ki normalde çalıştırır gibi gözüküyor. Fakat ilk kalkışta bu ünvertörün gücü düşük kalacağından biraz zorlanır. Yada araba çalışır halde iken gerilim biraz daha yüksek olduğundan (13.5 V) o zaman çalışır sanıyorum.
Bir ara seni de ziyaret etmek istiyorum ama biraz uzak kalıyor bana senin taraflar :smiley: Gelsem dolabı da denerdik, çalışıyor mu diye?

Volkan teşekkürler bilgi için bende senin gibi düşünüyorum ilk kalkış önemli o sebeple şüpheye düşdüm.deneyerek bakmak en iyisi ben sefaköydeyim haftasonu 2 gün ful arabada olacağım gelebilirsen beklerim telefonlarım benim karavanım bölümünde var iyi olur deneriz senin dolabı iyi çalışırsa birtanede ben alırım ondan.

Sayın züğürt gezençi,
Ben de beko tezgahaltı dolap koydum.Birde oto buzdolabı var.Sırayla 1000 lik invertör sonra da 1 kw lık jenaratör düşünüyorum.

Yusuf Hocam,

Camper'ı tamamlıyorsunuz artık; ne denli güzel. Belli başlı eksikleri bitsin de görelim artık...

Cavid Sezen

Evet sayın GEZMEN,
Güzel oldu bence de . Daha eksiğim var.Her ay belli bir miktar harcayabiliyorum.Emeklinin gücü oranında oluyor doğal olarak.Saygılar değerli hocam.

yaybek'i izlememe olanağı var mı? Az önce, ona da birşeyler yazmıştım. http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=29088.220

Selamlar.
Cavid Sezen

Okudum Yaybeke yazdıklarını Sayın Gezmen.Aslında her meraklı kendisi yapabilir.Elinden gelmese de ucuza yaptırabilir.Siz de benzer çaba içinde olduğunuzda adım adım sizi takip edip,yardımcı olacağım.Rahat olun.1000-2000TL arası işin çoğu bitecek.Detaylar daha sonra elin erdikçe yapılacak cinsten şeyler.Cesaretini kaybetme.Eminim ki Yaybekte benim gibi düşünüyordur yardımcı olmak konusunda........

ykamas' Alıntı:
Okudum Yaybeke yazdıklarını Sayın Gezmen.Aslında her meraklı kendisi yapabilir.Elinden gelmese de ucuza yaptırabilir.Siz de benzer çaba içinde olduğunuzda adım adım sizi takip edip,yardımcı olacağım.Rahat olun.1000-2000TL arası işin çoğu bitecek.Detaylar daha sonra elin erdikçe yapılacak cinsten şeyler.Cesaretini kaybetme.Eminim ki Yaybekte benim gibi düşünüyordur yardımcı olmak konusunda........

Hocam,

Yardım düşünce ve öneriniz için, öncelikle çok teşekkür ederim. Bursa'ya geldiğimde, ya da siz buralara daha önce gelirseniz, sizinle bu konuyu da bir hayli ayrıntılı olarak konuşmak isterim. Kuşkusuz sizler gibi örnekler arttıkça, konuyla ilgili bilgi birikimi de artacaktır. Bunun doğal sonucu da "neyi nasıl yapma" sorununun aşılmasında kolaylık olacak. Forumda bilgi paylaşımı, mükemmel. Hemen herkes, birbirine yardımcı olabilmek için çırpınıyor.

Cavid Sezen

Abiler beni şımartıyorsunuz yapmayın etmeyin ben kimseden üstün özelliklere sahip değilim inanın bu kadarını ben bile kestiremiyordum ama mecburdum arabayı almıştım hemde kriz teyet geçmeden önce,geri dönüşü yoktu çok zrar ederdim satsa idim ,bende tıkandığım yerde marangozdan yardım alırım diye düşündüm.size bir yakınımın hikayesini anlatayım eskiden dinlemiştim aklımda kalmış bizim amcalardan birnin atının ayağı nallanacakmış az sayıda olan köydeki nal çakabilen kişilerden birine birkaçkere gitmiş tamam işim var bugün gelirim yarın gelirim cevabına kızıp ben kendim yapacağım demiş ve başarmış hatta köyün en iyi nal çakanı olmuş hatta espiri ile kötü komşu beni nalbant yaptı demişdi şimdi benim hikaye benim bir arkadaş var aynı kanalın dekor uygulama atölyesinde marangoz utası krizde işten çıkardılar bende kendisini aradım durumumu söyleyip yardım etmesini para karşılığı teklifettim tamam olur ama iş aldım bugün yarı biter ben seni ararım dedi bu şekilde birkaç kez aradım ,bu arada boş durmayayım bari izolasyon kısmını halledeyim dedim her gelmediyinde bari taban,tavan ve yanları hallederiz benim amcaoğluda yardım etti sağolsun diye başladık sonra mobilya kısmı için aradım ben işe girdim yarın işbaşı yapıyorum dedi (hayırlı olsun) bende bu kadarı oldu bundan sonrasıda olur dedim devam ettim bir baktımki oluyor demekki insan gücünün kabiliyetinin farkında değil azıcık cesaret ve gayret olmayacak iş yoktur.bayağı uzattım çıkarılacak sonuç hayallerinizi ertelemeyin ben yaptıysam siz hayli hayli yaparsınız hemde daha iyisini.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR