Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - (ykamas)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ykamas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,414
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - (ykamas)

Sayın orbay74,
İyi dileklerine teşekkür ederim.Darısı başına.Güzel haberlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.Bak Yaybek dağları devirdi. Ne güzel.Segiler.

Etiketler

Sayın buralpdi ,
Teşekkür ederim.İnşallah o güzel dileklerin, yüreğinin o güzel sesi yaşamının bir parçası olur. Darısı başına.Çoğalalım ki hem mutluluğumuz hem de gücümüz artsın.Selamlar.

Yusuf kardeşim,
Buzdolabını büro tipi koydum.Bu kamp yerindeki sorunumu çözer.Elimde araç tipi dolapta var.O da yolda giderken(araç çalışırken) idare eder.İleri de 3 sistem zorunluluğu var.Ama şimdi deve bir lira pahalı, ileride kaç olursa olsun alıcaz gibi geliyor bana.

ykamas' Alıntı:
Yusuf kardeşim,
Buzdolabını büro tipi koydum.Bu kamp yerindeki sorunumu çözer.Elimde araç tipi dolapta var.O da yolda giderken(araç çalışırken) idare eder.İleri de 3 sistem zorunluluğu var.Ama şimdi deve bir lira pahalı, ileride kaç olursa olsun alıcaz gibi geliyor bana.

Yusuf abi kafam o kadar karışıkki bu buzdolabı meselesinde nasıl olacak ne alacağız bilemiyorum ben açıkcası mümkün mertebe kampinglere girmek istemiyorum buda şu sonucu çıkarıyor 3 sistem dolap.3 sistem oluncada hem cihaz tahminimce pahalı hem gaz kullandığı için ayrıca havalandırma açmak gerekiyor hem gaz alarm cihazı vs.vs. iş uzuyor bakalım bir çare düşüneceğiz almışkende bir kere almak lazım.

Yusuf kardeş bende aynı düşüncedeyim. Göçmen pazarında sadece gazlı olanının ucuz olduğu söylendi.Gaz alarmı ucuz ve basit.Acele etme.Ona daha çok var.araştır genede.Seneye alırız birer 3 sistem.Satarız elimizdekileri.

Abi benim arabanın içine yaptığım masraf kadar sadece bir buzdolabı nedir bu altın falanmı acaba.

http://www.dogubank.com.tr/index.php?p=show&pid=5872&k_id=194&kn=Bar+%2F+Mobil+%2F+Ara%E7+Tipi

Aşağı tükürsen sakal örneğinde olduğu gibi 1000 lik Tam sinüs invertör 800-900 TL arası. İki de yaşam öyküsü 90 lık olmak zorunda en az.1000-1500 TL de o.Küçük zevkler bile büyük eziyete dönüşüyor.

Yusuf Bey(ykamas),

Kutlamamı, kendi sayfanızda da yineliyorum.

Bilgisayarım arızalı, o nedenle çok az ve seyrek giriyorum nete. Oğlum, kotayı çok düşük tutuyor. Daha yeni gördüm sayfanızı. İki daha genç arkadaşla (Yusuf-Arkın) birlikte, hem kendiniz öğreniyorsunuz/öğrendiniz, hem de forumda herkese öğretiyorsunuz. Kendi adıma üçünüze de teşekkür ederim. Üçünüze de geri kalan işlerinizde kolaylıklar dilerim.

Cavid Sezen

Sayın Gezmen çık teşekkürler aslında evi çin derler ilk evi yapıp satacaksın ikincisini yapıp dostuna satacaksın üçüncüsünde oturacaksın ancak acemilik atılıyormuş şimdi ilk olması sebebiyle bayağı dikkatli yaptığımız için çok sağlam oldu ama keşke şöyle olsaydı dediğim ufak tefek problemlerde oldu ama elimizden geliyor şükür düzeltebilirim geç kalmış sayılmayız.iş tam bittikten sonra tüm yapım aşamasını tek kalemde anlatacağım fotoğraflı olarak.

Cavit Bey,
Senin yüreğini,samimiyeti bildiğim için her mesajında mutlu oluyorum.Yusuf kardeşimin çabası da öyle.Bütün iyi yürekli dostlara gönülden selamlar.

Buzdolabı 12v kompresorlü tercih edilecekse ki bence en yüksek soğutma performansı bu şekilde elde ediliyor.Ama yanında tam sinüs inverter de hediyesi olacak, :D

http://www.sahibinden.com/12-24_volt_karavan_buzdolabi-70WQQaXQQ13577697WQQpXQQdisplayitem&keyword=karavan

3 sistem tercih edilecekse Faik minibar ve kleo nun daha uygun fiyatlı modelleri var. ancak soğutma performansının kaliteli markalara göre çok düşük olduğu söyleniyor.

Absorbe sistem büro tipi buzdolapları normal bir inverterle en ekonomik çözüm olabilir. Ancak soğutma performansı ve enerji ihtiyacı nedir kullananlardan fikir almak gerekir.

sahibinden kom sitesindeki ürünün çin malı olduğu söyleniyor. hadi elektronik cihazlar hep çin malı ama buzdolabının çini adamı çıldırtır galiba. Deneyen birisini bulmak ya da test etmek gerek bence.

Önceki yıl yerli olsun dedim,Koçtaş tan 220 volt beko tezgah altı buzdolabı aldım.oda çin malı imiş ;D bu yılda kipor jeneratör aldım.invertörde seneye inşallah. Sami ÜNLÜ

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR