Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper 15m3 -ihsan (findikim)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan findikim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 164
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 103,614
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper 15m3 -ihsan (findikim)

Çift kişilik yatağın bulunduğu kısımdaki dolap kapakları ayarlandı.

20141017 113532

Etiketler

Arka kapakları izole etmeyi düşünüyormusunuz, o cıvarlar kışın baya serin oluyor. contalara fazla güvenmeyin sonuçta bunlar kapalı kasa kamyonet.

Güzel sağlıklı günlerde kullanın,takip ediyorum gelişmeleri...

Arka kapıların içlerinide izocam türü bir malzemeyle doldurabilirsiniz.ben aracımda belkide komle camda dahil kapıları komple kaplamayı düşünüyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

berk_arda' Alıntı:
Arka kapıların içlerinide izocam türü bir malzemeyle doldurabilirsiniz.ben aracımda belkide komle camda dahil kapıları komple kaplamayı düşünüyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Mümkün tabii ki. Ama ben özellikle arka kapılardakli boşlukları ufak raflara dönüştürüyorum. Üsttekiler arkadaki yatak kısmına hizmet edecek (ilaç, su ve benzeri şeyler için.) alttakiler ise depo kısmına hizmet edecek alet edevat için.

Bu yalıtım olayını çokta abartmamak lazım bence. Çünkü %100 bir ısı yalıtımı sağlamak zaten mümkün değil eğer aracı dışından kaplamazsanız. O yüzden bir takım kaçakları baştan kabul etmek lazım.

Bir bakalım. En son 20 gün önce mesaj atmışım. Bu demektir ki 20 gün boyunca neredeyse hiç bir iş yapamadım. Çok feci göze geldim. (cehaletimin kurbanı oldum demek zor geldi :smiley: )

Arabanın jant ve lastiklerinden sonra sıra su tesisatına gelmişti. İşin ehli olmadığım için 2 usta bulup arabanın iç tesisatını çektirdim. Depo kısmında 200 litrelik su deposu vardı. Sistem gayet iyi çalıştı. Tek eksik pis su depoları kalmıştı.

Derken kaşındım. Arkadaki su deposu depo kısmının neredeyse yarısını kaplıyordu. Bu yüzden tüm su depolarını aracın altına almaya karar verdim.

İlk işim demirciler sitesine gidip 2mm galvaniz levha alıp bunları büktürmek oldu. Daha sonra bunları demircie götürüp kaynaklarını ve su giriş çıkış ağızlarının montajını yaptırdım.

20141022 150337

Toplam irili ufaklı 7 adet depo yaptırdım. Bunlardan 6 sı ikişerli olarak birbirine iç üstten ve iç alttan hava ve su geçişi için bağlandı. Donmaya karşı izolasyon yapıldı.

20141025 101444

Aracın şasesine uygun ölçülerde yapılan bu depolardan en arkadaki (tek parça olan) 82 lt hacminde ve sadece wc için kullanılacak. Onun önündeki iki parçalı depo 52lt hacminde ve mutfak, duş ve lavabo gideri için kullanılacak. Onların önündeki diğer depolar ise toplam 172 lt hacminde ve temiz su için kullanılacak.

Lavabo sularını uygun yerlere rahatlıkla boşaltabileceğimiz için 50 lt yeterde artar diye düşündük. 2 günde bir boşaltılabilir. Ama wc biraz daha problematik olduğundan ona büyük depoyu tahsis ettik.

Öndeki depoların 2 parçalı olmasının nedeni aradan geçen fren teli. Bu iki parçalı deplar içten birbiriyle bağlantılı. Alttan galvaniz bir boruyla su geçişi sağlanırken, üsttende hava geçişini sağlayan borular var.

20141025 121755

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR