Kayseri Off-Road Grubunun Buluşması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan takomistik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 732
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,768
Ynt: Kayseri Off-Road Grubunun Buluşması

murat51-38' Alıntı:
arkadaşlar benim parça yeni gelmiş inşallah toplanmaya başlandı. ancak uzun mesafeli bir geziye çıkamam öncelikle kısa mesafede hırpalamam lazım.onun için ben kısa mesafe proğram olursa katılırım yoksa pazar günü sarıgöle doğru denemeyi düşünüyorum...

hırpalamam lazım diyosunuz ondan sonra nazar diyosunuz arkadaş araba naapsın ;D ;D ;D

Etiketler

çamardı proğramı iptal olduysa ve başka gelen arkadaşlar olursa Erciyes-Sarıgöl e gidebiliriz diye düşündüm .
bildiğim kadarıyla güzergahta ağır off roadluk bir yer yok.. bu son 2 hafta kar yağmadan önceki son zamanlar olabilir.. bugünkü yağmurlar nasıl etkiler parkurları ::smiley:
sonuçta en az 4 araç olursa bana uyar.. hatta isteyen cumartesinden gidip kampda yapabilir
yada daha iyi teklifler varsa paylaşalım..

benim bir teklifim olacak.. sarıgöle hacılar tarafından çok gittik artık sıktı.. fakat incesu tarafından gidelim hemde bir köyeden geçmemiz lazımmış onun etrafı veya sarı göle dogru gidişi ormanlıkmış orman etabı veya agaç demek gölge demek bende agaçları çok seviyorum. buradan kaybolmaya hatta sarı göle kadar kendi rotamızı bulmaya veya canımız çıkana kadar devam etmeye varsanız hadi kendi güzergahımızı bulalım pazar sabah buluşalım mangallıkmı kahvaltılıkmı alalım bunuda burada kesinleştirelim. benimki fikir uymassa başka yerlere bakarız gesi, darsiyah, turan gibi buralarda gezi yerlerri çok farklı başka etablarda çıkarabiliriz.

içinden geçilecek köy tarihi çok eskilere dayanmaktadır.

Kızılören’in ilk yerleşim yerinin neresi olduğu hakkında resmi bir kayıt yoktur. Fakat, gerek isminin kökenini, gerekse kuruluş yerini dikkate alırsak, kasabanın mazisinin çok eskilere dayandığı sonucuna varmamız mümkündür. Aynı zamanda ören yerlerin fazla olması, bu alanlarda bir takım buluntuların (çanak, çömlek, altın v.b) ortaya çıkması, Kızılören hakkındaki tezimizi kuvvetlendirmektedir.

Buna bağlı olarak beldenin tarihi yerleşiminin eskiliğini daha geniş çerçevede ele alabiliriz. Dokuz Pınar’dan, güneydeki Şeyh Şaban Köyüne kadar olan Erciyes Dağının eteklerinde, 26 ayrı yerde ören yerleri tesbit edilmiştir Bu durum özellikle Kızılören ve Sürtme köylerinde M.Ö. yy.’da da insan yerleşiminin bulunabileceğine kanıt olarak gösterilebilir. Şimdi Kiziliören ve çevresindeki ören yerlerinden birkaç örnek verelim. Kizilören’in batisinda bulunan, Bogaz Çardak mevkiindeki Ölmezli ören yerini, kasaba yerleşim alanindaki karacaören mevkiini ve yukari camii çevresindeki “Satenin başi” olarak bilinen yeri, ilk yerleşim alanlari olarak gösterebiliriz. Buralarda çok eski yikintilar, duvarlar, ören yerler bulunmaktadir. Ayrica halk arasindan birisinin, Hitit dönemine ait (M.Ö.. 2. bin yil ) bir aslan kabartma, heykelini bulmuş olmasi, Kizilören’in yerleşim alani ve çevresinin hayli eskilere dayandiginin somut bir delili durumundadir. Köyün nasil kuruldugu hakkindaki rivayeti ise şu şekilde açiklayabiliriz:

Rivayete göre, köyün asıl yeri şimdi bulunduğu mekan değildir. İlk önce şu an bağlı bulunduğu İncesu ilçesinden ilerde bir yerde kurulan köy, bir baskına uğradıktan sonra yer değiştirmiştir. Ve iki üç kişi bugünkü yerleşim alanına kaçmışlardır. Daha sonra civar köylerden kaçıp gelen insanlar da buraya yerleşmişlerdir. İlk zamanlar mağaralara, ıssız yerlere, örenlere yerleşenler, bir süre sonra köyü kurmuşlardır. Halk arasında buna benzer kuruluş rivayetleri çok olsa da resmi kayıta dayanmadığı için dikkate alamıyoruz.

o kadar kızıl örenin resimlerine baktım hiçte orman falanda yok !!!! ???

67

5923

5927

ARKADAŞLAR ZATEN NİGDE ÇAMARDINDA DA GÜNÜBİRLİK ETKİNLİK YAPACAKTIK.
ÇOGUNLUK NE DERSE UYMAYA ÇALIŞACAGIM.
YER NETLEŞSİN BENDE ONA GÖRE KATILIMIMI BİLDİREYİM

Arakadaşlar bir liste oluşturalım önce pazar günü gelebileceker için. sonrada yeri belirleyim
haydi isimleri yazmaya başlayalım

İncesu tarafı hem yakın hemde güzergah olarak değişik gibi geldi ne dersiniz?
Ben incesu ya varım
En kötü offroad, offroadsuzluktan iyidir :D

Kimse bir liste oluşturmuyor ama herkes gelmek istiyor.
Bu durumda incesu kızılören tarafından erciyese çıkış- hacılar istikametinden iniş şeklinde
(daha önce ben baktım yol sargöle kadar çıkıyor farklı rota)
yakın gezi herkesin istediği gibi

katılımcıları şöyle yazıyorum .itirazı olan bildirsin
1)Okan güpgüpoglu ( muhtemelen gelir)
2)Yahşi kürtüncü
3)Engin Deveci
4)Ertugrul açıkgöz
5)Mustafa Balta
6)Alper Erginer
7)Mustafa Fındık
8)Akif Aksoy
9)Murat Aydogan
10)irfan Büyükdag

Benim gördiğüm kadarıyla bunlar kesin katılımcı.
unuttugum varsa listeye ekleyerek devam edelim

Hasan eskiciye da haber verelim.
Ali Saraçoglu gelemiyor
Ömer Erginden ses yok ??
Ahmet Kirikoglu gelir mi?

PIKE' Alıntı:
Kimse bir liste oluşturmuyor ama herkes gelmek istiyor.
Bu durumda incesu kızılören tarafından erciyese çıkış- hacılar istikametinden iniş şeklinde
(daha önce ben baktım yol sargöle kadar çıkıyor farklı rota)
yakın gezi herkesin istediği gibi

katılımcıları şöyle yazıyorum .itirazı olan bildirsin
1)Okan güpgüpoglu ( muhtemelen gelir)
2)Yahşi kürtüncü
3)Engin Deveci
4)Ertugrul açıkgöz
5)Mustafa Balta
6)Alper Erginer
7)Mustafa Fındık
8)Akif Aksoy
9)Murat Aydogan
10)irfan Büyükdag

Benim gördiğüm kadarıyla bunlar kesin katılımcı.
unuttugum varsa listeye ekleyerek devam edelim

Hasan eskiciye da haber verelim.
Ali Saraçoglu gelemiyor
Ömer Erginden ses yok ??
Ahmet Kirikoglu gelir mi?

Bu arada Okan'ın CJ çalışyo hatta yetişirse yarın elektronik ateşlemesi de hazır olacak gibi. Pazar için bahane bulmasın yani :smiley:

o zaman pazar günü saat 8:30 da şeker fabrikasının önünde buluşalım kahvaltılık malzame alalım çayla birlikte öğle vakti yiyelim kahvaltılık malzemeyi bir kişi alsın ortaklaşarak ödemeyi ona yapalım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR