Karavan Örnek Model ve Fotoğrafları (2) Çekme Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasiko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 137
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 129,708
Ynt: Karavan Örnek Model ve Fotoğrafları (2) Çekme Karavan

Çok güzel konu, paylaşımlar için teşekkürler...

Takip ediyorum...

Etiketler

benim üzerinde arastirma yaptigin ve heveslendigim model.. Turliyede Eltesan Mobil Hymer marka Eriba-Touring bu modeli getiriyor.
Benim amacım yakın zaman içinde bir dostumun arkadası Yunanistanda karavan satışı yapıyor. aşağıdaki sitesinde sıfır ve 2.el karavanları bulabilirsiniz. Ancak site yunanca olduğundan ceviri yapılmış linkini aşağıda ekliyorum. Yurtdışında 10-15 bin euro arasında degişiyor fiyatlari yurtdişinda.

http://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=el&u=http://www.zampetas.gr/&ei=VTFeTdWxA5GfOruczbYN&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCIQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dzampetas.gr%26hl%3Dtr%26biw%3D1020%26bih%3D567%26prmd%3Divns

www.zampetas.gr

Eriba touring

Eriba touring 2

Saly karavanın yeni karavanı dublex 'spyshot' modeline HOBBy den alternatif:smiley:
yanlız bunu cekiciyle tasımak lazım. Bu da cekme karavan dünyasına aykırı..
ben usteki modelimde sabitim..touring kasa olması herdaim geziye hazır..

Hobby cravan

Forumun çekme karavan konusundaki değerli üstadları,
Yunansitandan/yada avrupadan ithal etme konusunda daha once deneyimleriniz var mı?
mevzuatı genel hatlarıyla biliyorum. Ancak bana canlı yaşanmış bir örnek lazım..Şuan gidip geliyorum, arastirma içindeyim.
Ordaki firma sahibi ve aşağıda linkli yer alan arkadasımız. Ancak yinede bunu deneyimleyen bir ağızdan bilgi sahibi de olmak isterim. iş sadece kdv-gümrük nakliye değil..

http://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=el&u=http://www.zampetas.gr/&ei=VTFeTdWxA5GfOruczbYN&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCIQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dzampetas.gr%26hl%3Dtr%26biw%3D1020%26bih%3D567%26prmd%3Divns

Çekme karavana hiç bir zaman özenmedim. Ama bu touring modeli çok şık ve kullanışlı geldi gözüme... Sıkı bir 4x4 ile her deliğe girer bu alet ;)

yerden yükseklikte fena değil...spacer+ amörtisör kit yada biraz takozla desteklenebilir de:smiley:

Benim konaklamalı off road gezilerinde kullanmak için hem hertürlü eşya alet edevat v.s. taşımak için hemde çadır yerine kullanmaki için bişeye ihtiyacım var...

Carettalar çok hoşuma gidiyor...
1200 de güzel, 1500 de....

Bunlar hakkında sitede konu aradım bulamadım...

Var mı?

Hızımıza ve yakıtımıza ne kadar etkisi olur?

Etaplarda BaTaK geçişlerde araç becerimizi ne kadar engeller?
Yükseltsek biraz v.s verim alırmıyız...

Özellikle çok karlı olan dağ sürüşlerinde daracık yolun bi tarafı ciddi uçurum oluyor...
Aracın arkasındaa sık sık uçurumun aksi tarafındaki şarampole iner...
Çıkartırken aracı şarampolden uçuruma doğru bi atlarız şöyle :smiley:
Yada kayar sık sık... v.s.

Bu tip kötü koşullarında nasıl tepki verir?

Gece içinde uyuduğumuzda çadır içinde v.s. yaşadığımız nem sorun ne olur Carettada?
Yaz ve kış uyku konforu yani...

Bu konuda bilgi, yorumlarınızı ve tecrübelerinizi alabilir miyim?

Yeni bi konu mu açmam gerekli bilemedim?

Keşke kiralama imkanımız olsa, deneriz...

Teşekkür ederim...

Sn.Alfonse,
1-2 yıl kadar oldu sanırım ismini hatırlayamadığım off-road bölümünde yazan bir arkadaş suzuki aracının arkasında caretta çekme ile gezilere katılıyordu.Sizin merak ettiğiniz
konuları karavan bölümünde paylaşmadı ancak belki off-road bölümünde bir yerlerde bilgi paylaşmış olabilir.
Karavan bölümünde çekme karavanla 4 çeker araç bende var ancak henüz yaylaların haricinde ağır şartlarda performans konusunda bilgi ve tecrübem yok.
Karavanın çadırla kıyaslanmayacak konforda olduğunuda ayrıca belirteyim,nem doğaldırki karavanın içindeki havayı ısıtmazsanız oluşacaktır ancak bu bile çadırın içine
göre minimum seviyede olacaktır.
Yeni konu açmanız konusunda cevapsız kalacağını bildiğimden şimdilik gereksiz ancak tecrübe oluştuğunda mutlaka ayrı başlık olacaktır ve çokta faydalı olacağını
kendi adıma söyleyebilirm. Kiralama için belki üretici firma bu konuda destek olabilir.
Levent

Sn Alfonse, aradığınız link bu galiba.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=13457.0

aslanahmet' Alıntı:
Sn Alfonse, aradığınız link bu galiba.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=13457.0

Teşekkürler, inceliyorum hemen, inşallah sorularıma cevap bulurum...

Sağlıcakla...

Scooter Karavan

Environmental Transport Association adlı bir ingiliz firma tarafından tasarlandı.

[attachment=1][attachment=3]

Bu mini karavanın içinde

* 19" tv
* çalar saat
* kitaplık
* radio
* tek kişilik bir yatak
* mutfak seti vs.

[attachment=2]

110419 caravan1

110419 caravan3

110419 caravan2

çok etkilendiğim bir sürü model gördüm , tüm paylaşanlara teşekkür ederim çok faydalı oldu bir karavan yapma fikri aklımda var çok faydalı modeller için teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR