Karavan İle Yunanistan-italya-avusturya-almanya-lüxemburg-belçika-hollanda-ingiltere-fransa-isviçre

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan isolano Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 212
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 77,940
Ynt: Karavan İle Yunanistan-italya-avusturya-almanya-lüxemburg-belçika-hollanda-ingiltere-fransa-isviçre

Ekli dosyalar

• DSCN0384.jpg
    DSCN0384.jpg
    65.9 KB · Görüntüleme: 503

Etiketler
Ynt: Karavan İle Yunanistan-italya-avusturya-almanya-lüxemburg-belçika-hollanda-ingiltere-fransa-isviçre

Yolda İtalyadan çıkana kadar yaklaşın 30 euro otoyol parası ödedik.İlk molamızı Agip Benzin istasyonunda verdik. N46.141106,E11.087209 .Burada marketten baget ekmek ve peynir alıp park yerinde sandviç yapıp yola devam etik.
Burada avusturya vinyeti bulamadık .Avusturya vinyetini avusturyaya en yakın noktadaki benzinciden aldık.1 Hafta vinyete 8,50 Euro ödedim.İşin ilginci avusturyada kısa bir otoyolda gişeye tekrar 8,50 euro ödedim Gişedeki adama vinyeti gösterip bu ne gibilerden baktım ama adm o başka bu başka bakışı atınca ses çıkarmadım.

Ekli dosyalar

• DSCN0405.jpg
    DSCN0405.jpg
    50.8 KB · Görüntüleme: 531

İkinci mola noktamızda İnnsburg oldu.Araba camper olduğundan altın çatının arkasında bir noktaya park ettik 1 euro parkmatikten bilet alıp arabanın ön konsoluna koyup hemen Altın çatı yı gezdik. Koordinatı: N47.27050,E11.39942 Ardından az ilerisinde Hofkirche-İmparatorluk Kilisesi N47.268488,E11.395449 ,Stadtturm (Kule) N47.268268,E11.393460 fotografladık.

Ekli dosyalar

• DSCN0491.jpg
    DSCN0491.jpg
    137.8 KB · Görüntüleme: 259

Dünyada kristal taşlarıyla ünlü olan Swarowski’nin fabrikası N47.295000,E11.600371 şehir merkezine yalnızca 15 km. uzaklıktadır Bu yağmurda oraya gitmek yerine biz Altın çatının yakınında 3 katlı Swaroski Mağzasına girip gezindik.Burası gerçekten çok etkileyiciydi.
Merdivenleri dahi swaroski taşlarındandı.Ama 25 cm boyunda bir at heykelinin 15.000 euro olduğunu görünce gözlerime inanamadım.

Ekli dosyalar

• DSCN0503.jpg
    DSCN0503.jpg
    138.1 KB · Görüntüleme: 520

Neyse çokta oyalanmadan sağnak yağmur altında arabamıza koştuk.Bu arada otopark saatini 20 dk geçirmişiz Parkamatike para mı atmak lazım yada başka birşey mi yapmak lazım bilemedim.Para atsam bundan sonraki saatleri kapsar diye düşünüp vazgeçtim.Neyse yola devam ettik. Bu arada hayatımda ilk defa kendim yakıt aldım.

Gezi öncesi nedense pompayı kendim çıkarıp yakıt almayı gözünde çok büyütmüşüm o kadar zor değildi sadece taşmasın diye 50 euroda durdurdum.ve benzincinin içreiye girirp pompa numarasını söyledim.

Sonra tekrar yola çıktık ve saat 21,00 de Campsite Thalkirchen N48.09106, E11.54484 vardık..Kapıda ACSI kartımızı alınca pasaportlarımızı bize teslim ettiler.Kamp girişinde hava buz gibiydi bir gece önce sıcaktan uyuyamazken bir gece sonra kaloriferi açmamız çok ilginçti.

Ekli dosyalar

• DSCN0548.jpg
    DSCN0548.jpg
    120.9 KB · Görüntüleme: 512

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR