Kafa Nereye Biz Oraya, 58 Günde Kütahya-salihli-didim-milas-bodrum-marmaris-datça-fethiye-denizli-af

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan geziyoM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 310
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 109,455
Ynt: Kafa Nereye Biz Oraya, 58 Günde Kütahya-salihli-didim-milas-bodrum-marmaris-datça-fethiye-denizli-afyon-esk.

Fethiye'de yakın çevreyi gezmeye devam ediyoruz, Belceğiz / Belcekız plajı, hemen Ölüdeniz'e bitişik güzel bir plaj.
Denizi ve kumsalı çok hoş, gece gündüz canlı, kıpır kıpır bir yer.

20 10 14 33 fethiye belcegiz1

20 10 14 54 fethiye belcegiz2

20 10 16 01 fethiye belcegiz4

20 10 16 36 fethiye belcegiz5

20 10 16 37 fethiye belcegiz7

Etiketler
Ynt: Kafa Nereye Biz Oraya, 58 Günde Kütahya-salihli-didim-milas-bodrum-marmaris-datça-fethiye-denizli-afyon-esk.

Belceğiz'de günlük park ücreti olan 6 TL'yi verip sahilin arka sokağındaki bir yere park etmiştik,
Daha sonra gördük ki, ücretsiz ve plaj manzaralı güzel teraslar varmış ( 36.5391083,29.1261482 ) gibi, neyse tecrübe oldu.

20 10 17 48 fethiye belcegiz8

20 10 18 07 fethiye belcegiz9

20 10 18 19 fethiye belcegiz10

20 10 20 11 fethiye belcegizKamp

20 10 21 47 fethiye belcegizGece

Ölüdeniz'in biraz ilerisinde güzel bir Orman Kampı var, Kıdrak Koyu 36.5284083,29.1281699

Günübirlik piknik alanı olarak kullanılıyor ama diğer orman kapmlarında olduğu gibi biraz pahalı sanki

21 10 11 47 fethiye kidratTabela

21 10 11 50 fethiye kidrat1

21 10 11 50 fethiye kidratUcret

21 10 11 52 fethiye kidrat2

Kamp alanında bir çok ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir büfe mevcut,

21 10 11 53 fethiye kidrak2

21 10 11 53 fethiye kidrak3

21 10 11 58 fethiye kidrakErhan

Kıdrak koyunu gezdikten sonra Fethiye'ye geri dönüyoruz ve Amynthas kaya mezarının gece görünüşü.

Ertesi sabah kampımızı çalış plajına taşıyoruz, artık Fethiye'de son günümüz, son bir deniz keyfi.

Ve saat 14 gibi ayrılıyoruz, gözümüz arkada, acaba ayrılmasak mı :-\

Çameli'ne doğru gitmeyi planladık ve önümüzde güzel bir belde olan Yeşilüzümlü, yabancı uyrukluların sahip olduğu bir çok bina dikkatimizi çekiyor.

Derken her gördüğümüz kahverengi zemin üzerine beyaz tabelanın yönüne otomatik olarak gittiğimiz için kendimizi bir orman yolunda buluyoruz ve
Kadyanda antik kentine hoş geldiniz :smiley:)

21 10 21 27 fethiye amynthasmezar

22 10 12 22 fethiye calisplaji1

22 10 15 06 yesiluzumlu

22 10 15 31 kadyandaTabela

22 10 15 32 kadyandatabela1

Mehmet bey kayaköy'de (sanırım sarnıç pansiyondu) evlerin altına su sarnıçları yapmışlar, yağan yağmur sularını oluklar aracılığıyla burada depolayıp ihtiyaçları için kullanmışlar. Sanırım sonradan yerleşenlerin de bölgeyi terk edip düz ovaya göçmesinin nedeni yörede yaşanan susuzlukmuş.
Bir de mübadele ilgili ilginç bir anı dinlemiştim tv.de; bir belgeselde kayaköyün mübadelesi anlatılırken gözlerim yaşarmıştı.
Kurtuluş savaşından sonraki günlerde mübadele yapılması kararlaştırılınca Kayaköy'ün sakinlerine de bölgeyi terk ederek Yunanistan'a gidecekleri söylenmiş, ve hiç bir hazırlıkları olmadan, arkalarında her şeylerini bırakarak, hatta anahtarlarını "zaten birkaç gün sonra döneriz" diyerek komşularına bırakıp gitmişler. Anılarını anlatan yaşlıca bir kadın o yıllarda çocuk olduğunu, evden ayrıldıktan bir süre sonra oyuncak bebeğini unuttuğunu fark edince dönüp almak istediğini ama mümkün olmayınca çok ağladığını anlatmıştı. :(
Bu arada Kayaköylü'lerin kutuluş savaşı ile ilgili gördükleri tek şey bir İtalyan savaş gemisinin açıklardan kendilerine doğru attığı 2-3 pare top atışıymış :eek:
Savaşların ne kadar kötü olduğunu, insanlara ne büyük zararlar verdiğini anlamak için basit küçücük bir örnek...
Mehemet bey paylaşmaya devam ettiğiniz için teşekkürler...

drares' Alıntı:
Mehmet bey kayaköy'de (sanırım sarnıç pansiyondu) evlerin altına su sarnıçları yapmışlar, yağan yağmur sularını oluklar aracılığıyla burada depolayıp ihtiyaçları için kullanmışlar. Sanırım sonradan yerleşenlerin de bölgeyi terk edip düz ovaya göçmesinin nedeni yörede yaşanan susuzlukmuş.

Haşmet bey, haklı olabilirsiniz, ben de yazdığım o bilgiyi fotografını da eklediğim Kerem kardeşimden dinlemiştim,
millet olarak genel karakterimizi az çok bildiğimden anlattıkları bana garip gelmemişti .

drares' Alıntı:
Bir de mübadele ilgili ilginç bir anı dinlemiştim tv.de; bir belgeselde kayaköyün mübadelesi anlatılırken gözlerim yaşarmıştı.

Sormayın, bu konu gerçek bir hüzün hikayesi, giden de bizim insanımız gelen de bizim insanımız fakat her iki yerde de yaşadıkları hep ötekileştirilme hep acı...

aslanahmet' Alıntı:
Bu fotoğrafa bayıldım :D

Hakan çok teşekkürler, şimdi sorasım geliyor;

"- biz n'apıyorus biz " bu söz torunum Batu'ya ait, ama sorgudaki güzelliği görmek için onun söylemesini duymak gerek :D

Kadyanda antik kenti kalıntıları şimdi kocaman çam ağaçlarının altında kalmış, çok geniş bir alan.

parkur işaretlendiği için gezmesi çok kolay,

Bir ara uzaktan göl gibi bir şey gördüğümü zannettim, sonra eşimle birlikte dikkatlice bakınca bunun Fethiye olduğunu anladık ve sanki çok yol almıştık da Fethiye'den epey uzaklaşmıştık düşüncesi bir anda yok oldu, yerini şaşkınlığa bıraktı :smiley:

22 10 15 35 kadyanda1

22 10 15 39 kadyanda8

22 10 15 44 kadyandaFethiye

22 10 15 50 kadyanda5

22 10 15 53 kadyanda6

Son fotografta örnek olarak görülen Yeşil üzümlü - Kadyanda yolunun ormanlık alandaki bazı bölümleri yağış etkisi ile heyelana uğramış veya zemini bozulmuştu ama dert edecek kadarda ciddi değildi :smiley:

22 10 15 56 kadyanda7

22 10 16 03 kadyanda9

22 10 16 05 kadyanda10

22 10 16 06 kadyandaHamlet

22 10 16 19 kadyandaYolu

Mehmet bey; paylaşımınız için teşekkürler... :smiley:

Ynt: Kafa Nereye Biz Oraya, 58 Günde Kütahya-salihli-didim-milas-bodrum-marmaris-datça-fethiye-deniz

Bu bolgede yasiyorum ama, bu kadar guzel ne gezdim, nede anlatabilirim, paylasiminiz icin ben de tesekkur ederim..

metin26' Alıntı:
Mehmet bey; paylaşımınız için teşekkürler... :smiley:

Metin bey ilginize teşekkürler, selamlar.

enginizm35' Alıntı:
Bu bolgede yasiyorum ama, bu kadar guzel ne gezdim, nede anlatabilirim, paylasiminiz icin ben de tesekkur ederim..

Engin bey, iltifat etmişsiniz teşekkürler, malumunuz sitede ne üstadlar var, biz de naçizane yazmaya çalışıyoruz :smiley:
Selamlar.

Kadyanda gezimizden sonra Acıpayam'a doğru yola çıktık, hoşumuza giden, bize huzur veren manzaralar eşliğinde gidiyoruz,

Nüfusu 761 olan Karabayır köyünden geçerken gördüğümüz bu çok güzel camii çok şaşırtıcıydı :eek:

Her yerde bol bol kaynak suyu olması ne güzel :smiley:

K Fethiye Kadyanda Cameli Acipayam

22 10 17 28 karabayirCamii

22 10 17 28 karabayirTabela

22 10 17 37 kirazliyayla

22 10 17 38 kirazliyayla kaynak

Çameli'ne doğru yolculuğumuz keyifle devam ediyor,

Çameli'nde aracı park edip biraz çevre gezisi yapıyoruz, nüfus 2800, küçük bir kasaba ve yolumuza devam etmeye karar veriyoruz,

Kınıkyeri köyünün dışından geçen yolumuzun kenarında bu güne kadar pek rastlamadığım bir wc binası görüyoruz ve sırf meraktan duruyoruz,
inanın köyün dışında ve hiç bir görevlisi olmayan bu wc pek çok yerde bulamadığımız temizlikte, yani Kınıkyeri köylülerine kocaman bir alkış :smiley:

22 10 17 48 camelinedogru

22 10 18 03 cameliheykel

22 10 18 05 camelimeydan

22 10 18 26 KinikYeriKoyuwc

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR