İnegölün CJ 5 i Toplanıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan woswo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 379
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,686

Etiketler

Ynt: İnegölün CJ 5 i Toplanıyor

Baştan yaratmışsınız aracı, süper olmuş .ilk fırsatta çayınızı içmeye uğrayıp feyz almak isterim

saygılar

arka diskler tamam sıra önlerde

Grnt0317

Grnt0318

2- Disk fren özellikle ıslak ve çamurlu ortamlarda sürtünme kayıpları yaşamaz. Çamuru disk ve balata arasından çok çabuk tahliye eder. Merkez çapı büyük olup bası gücü kampanaya göre yüksektir. Kampana ön fren tek taraflı ıslandığı zaman bir taraf hiç tutmaz. Yüksek hızlarda fark etmeden fren yapıldığında kesinlikle bir tarafa çok güçlü bir şekilde çeker. Kampana fren olmasından dolayı kaza yapan çok araç vardır. İşi bilen arkadaşlar suya girip çıktıktan sonra frene basılı giderek balataları kurutmaya çalışırlar.

3 şubat ta yazmıştım bu yazıyı.. Üzgünüm . bilya filan yazmışınız ama bahane. disk fren gibisi yoktur. Ama ana merkezi değiştirmek şartıyla. eski ana merkez orjinali ise disk fren merkezlerini doldurmayacaktır. Ayrıca denediğiniz yöntem ile uzun yıllar sorunsuz binemezsiniz. Uydur kaydır işleri cj sevmez. Orjinal kitini alıp taksanız daha şık olurdu.

demeden geçemeyeceğim. 33 lastikle hiç birşeyle oynamadan fazla kullanamazsınız.

Elinize sağlık diyorum. Sizi çok kıskanıyorum kendi garajımda kendi kendime bu işleri yapmak hayalim. Bunu da siz yapıyorsunuz..

jeep' Alıntı:
3 şubat ta yazmıştım bu yazıyı.. Üzgünüm . bilya filan yazmışınız ama bahane. disk fren gibisi yoktur. Ama ana merkezi değiştirmek şartıyla. eski ana merkez orjinali ise disk fren merkezlerini doldurmayacaktır. Ayrıca denediğiniz yöntem ile uzun yıllar sorunsuz binemezsiniz. Uydur kaydır işleri cj sevmez. Orjinal kitini alıp taksanız daha şık olurdu.

demeden geçemeyeceğim. 33 lastikle hiç birşeyle oynamadan fazla kullanamazsınız.

Elinize sağlık diyorum. Sizi çok kıskanıyorum kendi garajımda kendi kendime bu işleri yapmak hayalim. Bunu da siz yapıyorsunuz..
mrb göktuğ bey bizim frenler ile sıkıntımız yoktu gerçekten kampanada ısrarlıydık arka bilyaları çok sık dağıtınca 35x35x65 bilya takmak zorunda kaldık kovana ufak bi operasyonla bunu başardık kampana ile uğraşana kadar diske çevirmek daha kolay olur düşüncesi ile yaptık diskleri amacımız bilyaları kuvvetlendirmekti sadece biz kampana fren ile yarışa bile girdik sorun olmadı birde size bi yer ayırlaım dilerseniz dükkanda 6 tane liftimiz var birini size tahsis edebiliriz göktuğ bey sorun olmaz dükkan sizin

Yakın olsa sormazdım bile tulumları çeker gelirdim yanınıza ;D Şimdi can sıkıntısında mercedese doç motoru filan alıştırmaya çalışıyoruz. Uzadıkça saçmalamaya başladık ama olsun..

VİNÇ MONTAJI öne mi takalım arkaya mı takalım karar veremedikk :D ;D ;D

Grnt0355

Grnt0356

Grnt0357

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR