Hangi İşi ,Nerede Kaça Yaptırıyorsunuz ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan endurin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 155
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,770
Ynt: Hangi İşi ,Nerede Kaça Yaptırıyorsunuz ?

95 GC ye yüzme dersi verirken (İskenderun) marş motoru kilitledi ve oto elektrikçiyi çağırdık. Komple marş motoru söküldü . Kömürler ve yatakları , burçlar değişti,komple temizlenip takıldı . toplam maliyet 85 tl .

Etiketler

Arkadaşlar, şu aralar kimse aracına birşeyler yaptırmıyor galiba? :smiley:Maşallah,maşallah..
c.tesi günü zj min, daha önceki sahibi tarafından içi boşaltılmış olan katalizörü yenisi ile değiştirdim.Yenisi dediysem orjinal değil.Sadece şekil olarak benzetilmiş bir susturucu ve oksijen sensörü yeri hazır.Toplam 110.-TL.

2000 WJ de problem olan ön şafta ait 2 adet CV jointin sökülmesi ve yerine tedarik edilen yenilerinin takılması, ön takımın yağlanması vs ufak tefek yağlama işlemleri ücreti 75 TL - İşlem yeri Ankara

Tartarini sırali tupum icin Okcan Serviste bakim yaptirdim.. bana gore 10 numara hizmet aldim... gaz ayari.. kacak kontrol ve kacak olan parcanin degisimi.. filtrelerin degisimi..bazi borularin degisimi ... 50 TL verdim... Ustasindan ciragina tesekkur ederim...

Kam mılı sensoru=80 euro
Rot amortısoru=60 euro
8 adet bujı=32 euro
2 adet rot körügü=50 euro

İscılık =175 tl

Toplam =600 tl

ANKARA Akgun Aydın servıs...

KAZAKJR' Alıntı:
Arkadaşlar, şu aralar kimse aracına birşeyler yaptırmıyor galiba? :smiley:Maşallah,maşallah..
c.tesi günü zj min, daha önceki sahibi tarafından içi boşaltılmış olan katalizörü yenisi ile değiştirdim.Yenisi dediysem orjinal değil.Sadece şekil olarak benzetilmiş bir susturucu ve oksijen sensörü yeri hazır.Toplam 110.-TL.
Hakan bey motor temizliğin çok iyi olmuş elinize sağlık,acaba rica etsem kullandığınız kimyasalların markasını yazabilirmisiniz. :smiley:

yunusure' Alıntı:
Hakan bey motor temizliğin çok iyi olmuş elinize sağlık,acaba rica etsem kullandığınız kimyasalların markasını yazabilirmisiniz. :smiley:

Teşekkürler. Scotch - Brite mutfak .Spray kutuda ev kulanımı için yapılmış bir ürün.Hemen tüm marketlerde 4-5 TL.-arasında satılıyor.Aynı işi Mr.Muscle da yapıyor.Neticede yağ çözücü ürünler.Ama asıl temizliği buhar makinesi tamamladı elbette.İşin sonunda, parlatma ,yağlama ve tabiiki koruma amaçlı olarak WD-40 tatbik ettim.Eğer bu işe niyetliyseniz kolay gelsin. ;)
(Yağ çözücüleri uygularken Scotch - Brite sünger kullandım.)

Hakan bey cevap için teşekkürler en kısa zamanda bende bu işi halledicem.

Klima nın terleme suyu aracın sağ ön koltuk tarafından içeriye giriyordu.Ayrıca soğutmasından da memnun değildim.Ön göğüs olduğu gibi söküldü,klima evalaratörü (aliminyum olan) temizlendi,kalorifer kazanı (bakır olan) şişlendi,terleme suyunun içerye girmesini önleyen sünger değiştirildi, bu arada yağ müşürü de değiştirildi. Ön sağ Kapı kaplamasının bağlantı klipsleri değiştirildi.Yapılan işlerin listesi şöyle:
Yağ müşürü......................................130.-TL
Klima süngeri......................................30.-TL
Kapı kaplama klipsi 4 adet.....17.70 x 4= 70.-TL
" " " 2 adet......20.- x 2= 40.-TL
Kablo bağı..........................................10.-TL
Bir adet lamba......................................5.-TL
Komple işçilik.....................................250.-TL

TOPLAM: 585.-TL

Bu arada klimanın soğutması yine aynı ,yani yetersiz.Hazır sökülmüşken yenisini takalım dediler ama yan sanayii olduğu için tercih etmedim.

Klima soğutmama problemi bende de mevcut, bir türlü çözemedim.
Gazı değişti, yeni gaz basıldı ama araba güneşin altında bir süre kalınca siyah olmasının negative etkiside var tabii, içi bir türlü soğumuyor. Klimanın üflediği havanın sıcaklığı içeriyi soğutmaya yetmiyor.
Bu benim içinde ciddi problem.
Selamlar,
Burak

" Klimanın üflediği havanın sıcaklığı içeriyi soğutmaya yetmiyor.
Bu benim içinde ciddi problem..."

Bizim de klima sorunu vardı. boru kaçak yapıyor dendi; böyle birkaç defa gel - git sonrasında (yaklaşık iki ay kadar, aralıklarla), en son bir büyük alüminyum boru var o da değişti; bundan evvel ise torpido altındaki bir "merkez" sökülüp bakılmıştı, bu nedenle son çare malum boru dendi, değişti,...vs. bu da yetmedi, gene bir haftada soğutma fonksiyonu kayboldu ve artık yeter (!) dediğimiz bir sırada nasılsa sorunu çözdüler, bana da tam bir yanıt vermediler; ( galiba bir başka servise götürüp başka bir cihazla kontrool edince asıl kaçak bulundu?) netice: geçtiğimiz aşırı sıcaklarda klima çalıştı. gerçekten de çok hızlı ve çok etkili değil ama, eğer çalışmasa - çalışmayanlar hemen anlayacaklardır; içine binilmesi mümkün değil! fakat klimayı açtıktan sonra etkisi başlıyor. bir 5 dk kadar çalıştıktan sonra ise aracın içi anlamlı ölçüde serin oluyor ve yol gidildikçe daha da serinliyor. şu son birkaç gün sıcaklara "normale" döndüğünden beri, klima fazla kuvvetli gelmeye başladı diyabilirim. bizden en son onarımdaki uzun alüminyum boru için 250 tl kadar almışlardı, sonraki kontrol ve son onarım-asıl işe yarayan onarım- için ilave ücret almadılar (Bursa, Birlik Oto).
ayrıca, çok hızlı ve kuvvetli soğutma için yeni sistemlerde olan ek fan ZJ de yok. bu seviye bize yeterli geliyor.

Antalya Akdeniz Sanayisinde Akın Ustada Yapılan İŞler............:
.
.
..
Balata Değişimi + İşçilik : 150 Tl
Yağ Değişimi ( Magnetec ) : 140 TL
Yağ Filtresi : 40 TL
Sol Disk Değişimi ( Çıkma takıldı ) : 40 TL
Sağ Disk Taşlama - Torna : 40 TL
İşçilik : 100 TL

Toplamda 510 TL.. Sizce nasıl fiyatlar.

Arkadaşlar bana bide kalorifer resistansı lazım. 97 zj için. Nasıl Bulurum ?

istanbul, tercihen anadolu yakası olarak
defenderın elektrik işlerini yaptırabileceğim önerebileceğiniz yer var mı acaba fiyatı da üzmeyecek?

Sarj dinamosu sökülüp bilyallarının değişimi 30 TL
Tornacı 10 TL
Bİlyalar 25 TL
Arka sağ çamurluk ve üstü,arka tampon boyanması pasta cila yan aynaların boyanması 150 TL

Kaporta düzeltmesi 70 TL
Boya 250 gram 30 TL
Yağ ve hava filtresi 55 TL
Yağ değişimi bujilerin temizlinmesi ön takımın yağlanması Şanzıman yağı değişimi 20 TL
ŞAnzıman yağı 2 lt 20 TL
Motor Yağı 5 lt 50 TL

Toplam 460 TL

96 ZJ me yapılan bazı işler ;

- Tavan döşemesi yenileme ....... 300 tl (1.sınıf oldu 200-250 ye fiyat vardı amma ucuz etin yahnisi)

- Ön 2 koltuğun oturma bölümü deri değişimi
- Kırılan kolçağın kilit ve menteşesinin tamiri
- Komple kapı fitillerinin değişimi (bagaj hariç)
- Tüp deposunun üstünün kaplanması
- Göğüsün sökülüp arkaya düşen çakmaklığın yerine geri montajı
Bu işlerin tamamına da 600 tl ödedim.

Bunları yaptırdığım yer Şaşmaz da ANDOFF klübümüzün üyelerinden ve yarış kopilotlarımızdan Ali abi,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR