Grand Cherokee 3.0 Crd Nasıldır , Alınırmı , Değermi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dlgr007 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 293
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 194,900
sevgili muavais Lastiklerinizi sahiplendirmek mi istiyorsunuz yoksa bir rakam varmı aklınızda. at lastik alana kadar en azından bu kışı bu sekilde geçirebilirsem çok iyi olur. bakımdı, aküydü falan derken baya aştık limitleri. olur derseniz hemen gidip taktırayım lastikleti
satmak için öneride bulundum.
lastikler iyi durumda, özelden mesaj atıyorum.

Etiketler
Hayırlı olsun aracınız. Genel bakım deyip geçmemek lazım çok tutuyor.Bunu araç satacağımız zaman bunları yaptırdık siz yaptırmayacaksınız diye söylediğimizde genelde aracı alanlar ne olacak ki onlardan diye bakış atıyorlar ama işte fiyatlar ortada.

İlla ki yağ kaçağı olur tamamını engellemek mümkün ama gerek yok şu aşamada.Arada aracın altına bakın,eğer ufak bir damla varsa sorun değil,göle doğru dönmeye başlıyorsa keçeler değişecek demektir.

Merhaba;

27.11.2016 Pazar günü yine gezenbilirden tanıştıgımız dostlarla bir gezi düzenledik. Katılım baya yoğun oldu 15 araç sabah toplanıp çatalcadan çilingoz ormanlarına girdik ve güzel biz gezi düzenledik. Yaklaşık 10 gündür yağmur yağmadığından güzergahımızda yoğun çamur olmasada bazı bölümlerde çamurlanmayı başarabildik. Aracımı ilk defa asfalt dışında deneme fırsatı buldum. Kiltleri hiç kullanmadan ve çamura saplanmadan parkuru tamamladım. Cherokee beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Tam anlamıyla canavar çıktı içinden diyebilirim. Fırsattan istifade bende içimdeki canavarı salıverdim doğaya. Yer yer kaya inişleri ve çıkışları, bazı bölümlerde derin kanal ve çukurlar, deniz kenerı kumsal derken hemen hemen her arazı şartına girip çıktık. Ekipteki diğer araçları görünce ilk başta biraz moralim bozulmadı değil, koca koca lastikler, vinçler, yükseltmeler, tepe lambaları, tamponlar çoğu donanımlı araçlardı anlayacağınız. Benim Cheroke fabrikadan çıktığı standart haliyle onlar nereden geçtiyse peşlerinden geçti ve beni mahçup etmedi. Çekiş sistemi gerçekten başarılı bir araç. Başladığımız gibi tek parça hasar almadan bozulmadan bitirdik geziyi. Kimse yanlış anlamasın güzergahımız çok sert değildi ama kanaldanda geçtik, kumda da gittik yani. Temiz ve bakımlısını bulan arkadaşlar gönlünüz rahat alabileceğiniz bir araç.
Daha önce kışlık lastik mi AT'mi diye sormuştum, bizzat denedim ve AT konusunda fikrim sabitlendi. YAzlık ve Kışlık lastiklerin hamuru nispeten daha yumuşak olduğundan birşey batmasa bile yanakların kesilme ihtimali çok yüksek. Gözüm hep yol bilgisayarında lastik basınçlarındaydı, ihtiyacımı fazlasıyla gördü ancak ha patladı ha patlayacak korkusuda bana yetti. AT lastiklerin biraz daha derin kanallı ve sert olması tercih sabebi olacaktır.

Tekrar merhaba.

25.12.2016 pazar günü yeni bir etkinlik daha düzenledik. Çatalca civarında bir rota belirleyip arkadaşlarla yine daldak orman içlerine. Araç hala donanımsız fabrikadan çıktığı haliyle duruyor malesef ilave yapmak kısmet olmadı. Yoğun çamurlu zeminde lastik sıkıntısı nedeniyle diğer arkadaşlar tarafından sürekli çekilmek zorunda kaldım. Fakat o çamurlu arazide arabanın içinde beygirler resmen dört nala hatta çığlık çığlığa koşturuyorlardı . Araç standart haliyke gerçekten çok saglam. Yogun çamur ve patinaj sebebiyle bir sürü kontrol uyarısı aldım. bazen abs ışığı yanıyordu, yer yer çekiş sistemi servis uyarısı, bazen arazi sistemi arıza uyarısı gibi sürü uyarı ve arıza ışığı yandı ama aracın altını yıkatıp temizledikten sonra hepsi normale dondü.

kullanırken birden asfalttan çıkıp 3 km yolu 5 saatte katedip sonra o balçığın içinden çıkıp sanki hiçbirşey yokmuş gibi saatte 130 km hızla otobanda seyretmek inanın müthiş bir duygu. Tabi birde bu haliyle sehir içinde gezerken insanların bakışlarınıda unutmamak lazim...
FB IMG 1482697921944
FB IMG 1482697956035
FB IMG 1482697966143

standart hali biraz alçak. geçen altını sürttüm mesela. oysaki bir gün önce KJ ile paldır küldür aynı yerden geçmiştim.

standart hali biraz alçak. geçen altını sürttüm mesela. oysaki bir gün önce KJ ile paldır küldür aynı yerden geçmiştim.
nerede oturuyorsun KKL. adinızı bilemediğimden bu sekilde hitap ediyorum kusura bakmayın. Birde sizin aracınız kaç model. Direksiyonla ilgili kafama takilan bir konu var. Bana göre normal ama rot balans için sanayiye giitim ve usta deneme sürüşü yaptı, bana direksiyon pompasını muhakkak kontrol ettirmemi söyledi. Ona göre normal değilmiş. Bu kadar sert olmaması lazım dedi. Trakya bölgesindeyseniz belki buluşup karşılaştırma firsatımız olurdu.

2008 sonu araç. 0 km den beri bizim. direksiyonu yumuşak değil. ama jeep KJ ile aynı sertlikte diyebilirim ki kj nin direksiyonu da otomobile göre serttir. Ankara da yaşıyorum.

Selam ustatlar , bende 2006 Range Rover Vogue var onu satip benzer bisi ariyorum ama bulamadim kamyonetler istedin ama eksileri cok. Simdi bu jeep i inceliyorum. Ama kafam karisti. 150-180 bin civarlarinda hangi modeli almiyim. Offroad yapmiyorum sadece engebemi camurlu yerlerden kampa gidiyorum. Ama oyle cok derin camurlar degil. Tani hemsehiricinde kullanicagim arada kampa gidecegim ortalama luks ve konforlu bi arac ariyorum. Bu cherokee uygun mudur :smiley: vogue gibi klasik arizalari varmidir yada onun kadar masraf cikartirmi? Tesekkurler

Range Rover ile aynı sınıfa ait değil. kronik arızası yok. performansı çok iyi. tüketim makul. yukarıdaki fotoğraflarda görünen tiptekiler yani WK modeli olanlar, Mercedes motorlu çok sağlam mekanikli araçlar. daha sonra çıkan daha yuvarlak hatlı olanlar İtalyan vmotori imalatı motorlu ve bence olmasa da olur. her durumda yine de almak isteyecek olursanız Range Rover ile aynı konforu anca overland ve summit versiyonlarında alırsınız.

Selam ustatlar , bende 2006 Range Rover Vogue var onu satip benzer bisi ariyorum ama bulamadim kamyonetler istedin ama eksileri cok. Simdi bu jeep i inceliyorum. Ama kafam karisti. 150-180 bin civarlarinda hangi modeli almiyim. Offroad yapmiyorum sadece engebemi camurlu yerlerden kampa gidiyorum. Ama oyle cok derin camurlar degil. Tani hemsehiricinde kullanicagim arada kampa gidecegim ortalama luks ve konforlu bi arac ariyorum. Bu cherokee uygun mudur :smiley: vogue gibi klasik arizalari varmidir yada onun kadar masraf cikartirmi? Tesekkurler

merhaba,

bu kasada mercedes motor şanzımanı var, bir sonraki kasada ise italyan motor.

2006-2010 arası üretilen bu kasada hastalık diyebileceğimiz bir problem ben duymadım, illa ki önceki sahibinin kullanımına ve parça ömrüne bağlı olarak masraf çıkar ama RR gibi sorunlu bir araç değil.
motor o yıllarda şanzıman mercedes in en çok ürettiği ünitelerdir ve neredeyse sorunsuzdur.

km ye ve kullanıma bağlı turbo, enjektör problemleri çıkarabilir, bu da biraz kısmet meselesi..
o bütçelere 2008-10 arası makyajlı kasa, tam servis bakımlı ve düşük km bir araç çok rahat bulunur.

konfor ve donanım olarak RR yi aratmaz, yakıt ise sakin kullanımda uzun yol ve şehir içi ortalama 10lt, sürekli şehir içi 11-12 lt civarı, uzun yol 9lt civarı.

2010 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 180.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 576823984

2008 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 135.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 552107844

2008 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 100.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 528030714

2010 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 129.750 TL Galeriden satılık ikinci el - 578299253

sırası ile bu araçalara bakarım, 180 isteyen 150 ye satar ise onu alırım km den dolayı, yoksa 2. sıradakini

bence bütçe izin verdiği için, temiz ve az km de bulunursa Jeep Commander abakmak lazım.

merhaba,

bu kasada mercedes motor şanzımanı var, bir sonraki kasada ise italyan motor.

2006-2010 arası üretilen bu kasada hastalık diyebileceğimiz bir problem ben duymadım, illa ki önceki sahibinin kullanımına ve parça ömrüne bağlı olarak masraf çıkar ama RR gibi sorunlu bir araç değil.
motor o yıllarda şanzıman mercedes in en çok ürettiği ünitelerdir ve neredeyse sorunsuzdur.

km ye ve kullanıma bağlı turbo, enjektör problemleri çıkarabilir, bu da biraz kısmet meselesi..
o bütçelere 2008-10 arası makyajlı kasa, tam servis bakımlı ve düşük km bir araç çok rahat bulunur.

konfor ve donanım olarak RR yi aratmaz, yakıt ise sakin kullanımda uzun yol ve şehir içi ortalama 10lt, sürekli şehir içi 11-12 lt civarı, uzun yol 9lt civarı.

2010 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 180.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 576823984

2008 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 135.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 552107844

2008 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 100.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 528030714

2010 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD 129.750 TL Galeriden satılık ikinci el - 578299253

sırası ile bu araçalara bakarım, 180 isteyen 150 ye satar ise onu alırım km den dolayı, yoksa 2. sıradakini
Cok saol hocam. 2010 model olan herhqngi birini alabilirim yani ? Diger motor direk 2011 de mi geliyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR