En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KanyaK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 221
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 234,246

Sizce En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    556
Ynt: En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

öncelikli olarak aramıza hoşgeldiniz... :smiley: hemen sorularınız cevaplıyayım... 1) otomatik şanjımanda benim herhangi bir sıkıntım olmadı aracım 3.5 senelik ve harika bir arac en ufak bir problem yaşatmadı bana hiç düşünmeden alın derim....model farklılıklarından dolayı bir sıkıntı olabilir ama navara larda ben duymadım hiç gönlünüzü ferah tutun.derim nacizane olarak... ;) 2) arka tarafın hafif olması normal ağırlık merkezi önde motor vs vs arka taraf bomboş....ama o savurma olayı daha düşük modellerde vardı ..yeni nesillerde o sıkıntı ortadan kalktı ben senelerdir kullanıyorum navara ile hiç savrulmadım..yeni nesillerde o savrulma işini hallettiler...kısacası ağırlık koymaya falan gerek yok tabii aracı cok fazla abartılı kullanmıyorsanız sonucta arac pikap.....size aracımın resmini koyayım siz fikir edinin en güzeli...3) günlük yaşamda da kullanacaksanız fazla birşey yapmadan da ufak tadilatlarla işi halledebilirsiniz sıkıntı yaşamazsınız...ama ağır off-road yapacağım diyorsanız yolunuz uzun... ;) en güzeli resimlere bakarak karar verin sonra konuşalım derim kolay gelsin....

NAVARA OFF ROAD 002

Etiketler

ve en önemlisi aracın bakımlarını vaktinde yaptırıp mazotunu da koyarsanız yürür gidersiniz hiçbir sıkıntı yaşamazsınız...arac gayet sağlam vede konforlu ...eğer değişiklik yapacaksanız muhakkak bilen bir ustaya gitmenizde yarar var derim....

Barbaros bey,cevabınız içn teşekkürler.Aslında sorun ne yapmam gerektiğini bilmemekten kaynaklanıyor.Çevremde bu işten anlayan kimse yok .Forumlardan okuduklarımdan bir şeyler çıkartmaya çalışıyorum.Bu işin uzaktan zor olacağının farkındayım.Doğrusu başlangıç seviyesinde bir araç laıp sizlerin yanında yavaş yavaş pişmek .Fakat buna imkanım yok.Elimden gelenin en iyisini burda yapmaya çalışacağım.
Hangi donanımı takarsam asfalt sürüşümü bozar,ya da yakıt tüketimini çok arttırır bilemiyorum.BU nedenle şunları şunları yapacağım da diyemiyorum.Bununla ilgili yazılı bir kaynak varsa belki de önce teorik bilgilerimi arttırmam daha doğru olur.
Anlayacağınız üzere kafa karışık,zamanla netleşirim inşallah..

eywalfa' Alıntı:
Barbaros bey,cevabınız içn teşekkürler.Aslında sorun ne yapmam gerektiğini bilmemekten kaynaklanıyor.Çevremde bu işten anlayan kimse yok .Forumlardan okuduklarımdan bir şeyler çıkartmaya çalışıyorum.Bu işin uzaktan zor olacağının farkındayım.Doğrusu başlangıç seviyesinde bir araç laıp sizlerin yanında yavaş yavaş pişmek .Fakat buna imkanım yok.Elimden gelenin en iyisini burda yapmaya çalışacağım.
Hangi donanımı takarsam asfalt sürüşümü bozar,ya da yakıt tüketimini çok arttırır bilemiyorum.BU nedenle şunları şunları yapacağım da diyemiyorum.Bununla ilgili yazılı bir kaynak varsa belki de önce teorik bilgilerimi arttırmam daha doğru olur.
Anlayacağınız üzere kafa karışık,zamanla netleşirim inşallah..
o zaman şunu tavsiye edeceğim size Bülent abimde katılacaktır muhtemelen bana 2" yükseltme 33 at lastik üste şık bir sepet ve sis farları sizin için şu aşamada yeterli olacaktır belki eyfe keder snorkel de eklenebilir diyelim bu saydıklarım içinde yaklaşık 6000 tl civarı bi para harcamanzı gerkebilir aşağı yukarı bu donanım yakıtı fazla etkilemez yol konforunda bir değişiklik yapmaz bunun üstüne çıkmak aracın diğer yürürü donanımlarında değişiklik ihtiyacı hissettirebilir bu hem masrafı arttırır hemde konfordan biraz çalabilir şahsi görüşüm budur bu noktada nerde yaşadığınızı bilmiyorum ama Antalyaya 3-4 günlük bi ziyaret yaparsanız bu işler konusunda size yardımcı olabilirin yada daha yakınsa İstanbulda tercihinde Bülent abi sizi yönlendirebilir bahsettiğim modifikasyon lmitlerinde kalırsanız aracınıza sadece zamanında bakım yaptırmak ve mazot almak dışında yapmanız gerekn tek şey sevginiziz vermek olur ;D ;D ;D

Bülent bey cevaplar için teşekkürler.Aracınızın resimleri harika.İnsanın binip çamurlara dalası geliyor.Darısı başıma.Fuarda nissanla bir görüşmeyi düşünüyorum.Eğer anlaşabilirsem zannederim temel ,orta ve ileri dğişikliklerle ilgili sizlere baya bir sorum olacak.BU arada ben de teorik eksikliğimi kapatmaya çalışayım da sorularım sorulabilir olsun:smiley:)

Barbaros kardeşimin yazdıklarının altına imzamı attım... ;D hiç problem değil ne zaman isterseniz size yardımcı oluruz ...istediğiniz soruyu istediğiniz zaman sorabilirsiniz ... ;)

Barbaros bey ,arabayı alabilirsem sanırım önerdiğiniz değişikliklerle başlayacağım. Sonrası zamanla hallolur herhelde.

eywalfa' Alıntı:
Barbaros bey ,arabayı alabilirsem sanırım önerdiğiniz değişikliklerle başlayacağım. Sonrası zamanla hallolur herhelde.
şimdiden hayırlısı olsun ben de bu şekilde başladım ama sebebi belli olmayan bir tatlı kaşıntı kalıyor insanda ve hep daha fazlasını isteyerek ahat duramıyorsunuz sonra şu an geldiğim son noktada bu resim ama buda son durak değil kısmetse bunuda verip daha ileri bi adım atacağım [attachment=1]

ALX 6869

herkez super konular ve cevaplar veriyor yeni off road cu olarak bugun git araci al yarin canavar yap sonra yollara cik diyor ama daha okuyacak ve bilgi almam gereken cok konu var ustalari takibe devam ediyorum su an tek kararim toyoto sonrasi yavas yavas geliyor

Kürşat Bey bu gayet güzel tabi, bende alternatif sunayım bari size :smiley: Tango ve Cash'teki chevyde fena değildi :smiley:

187

[attachment=1]

Tango lg

Buda videosu :smiley: http://www.youtube.com/watch?v=K66ehcE02J4&feature=related

Tempus' Alıntı:
Birgün yaparsam buna benzer birşey yapıcam ama içimde ukte :smiley:

.
[attachment=1]

N24408523 34030146 3816660

CİNCİN' Alıntı:
İlgilendiğiniz için çok teşekkürler Bülent bey. Bu başlık yeri değil ama aracıma yapmayı planladıklarımı buradan da kısaca açılayayım diğer arkadaşlar da görmüş olurlar.
Aracı süspansiyondan 2 inch yükseltip 265 70 R16 lastikleri 265 75 R16 ölçüsündeki Cooper ST/C ile değiştirerek 1 inch daha yükseltmiş olacağım. Suya pek girmeyi planlamasam da şnorkel de uygulamak istiyorum. Görüntünün yanında Şnorkelden alınan havanın tüketime ve performansa olumlu etkisi olduğunu duydum. En son aşamada da gerekirse bir vinç ile modifikasyonu tamamlayacağım.
Bu işlemler en kısa zamanda tamamlanacak, bir konu açıp resimleri ve yapım aşamalarını da paylaşırım.

Arkadaşlar Ufaklığı modifiye çalışmalarına başladık. Bülent Bey'in Navarası kadar olmasa da işler bitince umarım şimdiki halinden daha güzel olacak
Çalışmalar yaptıkça, bu başlık altında paylaşacağım
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=63658.msg751779#msg751779

her 4x4 modifiye edilebilir ve araziye sokulabilir, ama önemli olan geri dönebilmesidir araziden ve döndükden sonra size masraf çıkartıp çıkartmadığıdır. bunun için araba marka ve modeli önemli olduğu kadar sizin aracı ne kadar doğru modifiye ettiğinizde çok önemlidir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR